Zavrieť

Porady

Nápady na recykláciu

avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Mnoho použitých vecí vyhadzujeme zbytočne. Podeľme sa o nápady na ich druhotné využitie.
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
pavol54
Dáša_
jááj, na jednej strane bojujeme proti slamkám na pitie a na druhej strane bez rozmýšľania objednávame 5x do mesiaca nejakú strašne potrebnú vec z Číny, potrebujeme denne ovocie a zeleninu z Afriky a Južnej Ameriky.... Alebo nízkonákladovo lietame 5 x do roka na úžasné dovolenky..... A to nehovorím o tonách oblečenia, topánkach, vychytávkach do kuchyne, najmodernejších telefónoch, hoci staré ešte fungujú.
Ja nevidím problém v nákupoch, ale v likvidácii toho nepotrebného a s Nerudovským "Kam s tým" Minule som chcel odovzdať staré polámané prepravky "Dajte to niekam inam však sú špinavé" Logika ak je niečo opotrebované polámané na vyradenie tak nemôže byť ako nové. Spotrebný tovar sa vyrába mimo dohľad kupujúceho, tak nemá prehľad o manipulácii s výrobným odpadom, a odpad (bývalý výrobok čo sme používali) spracovať niekde INDE. To je to spotrebné myslenie
jak môžeš nevidieť problém v nákupoch? Veď keby nebol dopyt, tak sa proste to kvantum zbytočností nevyrába. A teda keby nebol dopyt živený marketingom. Brutálnym marketingom, podpásovým. Teda lepšie povedané podprahovým
Lebo ja som ešte nekúpil čo som nechcel alebo nepotreboval (oblbnúť môžu šmejdi pri nákupoch, pri voľbách, skrátka vždy, len či sa dáš) len šmejdi sa nezaujímajú čo spravíš s tým čo si si zaobstarala. dokonca nechcú naspäť ani nové nefunkčné.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
Dáša_
pavol54
Dáša_
jááj, na jednej strane bojujeme proti slamkám na pitie a na druhej strane bez rozmýšľania objednávame 5x do mesiaca nejakú strašne potrebnú vec z Číny, potrebujeme denne ovocie a zeleninu z Afriky a Južnej Ameriky.... Alebo nízkonákladovo lietame 5 x do roka na úžasné dovolenky..... A to nehovorím o tonách oblečenia, topánkach, vychytávkach do kuchyne, najmodernejších telefónoch, hoci staré ešte fungujú.
Ja nevidím problém v nákupoch, ale v likvidácii toho nepotrebného a s Nerudovským "Kam s tým" Minule som chcel odovzdať staré polámané prepravky "Dajte to niekam inam však sú špinavé" Logika ak je niečo opotrebované polámané na vyradenie tak nemôže byť ako nové. Spotrebný tovar sa vyrába mimo dohľad kupujúceho, tak nemá prehľad o manipulácii s výrobným odpadom, a odpad (bývalý výrobok čo sme používali) spracovať niekde INDE. To je to spotrebné myslenie
jak môžeš nevidieť problém v nákupoch? Veď keby nebol dopyt, tak sa proste to kvantum zbytočností nevyrába. A teda keby nebol dopyt živený marketingom. Brutálnym marketingom, podpásovým. Teda lepšie povedané podprahovým
Lebo ja som ešte nekúpil čo som nechcel alebo nepotreboval (oblbnúť môžu šmejdi pri nákupoch, pri voľbách, skrátka vždy, len či sa dáš) len šmejdi sa nezaujímajú čo spravíš s tým čo si si zaobstarala. dokonca nechcú naspäť ani nové nefunkčné.
Dnes sa prirodzene ľahšie kúpi vajdling za 3 eurá ako za 100. Detto tácky a všetko ostatné do domácnosti. Neprozreteľne.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V 1973 som čítala v Prírode a spoločnosti takú krátku sci-fi poviedku, čo raz s ľuďmi urobia plasty. Jedného dňa začnú všetky zväčšovať svoj objem, až príde ku katastrofe. Autor sa ani veľmi nevzdialil od pointy.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ano lahsie sa kupi ale aj hned vyhodi a zas novy, treba radsej menej a kvalitne, aj podedit sa da
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

