Zavrieť

Porady

Žiadosť o ročné zúčtovanie dane

iika iika

iika je offline (nepripojený) iika

Prosíííím, čo si má kolega vpísať do kolóniek "úhrn vlastného príjmu manželky" a "uplatňujem sumu", keď bola nezamestnaná 12 mesiacov a evidovaná na ÚP?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

iika
Prosíííím, čo si má kolega vpísať do kolóniek "úhrn vlastného príjmu manželky" a "uplatňujem sumu", keď bola nezamestnaná 12 mesiacov a evidovaná na ÚP?
Jej príjem za rok 2005 spolu aj s podporou, pretože pri nároku na nezdaniteľnú časť na manželku sa podpora počíta medzi jej príjmy.
0 0
DUMA DUMA

DUMA je offline (nepripojený) DUMA

Prosím...ak je niekto zaevidovaný ako dlhodobo nezamestnaný a nepoberá ani korunu od štátu, lebo nemá ešte 25 rokov, môže si privirobiť príležitostnou peácou /DoVP/ a do akej sumy...a môže si podať DPzP /A/, aby mu vrátili z DoVP zrazenú daň????Ďakujem...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Len doplním - do kolonky "uplatňujem sumu" rozdiel nezd. čiastky a vlastného príjmu manželky.
0 0
lenkav lenkav

lenkav je offline (nepripojený) lenkav

A čo v prípade, že z-ec bol zamestnaný napr. do septembra u jedného z-teľa a potom už bol len na ÚP. Posledný z-teľ mu chce urobiť ročné zúčtovanie - potrebuje doklad o tom, že od 9 do 12 mesiaca bol na ÚP? Pokiaľ nemal iný príjem ...
Lebo kolegyňa mi tvrdí, že na uplatnenie NčZD na seba nepotrebuje doložiť nič ...
(Ne)Pojednáva o tom neaký zákon???
0 0
iika iika

iika je offline (nepripojený) iika

A koľko je
Naposledy upravil iika : 15.02.06 at 13:18
0 0
martina12 martina12

martina12 je offline (nepripojený) martina12

iika
A koľko je nezdaniteľná čiastka? Prepáčte nevedomosť. Ja s tým nerobím, iba mu chcem pomôcť.
87936,- rocne - za rok 2005
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Nezdaniteľná čiastka na rok 2005 je 87 936,-.
0 0
iika iika

iika je offline (nepripojený) iika

Ďakujem pekne.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

lenkav
...(Ne)Pojednáva o tom nejaký zákon???
Veruže pojednáva. A nie hocijaký.

Zákon o dani z príjmov č. 595/2003 v znení neskorších predpisov (§11 - nezdaniteľné časti, §36 - uplatnenie nezdaniteľných častí a bonusu, §37 - preukazovanie nárokov, §38 - ročné zúčtovanie).

Tu je link na zákon: http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...ne-znenie.html
0 0
iika iika

iika je offline (nepripojený) iika

Ešte niečo nevieme. Ak jeho manželka brala podporu, má zakrúžkovať v bode 2. b) a ak nebrala podporu tak b)?
0 0
lenkav lenkav

lenkav je offline (nepripojený) lenkav

[quote=endrju]Veruže pojednáva. A nie hocijaký.

Zákon o dani z príjmov č. 595/2003 v znení neskorších predpisov (§37 - preukazovanie nárokov).

Pozerám ten § 37 a ten znie: "nárok na zníženie ZD preukazuje z-ec z-teľovi, ktorý je platiteľom dane a) predložením dokladu o oprávnenosti nároku na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane PODĽA § 11 ODST.1 PíSM.B ..." - to znamená, že sa to týka len NčZD na manželku, ale § 11 ost.1 písm. A sa nikde nespomína ...
To znamená, že keď od nás odišiel v auguste a potom už len bol na úrade práce a požiada nás o ročné zúčtovanie, tak mi nemusí dokladovať 9 - 12 mesiac

Tak mám pýtať tie potvrdenia či nie? Ja viem lepšie mať viac ako menej, ale na druhej strane ich zase nechcem zbytočne preháňať, keď nemusím. Treba byť ľudský a nie byrokrat ako ostatní, nie?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

lenkav
To znamená, že keď od nás odišiel v auguste a potom už len bol na úrade práce a požiada nás o ročné zúčtovanie, tak mi nemusí dokladovať 9 - 12 mesiac
Tak mám pýtať tie potvrdenia či nie? Ja viem lepšie mať viac ako menej, ale na druhej strane ich zase nechcem zbytočne preháňať, keď nemusím. Treba byť ľudský a nie byrokrat ako ostatní, nie?
Keď podpisuje žiadosť o ročné zúčtovanie dane, uvedie tam, od koľkých iných zamestnávateľov mal ešte zdaniteľný príjem. Ak tam uvedie, že nemal iné príjmy, stačí to k vykonaniu ročného zúčtovania dane. Netreba prikladať žiadne potvrdenia.
0 0
lenkav lenkav

lenkav je offline (nepripojený) lenkav

Zita4
Keď podpisuje žiadosť o ročné zúčtovanie dane, uvedie tam, od koľkých iných zamestnávateľov mal ešte zdaniteľný príjem. Ak tam uvedie, že nemal iné príjmy, stačí to k vykonaniu ročného zúčtovania dane. Netreba prikladať žiadne potvrdenia.
Zita, vďaka normálne mi odľahlo :p
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

1,Ako mám urobiť ročné zúčtovanie dane zamestnancovi, ktorý u nás pracuje od 1.9.2005 do augusta chodil do školy?
2,Zamestnanec pracoval do juna 2005 od júla bol na OUP poberal podporu, koľko mu mám uplatiť zníženie dane celý rok alebo len 6 mesiacov.Za obdobie 1-6 mal príjem len 34 989 treba mu robiť ročné zúčtovanie keď neplatil preddavky?
Ďakujem za radu.
0 0
Andea Andea

Andea je offline (nepripojený) Andea

Podpora v nezamestnanosti nieje náhodou oslobodená od dane? Mal by to byť nezdaniteľný príjem. Takže ak bola celý rok na úrade práce, mala by mať nulový príjem a uplatniť by sa mala celá nezdaniteľná časť na manželku. Mynulý rok som bola jeden mesiac na úrade práce,ale podposru mi do základe dane zamestnávateľ nepripočítal.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Andea
Podpora v nezamestnanosti nieje náhodou oslobodená od dane? Mal by to byť nezdaniteľný príjem. Takže ak bola celý rok na úrade práce, mala by mať nulový príjem a uplatniť by sa mala celá nezdaniteľná časť na manželku. Mynulý rok som bola jeden mesiac na úrade práce,ale podposru mi do základe dane zamestnávateľ nepripočítal.
Pri uplatňovaní si nezdaniteľnej čiastky na manžela/manželku sa sčitujú všetky príjmy.
Sú to tieto:http://www.porada.sk/t19231-da-z-prj...a-manelku.html
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

takze ak mam zamestnanca ktorý bol od 1-4 05 na urade a potom az do konca roka zamestnany od 87.936 mu odrátam výšku podpory za 1-4 mesiac a ten rozdiel uvediem v rocnom zúčtovaní? dakujem
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

tamara
takze ak mam zamestnanca ktorý bol od 1-4 05 na urade a potom az do konca roka zamestnany od 87.936 mu odrátam výšku podpory za 1-4 mesiac a ten rozdiel uvediem v rocnom zúčtovaní? dakujem
Nie.
Podpora by sa mu zaratávala do príjmu, len v prípade keby si ho manželka uplatnila ako odpočítateľnú položku od základu dane a ak by bol jeho celkový príjem zo závislej činnosti nižší ako 87936,- Sk.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

dada 1
1,Ako mám urobiť ročné zúčtovanie dane zamestnancovi, ktorý u nás pracuje od 1.9.2005 do augusta chodil do školy?
2,Zamestnanec pracoval do juna 2005 od júla bol na OUP poberal podporu, koľko mu mám uplatiť zníženie dane celý rok alebo len 6 mesiacov.Za obdobie 1-6 mal príjem len 34 989 treba mu robiť ročné zúčtovanie keď neplatil preddavky?
Ďakujem za radu.
1. Urobiť normálne ročné zúčtovanie dane. Ak nemal iný zdaniteľný príjem, netreba nič prikladať.
2. Keď príjem nedosiahol polovicu nezdaniteľnej časti: 87936:2=43968 Sk, nie je potrebné robiť RZD. Hlavne ak neplatil preddavky na daň, je to zbytočné.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zamestnanec uviedol na žiadosti nepravdivý údaj. Uplatňovanie daňového bonusu na dieťa v mesiacoch 01-09/2005.

Vo vyhlásení mi však podpísal neuplatňovanie daň. bonusu už za mesiac 08/2005.

Môžem to normálne v žiadosti opraviť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať