Zavrieť

Porady

SPAM

ahojte uz som si tu na porade aj inde daco precital o spame, ale skusim sa to opytat trosku inac co mi nieje jasne. Pocul som ze spam , moze byt trestny pripadne sankcie alebo tak.. je tak? ... + narovinu napisem ze chcem spravit pre jednu firmu reklamu, ponuku pre iné firmy a poslal by som tak cca dokopy do 200-300 mailov.. mohlo by mi nieco za to hrozit? alebo da sa to nejako spravit aby mi nic a tej firme nehrozilo alebo podobne? kedze suhlas odnich nemam dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. Spam nie je trestny.

    2. Rozosielanie Spamu je spravny delikt za ktory hrozi rozosielatelovi v spravnom konani pokuta do 30.193 Eur.

    3. Je to nemoralne a iba tym poskodis meno firmy pre ktoru chces tuto kampan urobit.

    Stoji ti taka vysoka pokuta za nejaky smiesny zisk? Uvedomuje si statutarny organ tej firmy ako hrubo chces hazardovat s menom ich spolocnosti?

    Okrem ineho su tu aj dalsie nasledky okrem pokuty.

    A. Rozosielanie Spamu je porusenim Vseobecnych obchodnych podmienok vacsiny poskytovatelov webhostingovych sluzieb - zrejme ti zrusia web a vymazu emailove konta. A samozrejme zaradenie na sharovany blacklist aby ti na Slovensku a v Cechach nikto iny seriozny tuto sluzbu neposkytol.

    B. Rozosielanie Spamu je porusenim pravidiel SK-NIC. Takze ti hrozi vypovedanie ramcovej zmluvy a zrusenie SK-NIC domeny, zaradenie na ciernu listinu a nemoznost si velmi dlho zaregistrovat este dlho nejaku .sk domenu.

    C. Rozosielanie Spamu je porusenim zmluvy o pripojeni kazdeho ISP. Takze ti hrozi ukoncenie zmluvy o pripojeni do internetu a zaradenie na ciernu listinu aby ti nikto pristup do internetu minimalne niekolko rokov neposkytol.

    D. A v neposlednom rade hrozi ze budes bonznuty na SpamCop, kde dojde k zaradeniu IP-ciek na black list a ten poskytovatel sluzieb ktoremu budu IP-cky patrit bude od teba vymahat nahradu skody, nakolko mu odide asi dost zakaznikov. Kedze z mailserverov tej spolocnosti budu vacsinou spam fltrov odoslane emaily vymazane este pred dorucenim.

    Spamovanie je nemoralne, protizakonne, hazardujes s menom firmy a zaroven mozes sebe aj inym napachat tazko napravitelne skody.

    Nehanbis sa na poradu napisat ze ako na to?

    hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

    hornak.ebsr
    profesional Pozri príspevok
    1. Spam nie je trestny.

    2. Rozosielanie Spamu je spravny delikt za ktory hrozi rozosielatelovi v spravnom konani pokuta do 30.193 Eur.

    3. Je to nemoralne a iba tym poskodis meno firmy pre ktoru chces tuto kampan urobit.

    Stoji ti taka vysoka pokuta za nejaky smiesny zisk? Uvedomuje si statutarny organ tej firmy ako hrubo chces hazardovat s menom ich spolocnosti?

    Okrem ineho su tu aj dalsie nasledky okrem pokuty.

    A. Rozosielanie Spamu je porusenim Vseobecnych obchodnych podmienok vacsiny poskytovatelov webhostingovych sluzieb - zrejme ti zrusia web a vymazu emailove konta. A samozrejme zaradenie na sharovany blacklist aby ti na Slovensku a v Cechach nikto iny seriozny tuto sluzbu neposkytol.

    B. Rozosielanie Spamu je porusenim pravidiel SK-NIC. Takze ti hrozi vypovedanie ramcovej zmluvy a zrusenie SK-NIC domeny, zaradenie na ciernu listinu a nemoznost si velmi dlho zaregistrovat este dlho nejaku .sk domenu.

    C. Rozosielanie Spamu je porusenim zmluvy o pripojeni kazdeho ISP. Takze ti hrozi ukoncenie zmluvy o pripojeni do internetu a zaradenie na ciernu listinu aby ti nikto pristup do internetu minimalne niekolko rokov neposkytol.

    D. A v neposlednom rade hrozi ze budes bonznuty na SpamCop, kde dojde k zaradeniu IP-ciek na black list a ten poskytovatel sluzieb ktoremu budu IP-cky patrit bude od teba vymahat nahradu skody, nakolko mu odide asi dost zakaznikov. Kedze z mailserverov tej spolocnosti budu vacsinou spam fltrov odoslane emaily vymazane este pred dorucenim.

    Spamovanie je nemoralne, protizakonne, hazardujes s menom firmy a zaroven mozes sebe aj inym napachat tazko napravitelne skody.

    Nehanbis sa na poradu napisat ze ako na to?
    Profesional odpoveď za 1*

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    michaelson Pozri príspevok
    ahojte uz som si tu na porade aj inde daco precital o spame, ale skusim sa to opytat trosku inac co mi nieje jasne. Pocul som ze spam , moze byt trestny pripadne sankcie alebo tak.. je tak? ... + narovinu napisem ze chcem spravit pre jednu firmu reklamu, ponuku pre iné firmy a poslal by som tak cca dokopy do 200-300 mailov.. mohlo by mi nieco za to hrozit? alebo da sa to nejako spravit aby mi nic a tej firme nehrozilo alebo podobne? kedze suhlas odnich nemam dakujem

    A to celé je Ti aj na smiech , podtrhnuté zeleným vyškerencom?

    michaelson je offline (nepripojený) michaelson

    michaelson
    dobre zotreli ste ma ako h.... nechcem robit tym spamom zle , som si vedomi ze je to spam, skor chcem dat ponnuku pre firmy ci maju zaujem o nejaku spolupracu atd... hmm akoze iny sposob ako chodit za kazdym osobne a nahanat tam sefov neni ?? nejaky cez net? okrem reklamnych bannerov na weboch a tak... asi mi neporadite ako by sa to dalo , im dat na vedomie moju ponuku vsak ? .......

    PS: pre Paulu modry vyskerenec

    michaelson je offline (nepripojený) michaelson

    michaelson
    dobre este jeden dotaz..ked mne chodi na moje mailove ucty rozne reklamy a nikdy som ich napr na ich webe neodskrtol ze suhlasim s tym a tak... a proste spamuje ma ..mozem ho zazalovat?, alebo ako mam dosiahnut to aby chytil tu pokutu on ? ci ich firma .D ked nemozem spamovat ja tak nebudu ani iní ! no sak neni to fer ?

    kolac je offline (nepripojený) kolac

    kolac
    Nerozumiem preco sa z toho spamu robi take halo, samozrejme beriem za spam vymyslene spravy prelozene cez google translator a podobne hovadiny, ale ak chcem len rozoslat vyselektovanym firmam z katalogu firiem ponuku, ktora by mohla cielene ich oslovit je to spam ? Naco tam teda maju zverejnene emailove adresy ?

    A to ze nam denne chodia tony letakov do schranok, u nas dokonca su schopni zvonit rano o siedmej na zvoncek koli debilnej reklame, ktoru vobec nechcem a vobec nieje cielena pre mna.

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    kolac Pozri príspevok
    Nerozumiem preco sa z toho spamu robi take halo, samozrejme beriem za spam vymyslene spravy prelozene cez google translator a podobne hovadiny, ale ak chcem len rozoslat vyselektovanym firmam z katalogu firiem ponuku, ktora by mohla cielene ich oslovit je to spam ? Naco tam teda maju zverejnene emailove adresy ?

    A to ze nam denne chodia tony letakov do schranok, u nas dokonca su schopni zvonit rano o siedmej na zvoncek koli debilnej reklame, ktoru vobec nechcem a vobec nieje cielena pre mna.
    Nikto ta predsa nenuti otvarat kolporterom letakov dvere. Dokonca sa mozes vyhnut aj schranke plnej reklamnych letakov. Tu je navod: Napis na listok oznam "nevhadzujte reklamy" (alebo obdobny text) a prilep ho na svoju schranku. Pokial nemas taku moznost, oznam kolporterom - najlepsie pisomne, ze si na svoju adresu neprejes prijmat ich reklamne ponuky. V oboch pripadoch ide o prajevenie nesuhlasu s vhadzovanim reklamych letakov. Pokial aj napriek tvojej ziadosti budes mat v schranke letaky, obrat sa na SOI, ktora vykonava dohlad nad dodrziavanim zakona o reklame. Pokuta za jeho porusenie ma strop vyse 66 000 €.

    lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

    lubica2403
    Ja teda asi tomu nerozumiem - rozposlanie nejakej ponuky vybraným firmám je spam??? ked napr. vyrábam stoličky a rozpošlem mailom ponuku na ich veľkoobchodný predaj rôznym nábytkovým obchodom, je to spam???? Kto už dnes posiela niečo v obálke ? :-))
    Spam mi ide na nervy - ale taký ako napr. oznámenie o rôznych výhrach, o výstavách nejakej galérie a pod. Ale ak mi niekto pošle serióznu a konkrétnu obchodnú ponuku, buď reagujem alebo zmažem.Ale za spam to zrovna nepokladám

    michaelson je offline (nepripojený) michaelson

    michaelson
    Pred tyzdnom mi prisiel takyto mail, co vy na to ?????????????? ...... aj toto je nemoralne? keby to robim tiez takto je to tiez zle?? hoci ja som mal serioznu ponuku pre firmy a nie ako tuto nejaky UJO ponuka ludom tricka, opasky, nohavice atd..... a ten mail je presne toto ctrl+c:

    ,,Nakoľko podľa §3 odseku 6 Zákona č. 147/2001 o reklame je na Slovensku zakázané šíriť nevyžiadanú reklamu elektronickou poštou alebo faxom, chceme Vás požiadať o zaslanie súhlasu na elektronické zaslanie našich ponúk. V prípade, že si neželáte, aby sme Vás v budúcnosti kontaktovali mailom alebo iným spôsobom, napíšte nám prosím na info@unclesam.sk a do pola predmetu uveďte „Nekontaktovať“. Ak je tento mail pre Vás nežiaduci, ospravedlňujeme sa. Ďakujeme za porozumenie.,,

    mario.rath je offline (nepripojený) mario.rath

    mario.rath
    Tiež sa chcem opýtať či je možné poslať reklamný email firemným zákazníkom tak, aby sa nejednalo o SPAM aj keď nemám ich predch.súhlas.

    Počul som, že prvý e-mail by nemal vôbec obsahovať údaje spoločnosti len nejakú formulku typu : Ponúkame výrobky z dreva, ak máte záujem o našu ponuku kliknite na tento odkaz. Až následne po kliknutí môžem zaslať ponuku aj s názvom spoločnosti a pod.

    2weird2die je offline (nepripojený) 2weird2die

    2weird2die
    dnes mi prišlo vyjadrenie zo SOI, čítajte, stojí to za to... a následne spamerom preposielajte alebo ich rovno udávajte.

    Vec
    Oznámenie – informácia



    Vážený pán,

    týmto Vám oznamujeme, že sme dňa 07. 11. 2012 prijali Váš e-mail so žiadosťou o radu v postupe pri podaní podnetu nevyžiadanej reklamy. K tomuto uvádzame.

    V Slovenskej republike je nevyžiadaná pošta (spam) zakázaná zákonom č. 147/2001 Z. z. o reklame v platnom znení, podľa ktorého §3 ods.7 „sa reklama nesmie šíriť automatickým telefonickým volacím systémom, telefaxom a elektronickou poštou bez predchádzajúceho súhlasu ich užívateľa, ktorý je príjemcom reklamy“. Podľa §3 ods.8 citovaného zákona „sa reklama nesmie šíriť adresne, ak adresát doručenie reklamy vopred odmieta“. Naviac podľa § 4 ods. 6 zákona č. 22/2004 Z.z. o elektronickom obchode v platnom znení poskytovateľ služieb nesmie doručovať informácie komerčnej komunikácie elektronickou poštou, ak si ich príjemca služby vopred nevyžiadal. Dozor na dodržiavaním ustanovení zákona o reklame aj zákona o elektronickom obchode vykonáva Slovenská obchodná inšpekcia (ďalej len SOI).
    Podľa § 62 ods.2 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách (s účinnosťou od 1.11.2011) na účely priameho marketingu je dovolené volanie alebo používanie automatických volacích a komunikačných systémov bez ľudského zásahu, telefaxu, elektronickej pošty vrátane služby krátkych správ účastníkovi len s jeho predchádzajúcim súhlasom, pričom tento súhlas musí byť preukázateľný. Udelený súhlas možno kedykoľvek odvolať. Súčasne podľa § 62 ods.3 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách predchádzajúci súhlas príjemcu elektronickej pošty podľa vyššieuvedeného odseku 2 sa nevyžaduje ak ide o priamy marketing vlastných podobných tovarov a služieb osoby, ktorého kontaktné informácie na doručenie elektronickej pošty tá istá osoba získala v súvislosti s predajom tovaru alebo služieb a v súlade s týmto zákonom alebo s osobitným predpisom. Príjemcovi elektronickej pošty sa musí poskytnúť možnosť jednoducho a bezplatne kedykoľvek odmietnuť také používanie kontaktných informácií v čase ich získavania a pri každej doručenej správe, ak také použitie predtým neodmietol. Je zakázané zasielanie elektronickej pošty, z ktorej nie je známa totožnosť a adresa odosielateľa, na ktorú môže príjemca zaslať žiadosť o skončenie zasielania takých správ a nabádanie k návšteve webového sídla v rozpore s osobitným predpisom. Dozor nad dodržiavaním povinností vyplývajúcich z tohto zákona patrí do pôsobnosti Telekomunikačného úradu Slovenskej republiky. P.O.Box 18, 810 06 Bratislava 16; e-mail: inspection@teleoff.gov.sk ; web: www.teleoff.gov.sk .

    Naše číslo
    3027/04/2012


    Zaslanie aj prvotného e-mailu, obsahujúceho žiadosť o udelenie súhlasu so zasielaním reklamných ponúk, môže byť považované za zaslanie spam-u. V prípade, že adresát žiadnym spôsobom nereaguje (nezašle ani súhlasné ani zamietavé stanovisko), nemožno to v žiadnom prípade považovať za jeho automatický súhlas, nakoľko absencia nesúhlasu neznamená súhlas.
    SOI nevykonáva predbežné posudzovanie žiadnych textov reklamných správ. Posúdenie korektnosti rozposielaných reklamných správ prebieha až pri výkone kontroly, pričom každý jednotlivý prípad je posudzovaný samostatne. Podnet na preverenie postupu podnikateľského subjektu môžete podať na miestne príslušný inšpektorát Slovenskej obchodnej inšpekcie podľa sídla podnikateľského subjektu.


    S pozdravom



    Ing. Juraj Duchovič
    riaditeľ inšpektorátu

    Zewa je offline (nepripojený) Zewa

    Zewa
    spam je nevyziadana reklama, je mozne ju penalizovat od SOI - sam som nahlasoval jedno slovenske knihkupectvo, kedze mi stale posielali ich ponukove katalogy v e-forme, aj napriek mojemu pisomnemu opakovanemu nesuhlasu.

    osobne by som reklamu cez mail neriesil - je to podla mna dost nestastny sposob, kedze existuje kopec spam filtrov ktore e-mail z ''nepriatelskej'' domeny poslu rovno do kosa.

    mne sa osvedcil FB - vytvorenie skupiny a jej propagacia medzi ludmi a potom uz len poskytovanie slubenych tovarov a sluzieb - tam uz fungovala reklama ''od ust k uchu'' medzi zakaznikmi..

    samozrejme zalezi co predavas a ake skupine zakaznikov

    Zewa je offline (nepripojený) Zewa

    Zewa
    mario.rath Pozri príspevok
    Tiež sa chcem opýtať či je možné poslať reklamný email firemným zákazníkom tak, aby sa nejednalo o SPAM aj keď nemám ich predch.súhlas.

    Počul som, že prvý e-mail by nemal vôbec obsahovať údaje spoločnosti len nejakú formulku typu : Ponúkame výrobky z dreva, ak máte záujem o našu ponuku kliknite na tento odkaz. Až následne po kliknutí môžem zaslať ponuku aj s názvom spoločnosti a pod.
    da sa predsa napisat adresny mail :

    Dobry den,
    som Hockotrcko, zastupca spolocnosti Abrakadabra s.r.o.

    Sme vyrobcami vtacich hniezd a chcem Vas oslovit s nasou ponukou.

    V pripade zaujmu ma prosim kontaktujte obratom e-mailom, alebo na telefonne cislo

    Svetu mier

    Hockotrcko
    0987 654 321

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.