korela
babka - ježibabka
Včera snaha o recykláciu bola dosť veľká. Nakoniec to skončilo iba minimom, ale aspoň niečo. Chcela som robiť kartónové krabičky na veľkonočné figúrky pre deti. Keď som si uvedomila, že ich potrebujem 17, snaha ma prešla . Zostali iba dve škatuľky pre najmenšie detičky na hračku skačkajúce kuriatko. Ostatné figúrky som dala do recyklovaných igelitových sáčkov z kúpeného ovocia, prípadne niečoho iného, ktoré sú čisté a dajú sa ešte raz použiť. Ozdobila som minimašličkou.
Pekne, pekne, až na to kuriatko. Aj to je už z plastu. Moje mali skákajúceho plechového kohútika. Nechodím po hračkárstvach, ale najskôr nie sú.
Takého plechového kohútika by som možno na povale ešte našla, ale tohoto som kúpila namiesto čokoládového ako šibačkové v potravinách. Je s balíčkom nejakých cukríkov. Detičky sú ešte bábätká a čokoládu ešte dlho jesť nebudú, tak nech počúvajú skačkanie kuriatka. Písalo sa tu aj o mikroténových sáčkoch, že ľudia berú aj na to, na čo nepotrebujú. Po obchodoch chodím minimálne, takže potom si kúpim po pár kúskoch rôzneho ovocia alebo zeleniny. Pri pokladni po odvážení to dám do jedného sáčika. U môjho obchodníka Jožka - spolužiačkin syn sa smejeme, že šanujem jako doma Samozrejme pri kúpe pečiva nedám do jedného sáčika posypané cukrom s posypaným soľou.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

