Zavrieť

Porady

Statny prispepovk na zivnost (ako dlho trva vybavenie)?

Zdravim, rad by som si zalozil zivnost. Podla zakona, zivnostensky list by mal byt vydany do 7 dni od podania ziadosti, co je velmi prijemna lehota Horsie to ale je, ak by som mal zaujem o statny prispevok na zalozenie zivnosti. Nema niekto realnu skusenost, ako dlho to trvalo? Na urade som kvoli tomu cakal 3 mesiace, a skor sa ziadost podla zakona podat nedala. Ale rad by som uz konecne zacal podnikat, idealne cca za 3-6 tyzdnov, podla toho ako si vybavim veci. Ale vobec neviem, ci si dovtedy vobec stihnem zalozit zivnost so statnym prispevkom, ak to trva tolko kolko predpokladam pri nasich uradoch...

Dalsia otazka, viem, ze na dostanie statneho prispevku musim prevadzkovat zivnost minimalne 2 roky. Ak to tak nie je, som povinny vratit alikvotnu cast prispevku. Tomu vsetkemu rozumiem. Zaujima ma ale, ako to je, ak by mi trebars zivnost nevysla, a napriklad po novom roku by som sa zamestnal ako realny zamestnanec na TPP (nie na zivnost). Potom by som samozrejme vratil alikvotnu cast prispevku, resp. nechal zivnost dobehnut, podla toho, co by bolo financne vyhodnejsie. Pochopil som moje moznosti spravne?

Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    [QUOTE=mil84;2089491]Zdravim, rad by som si zalozil zivnost. Podla zakona, zivnostensky list by mal byt vydany do 7 dni od podania ziadosti, co je velmi prijemna lehota Horsie to ale je, ak by som mal zaujem o statny prispevok na zalozenie zivnosti. Nema niekto realnu skusenost, ako dlho to trvalo? Na urade som kvoli tomu cakal 3 mesiace, a skor sa ziadost podla zakona podat nedala. Ale rad by som uz konecne zacal podnikat, idealne cca za 3-6 tyzdnov, podla toho ako si vybavim veci. Ale vobec neviem, ci si dovtedy vobec stihnem zalozit zivnost so statnym prispevkom, ak to trva tolko kolko predpokladam pri nasich uradoch...

    Dalsia otazka, viem, ze na dostanie statneho prispevku musim prevadzkovat zivnost minimalne 2 roky. Ak to tak nie je, som povinny vratit alikvotnu cast prispevku. Tomu vsetkemu rozumiem. Zaujima ma ale, ako to je, ak by mi trebars zivnost nevysla, a napriklad po novom roku by som sa zamestnal ako realny zamestnanec na TPP (nie na zivnost). Potom by som samozrejme vratil alikvotnu cast prispevku, resp. nechal zivnost dobehnut, podla toho, co by bolo financne vyhodnejsie. Pochopil som moje moznosti spravne?

    Zamestnanie na TPP neznamená, že nie je možné podnikať, avšak v Tvojom prípade mám pocit, že nemáš ani základnú predstavu o Tvojom podnikaní, resp. iba špekuluješ na príspevok.

    Príspevok je určený na podporu podnikania, nie na dobiehanie živností.

    mil84 je offline (nepripojený) mil84

    mil84
    Zle si ma pochopil, zivnost si urcite zalozim, tak, ci tak. Ale ak uz som na urade prace, tak ma logicky zaujima moznost statneho prispevku, co je na tom spekulovanie. Okrem toho, ja nie som jasnovidec, mozno za pol roka nezarobim ani euro a uvidim ze to absolutne nema vyznam, tak je logicke, ze ma zaujima moje dalsie moznosti...To je vsetko, nie som vydrbavac so systemom, ak si to chcel takto taktne naznacit

    Okrem toho odpoviem sam na svoju otazku - bol som sa spytat na ten prispevok. Treba poslat ziadost a potom cakat na pozvanku na skolenie (a dalsie veci) a to z nejakeho zvlastneho dovodu nie je priebezne, ale len v termine raz za 2 mesiace. Pricom uplne bezne sa stava, ze uz mesiac dva pred skolenim su miesta obsadene. Takze julovy termin uz nestiham, najblizsi je septembrovy, v oktobri zasadne komisia, cize zivnost by som mal okolo novembra. Co je pre mna neakceptovatelne...Skoda, podla mna ak musi clovek na ten prispevok byt najprv 3 mesiace na urade prace, a potom cakat dobre ze nie pol roka kym sa dostane na nejake skolenie, zasadne komisia, a konecne uracia dat prispevok, tak to potom trochu nechapem jeho zmysel. Udajne je strasne vela zaujimcov, ale prave preto nechapem, preco su tie skolenia tak zriedkavo, to maju 1 skolitela co chodi po mestach? Kazdopadne pre mna je to nepouzitelne...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mil84 Pozri príspevok
    Zle si ma pochopil, zivnost si urcite zalozim, tak, ci tak. Ale ak uz som na urade prace, tak ma logicky zaujima moznost statneho prispevku, co je na tom spekulovanie. Okrem toho, ja nie som jasnovidec, mozno za pol roka nezarobim ani euro a uvidim ze to absolutne nema vyznam, tak je logicke, ze ma zaujima moje dalsie moznosti...To je vsetko, nie som vydrbavac so systemom, ak si to chcel takto taktne naznacit

    Okrem toho odpoviem sam na svoju otazku - bol som spytat na ten prispevok, a ono sa to nerobi priebezne. Treba cakat na pozvanku na skolenie (a dalsie veci) a to nie je priebezne, ale raz za 2 mesiace (hm, dost divne...). Julovy termin uz nestiham, najblizsi je septembrovy, v oktobri zasadne komisia, cize zivnost by som mal okolo novembra. Co je pre mna neakceptovatelne...Skoda, podla mna ak musi clovek na ten prispevok byt najprv 3 mesiace na urade prace, a potom cakat dobre ze nie pol roka kym sa dostane na nejake skolenie, zasadne komisia, a konecne uracia dat prispevok, tak to potom trochu nechapem jeho zmysel. Udajne je strasne vela zaujimcov, aj tak ale nerozumiem takej dlhe cakacej dobe...
    Ako dlho si na UP ? Absolvoval si školenie podnikatelského minima ?

    Po absolvovaní skúšok a obhajobe podn.plánu nasleduje podpis zmluvy a UP má ďalších 30 dní na zaslanie príspevku.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    môj názor je, že keď nie si schopný svojou podnikateľskou činnosťou za pol roka zarobiť ani euro, tak to vydrbávanie je.
    Určite nemá zmysel začínať, pokiaľ nevieš na 100% zarobiť aspoň priemernú mzdu a viac.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mil84 Pozri príspevok
    na UP som cosi vyse 3 mesiacov...ziadne podnikatelske minimum som neabsolvoval.
    Ak by si sa dostal aj na nejaký júlový termín (neviem ako to bude počas dovoleniek), peniaze skôr ako koncom augusta nedostaneš. Začiatok podnikania nemôžeš mať skôr ako podpíšeš zmluvu s UP.

    mil84 je offline (nepripojený) mil84

    mil84
    jj, presne na to som narazal, a kedze julovy termin nedostanem tak cakat s podnikanim do novembra urcite nemozem a asi ani nebudem. Skoda, fakt som cakal, ze to bude aspon trochu rychlejsie. Tak ci tak, vdaka za potvrdenie...tema uzavreta.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mil84 Pozri príspevok
    jj, presne na to som narazal, a kedze julovy termin nedostanem tak cakat s podnikanim do novembra urcite nemozem a asi ani nebudem. Skoda, fakt som cakal, ze to bude aspon trochu rychlejsie. Tak ci tak, vdaka za potvrdenie...tema uzavreta.
    tak klikám na vyriešené - uzatvorená bude, ak tak urobia traja poraďáci

    Statny prispepovk na zivnost (ako dlho trva vybavenie)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.