Zavrieť

Porady

Ako previesť byt v bsm do výlučného vlastníctva jedného z nich ?

Dobrý deň .
Potrebujem radu ako previesť byt v bsm do výlučného vlastníctva jedného z manželov ?
Byt bol nadobudnutý počas manželstva kúpnou zmluvou .
Chcela by som vedieť či je možné previesť byt na tretiu osobu a potom následne na jedného z manželov alebo je jediná možnosť súdne zrušenie bsm a následné vysporiadanie .
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    babyj Pozri príspevok
    Dobrý deň .
    Potrebujem radu ako previesť byt v bsm do výlučného vlastníctva jedného z manželov ?
    Byt bol nadobudnutý počas manželstva kúpnou zmluvou .
    Chcela by som vedieť či je možné previesť byt na tretiu osobu Ano je to možné, ale musia ten byt previesť obaja manželia, nemôže len jeden. a potom následne na jedného z manželov Ano, ale len darovacou zmluvou jednému manželovi alebo je jediná možnosť súdne zrušenie bsm a následné vysporiadanie .
    Ďakujem
    v texte. Ináč upozorňujem, ak manžel má dlhy a exekúcie tak sa Vám to nepodarí, nakoľko by šlo o krátenie veriteľov.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Je možné, ako sa píše v príspevku vyššie, namietať tento úkon v lehote do troch rokov, ak prichádza k poškodeniu veriteľa ......
    A možnosti, ako vyriešiť problém, sú dve. Zrušenie BSM súdom a následné vyporiadanie alebo zmluva z obidvoch manželov na tretiu osobu, ktorá nehnuteľnosť daruje už len jednému z manželov.

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Ide o zúženie BSM nadobudnutého v manželstve len na jedného z manželov. Robili to bežne notárske úrady, akceptoval takúto dohodu aj kataster nehnuteľností, aj súdy. Sama som takú mala. Len neviem či sa to ešte teraz robí.
    Súdy pokiaľ viem robia zrušenie BSM počas manželstva len ak jeden z manželov podniká.

    Ako previesť byt v bsm do výlučného vlastníctva jedného z nich ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.