babka - ježibabka
korela
babka - ježibabka
Včera snaha o recykláciu bola dosť veľká. Nakoniec to skončilo iba minimom, ale aspoň niečo. Chcela som robiť kartónové krabičky na veľkonočné figúrky pre deti. Keď som si uvedomila, že ich potrebujem 17, snaha ma prešla . Zostali iba dve škatuľky pre najmenšie detičky na hračku skačkajúce kuriatko. Ostatné figúrky som dala do recyklovaných igelitových sáčkov z kúpeného ovocia, prípadne niečoho iného, ktoré sú čisté a dajú sa ešte raz použiť. Ozdobila som minimašličkou.
Pekne, pekne, až na to kuriatko. Aj to je už z plastu. Moje mali skákajúceho plechového kohútika. Nechodím po hračkárstvach, ale najskôr nie sú.
Takého plechového kohútika by som možno na povale ešte našla, ale tohoto som kúpila namiesto čokoládového ako šibačkové v potravinách. Je s balíčkom nejakých cukríkov. Detičky sú ešte bábätká a čokoládu ešte dlho jesť nebudú, tak nech počúvajú skačkanie kuriatka. Písalo sa tu aj o mikroténových sáčkoch, že ľudia berú aj na to, na čo nepotrebujú. Po obchodoch chodím minimálne, takže potom si kúpim po pár kúskoch rôzneho ovocia alebo zeleniny. Pri pokladni po odvážení to dám do jedného sáčika. U môjho obchodníka Jožka - spolužiačkin syn sa smejeme, že šanujem jako doma Samozrejme pri kúpe pečiva nedám do jedného sáčika posypané cukrom s posypaným soľou.
Ja ťa nekritizujem, doba. Som rada, že nastúpili hračky z textilu, dajú sa dobre udržiavať, i keď aj v nich je podiel umeliny, a drevené hračky, kapitola sama o sebe. Návrat prirodzenej estetiky a žiadne sladké gýče z inej kultúry.
Raz ma takmer vydesilo pred pár rokmi, v TV správach ukázali dopravnú čínsku loď s kontajnermi s vianočnými ozdobami prichádzajúcu do FR, no bez slov. Najradšej by som otvorene napísala, že tento ..del tu vytvárajú obchodníci. Po nich potopa.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Šak aj tie lakocinky, napr teraz, čokoládové vajíčka, sáčok plný malých vajíčok a každý extra v alobale. Na kerú onú? Dakedy sme si z Mikulášov tie stanioly pod papierom vyhladzovali a používali ako záložky do kníh. Chlapec minule kukal, že mama, to skade máš?
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Na kontajneroch pre sklo a v kadejakych radach sa pise, ze nevhadzovat flase od oleja (vlastne to sa pise aj na plastovych kontajneroch). Ked take flase odnesiem do zberneho dvora, aj tak to hodia medzi sklo nech tam ma sluzbu ktokolvek.
Kam to hazdete vy?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Ja umývam a sirupy do nich dávam, prípadne ochucované oleje, cesnakový, bazalkový, majoránkový.... A keď nová várka, tak vymyjem teplou vodou, nechám preschnúť. Akurát ja tých fliaš nemám veľa, lebo topím sadlo na šmalec a to používam. A tie staršie aj kolo maličkých stromčekov dám, je to výhoda, keď človek kosí.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
Na kontajneroch pre sklo a v kadejakych radach sa pise, ze nevhadzovat flase od oleja (vlastne to sa pise aj na plastovych kontajneroch). Ked take flase odnesiem do zberneho dvora, aj tak to hodia medzi sklo nech tam ma sluzbu ktokolvek.
Kam to hazdete vy?
pri teplote tavenia skla je absolútne jedno čo bol pôvodný obsah, už dnes sa ani nedelí na farebné alebo číre
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
vicktor
Na kontajneroch pre sklo a v kadejakych radach sa pise, ze nevhadzovat flase od oleja (vlastne to sa pise aj na plastovych kontajneroch). Ked take flase odnesiem do zberneho dvora, aj tak to hodia medzi sklo nech tam ma sluzbu ktokolvek.
Kam to hazdete vy?
pri teplote tavenia skla je absolútne jedno čo bol pôvodný obsah, už dnes sa ani nedelí na farebné alebo číre
Okrem toho - sklo (presnejšie sklenená drvenina) sa tam pridáva preto, aby sa znížila teplota tavenia skloviny (kremičitý piesok až 2000°C, s pridaním skla a ďalších prísad je to 1000-1200°C).
A pri takej teplote i zvyšky obsahov jednoducho zhoria.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Toto ma pobavilo...okrajova atobusova zastavka v mojom mestecku...vedie do dedinky, ktora je skoro na konci sveta, za nou iba hory.
IMG_20190527_174226.jpg  
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
To sú akože recyklované maslové sušienky ???
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

a zase recycle
http://en.goodtimes.my/2019/02/08/ma...s-for-animals/
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
No ja neviem, nechcem byť zlý...ale ja by som si niečo z tých pneumatík nedal do svojich priestorov.
Keď sme kúpili chalupu, tak na dvore boli dve pneu ako kvetináče.
Boli prvé, ktoré išli pá do het...

...áno, ja viem...recyklovať je potrebné.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Tiež som recyklovala pre Puntíka a kocúrika spoločnú spálňu - búdu. Foto som nerobila. Použila som starý podhlavník a staré prestieranie na gauč. Nehrala som sa s tým. Odstrihla som viac ako polovicu prestierania, z menšej odstrihla dva pásiky ako šnúrky. Na väčšej časti som popri pevných okrajoch urobila diery, preložila napoly, prevliekla šnúrku, vložila podhlavník a na zvyšnom okraji postrihala pásy a vrchnú a spodnú časť vzniknutými šnúrkami zviazaním uzavrela.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať