Zavrieť

Porady

Dopravny Podnik - Exekutor

Zdravim, verim ze tu je uz viacej toho na tuto temu,ale rad by som sa aj ja poradil, takze v skratke k hlavnemu:

17.2.2011 mi dosliel papier s naslednou blokaciu uctu na sumu 250eur ohladom exekucneho prikazu od JUDr J.Janec-a, kvoli pokute za revizora z roku 2003. samorejme som nevahal a isiel to vyriesit = zaplatit.ked sa to doriesilo, odblokovali ucet bolo mi povedane, ze uz u nich nic nemam...a ked vsetko dobre dopadlo,tak mi cca po pol roku dosiel dalsi papier,tentokrat od ineho exekutora..tak aj to som vyriesil a ta pani bola velice mila a mi poradila nech si obvolam a pozistujem ci niekde nieco nemam..

tak nikde som nic nemal (myslim ze maju troch exekutorov - aspon v tom case) a volal som aj do DPB a ze uz nic neeviduju(volal som aj na nejake pravne odelenie odkial sa posielaju potom veci dalej tym trom exekutorom). a vsetko je v poriadku.

problem je ze si cez vikend idem vyberat peniaze na ucte a zrazu ze zablokovana suma na cca 280eur! tak hned v banke mi povedali ze je to DALSI zo dna 21.6.2012 exekucny prikaz od J.Janec-a! Nedosiel mi ziadny papier ani predtym ani potom ani nic,proste a jednoducho len cisto blokacia za nieco co vlastne som uz nikde nemal mat! a teraz neviem co mam robit.. stoji mi rozum ako sa toto moze diat bez predchadzajuceho upozornenia,listu a pdoobnych zalezitosti...jednoducho si posielaju tie exekucie hore dole ako sa im zachce a chudak clovek len plat..!
Ex cislo je rozdielne podla banky ale to je len ich vnutorne..to cislo pripadu neviem ci bude ine. zajtra by som tam rad skocil a informoval sa priamo,len by som chcel par rad,kedze odomna chcu aby som platil a oni sami ma nevedia ani informovat ze daco tam este mam..

dakujem pekne za kazdu pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..ak máš doklad o zaplatení pohladávky a aj overené informácie, že v DP žiadne dlhy nemáš, tak zájdi za exekútorom, a spýtaj sa, čo ti ešte účtujú..lebo, pokiaľ si dostal exekučný príkaz na zaplatenie dlhu, boli tam vyčíslené dlhy, úroky, poplatky exekútorovi..no a či sa nestalo, že ti niečo nestiahli...
    ..ale mohlo sa stať, že tvoje peniaze odišli na iný účet exekútora a on si to nepreveril a dlh vymáha znova!..
    ..ja by som šla, alebo zavolala ešte raz na to právne, aká chyba sa stala..lebo právne dáva príkaz exekútorovi..
    ..musíš dostať info od exekútora -exekučný príkaz na úhradu, kde je uvedené komu, koľko si dlžný a za čo..plus trovy...(avšak vždy ti pred doručením zablokujú účet, aby si nemal možnosť sa zariadiť výberom či zrušením...ak si nedostal,to je chyba exekútora..

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Na okresnom súde vieš zistiť, či voči Tebe nie sú vedené exekúcie o ktorých nevieš. Túto informáciu dostaneš na súde okamžite.
    Aj na liste vlastníctva Tvojich nehnuteľností a aj ich podielov vieš vyčítať exekučné plomby, stačí nahliadnuť na katasterportál.
    Niekedy človek ani netuší, že je voči nemu vedená exekúcia za obyčajnú zabudnutú pokutu a zistí to pri prepise predávaného auta.
    Zvyčajne exekútor vymáha splátky od zamestnávateľa, keď tam neuspeje, blokuje účet a blokuje akýkoľvek majetok bez toho, aby vstúpil do bytu povinného a spisoval jeho hnuteľný majetok.
    Pred takýmito úkonmi určite písomne vyzýva povinného.

    keksiksk je offline (nepripojený) keksiksk

    keksiksk
    Overoval som si to u kamarata pravnika, sice sa venuje inemu pravu, ale toto mi hned pvoedal ze to je procesna chyba a ze si mozu ist piskat a hned musia odblokovat ucet,ze tam mam ostat dokym to hned neurobia. ze nikdy nemozu len tak bloknut ucet bez toho aby poslali list domov (aj ked ho nepreberem,staci im od posty ze ho dali na postu), tym padom je to cele neplatne..ze kvoli procesnym chybam aj vrahov prepustaju a ne nejaka exekucia od dopravneho podniku.. a dalsia vec ze blokacia na ucte urcite sumy daco stoji, mal by ju platit ten exekutor ktory ju ma na starosti a v cene to uz ma zaratane..a ze ked ne,ze aj to mam odnich ziadat naspat + ak mi neodisli dake platby,v tom pripade penale ktore moze mat z ostatneho a este pripadny usli zisk.ze toto nemozu vyhrat nikdy uz len z toho dovodnu ze nepostupovali v sulade zakona, aj keby mali naozaj dakde realnu exekuciu.

    uvidime zajtra,ked tma pojdem...

    keksiksk je offline (nepripojený) keksiksk

    keksiksk
    doklad o uhrade nemam,ale kedze mi zrusili prvu blokaciu uctu na zaklade zaplatenia(som im to tam doniesol ukazat osobne to si pamatam na milion %) tak to by nemal byt problem.

    overene informacie ze uz nemam ziadnu pokutu mam len telefonickym sposobom,ziadny papier

    na to pravne zavolam to je dobry napad teda zajtra a popytam sa

    dlzni som DPB za pokutu a celkovo aj s dlhom/trovamia pdoobne je to 279eur a par drobnych, mam len EX cislo,ktore mi dala pani v banke a dalsie informacie nemam rpeto,lebo mi exekutor neposlal nic..blokacia bola 21.6.2012 a odvtedy ani dovtedy nedoslo nic a to mal casu dost..takze jeho chyba a on mi na to povie akurat tak ze co uz stalo sa hm..fakt super system.. :/

    keksiksk je offline (nepripojený) keksiksk

    keksiksk
    @danushka

    od zamestnavatela nikto nic nevymahal,takze toto je paseee...rovno do banky info poslali aby som tam bol vedeny rovno jak nespolahlivy objekt asi,alebo ja neviem...
    ten okresny sud pozriem..co mi ine ostava...

    ako sa da zisti ci je ta exekucia to iste? podla coho? on ked si povie ze je to z roku 2004 alebo podobne, ako mu dokazem ze to tak nieje?

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Každé exekučné konanie je evidované pod svojou spisovou značkou. Práve preto si over na súde, čo všetko visí v ľufte a kto si brúsy zúbky pri Tvojom rodnom čísle.

    Exekútori sú dôslední pri blokáciách, ale šlendriani potom, ako sa im zaplatí.
    Manžel minulý rok predával auto a kupujúci keď ho prepisoval odrazu zistil, že je auto pod exekúciou, čo nás veľmi prekvapilo. Jednalo sa o dávno vyplatenú exekúciu za zabudnutú blokovú pokutu od policajtov. Dva roky po zaplatení visela na aute plomba od exe a keby sme auto nepredávali, možno by tam bola dodnes.
    Naposledy upravil danushka : 25.06.12 at 16:00 Dôvod: oprava chybičky :)

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Tak nám potom napíš, ako sa to všetko doriešilo, veľa ľudí dnes zápasí s podobnými ťažkosťami a dobré je prečítať si skúsenosti a rady z druhej strany brehu.

    Držím Ti palce, aby to všetko zdrane dopadlo a vyčistil hlavu od takýchto starostí. Treba začať na dovolenku myslieť a nie takéto oberačky energie riešiť.

    keksiksk je offline (nepripojený) keksiksk

    keksiksk
    No moc som teda nepochodil..zhodou okolnosti mi dosiel papier s exekuciou dneska rano predtym, ako som tam stihol ist..Datumi tam sedeli,takze som to tam nevyhadal, kedze mi povedala ze papier poslali skorej ako zablokovali ucet...skontroloval som si aj novu aj staru(ktoru som uz platil) aj ked najprv mala problemi mi to ukazat,vyhovorky ze nema to tu a ze je to v archive a potom ze archiv tu neni a bla bla..Povedal som ze nevadi,ja si TU pockam, tak nakonec zazracne mala aj papier v pocitaci...Vytlacila mi ho,ja som porovnal (bud sudny prikaz alebo VS pokuty) a bohuzial pre mna to boli rozdielne exekucie(prva bola z 2002!! a druha, ta nova, z 2003) takze 250eur som zaplatil radsej hned,doniesol z banky papier o prevode a ona mi hned dala papier pre moju banku na odblokovanie...Inak oni ho hned posielaju na druhy den aj tak pre istotu do banky...
    Pozn.: aspon v TB je to tak,ze neodblokuju vam ho hned,ale ten papier posielaju na druhy(ak nestihnete tusim do 12tej dojst do banky) len na centralu lebo na pobockach s tym neurobia nic...Takze ratajte cca 2-3dni ze potrva odblokovanie zadrzanej sumy na ucte...

    A musim odporucit aby ste si zavolali na InfoCentrum - na www.dpb.sk do sekcie kontakty pre verejnost a pytajte si tam cislo na cloveka co riesi pokuty(nie exekucie). Najprv mi radila, ze mam ist na olejkarsku a sa opytat pri okienku,ale toto vam usetri cas.. Meno ani cislo sem davat nemozem ze vraj dakde som cital,tak len tolko,ze ten pan tam bol velmi ustretovy, co bol snad zazrak a podla rodneho cisla co som mu nadiktoval, mi nasiel vsetky OTVORENE pokuty. Uzavrete(zaplatene) viete skontrolovat len u tych pravnikov...Takze mi nasiel este, ze mam dalsie dve(este neexekuovane) u p.Chovanca takze boli len do sumy kazda cca 115-130Eur a jedna uz exekuovana u p.Kan-a a ta uz bola cca 135(aj napriek tomu ze este nebol vydany prikaz na ucet, bola z roku 2008(co ej zaujimave nakolko auta mam asi poslednych 8-9rokov...))

    este uvediem na spravnu mieru par detailov:
    pokuty do roku 2005(alebo 2006) riesi p.Chovanec a pokuty od roku 2005(alebo 2006) riesi p.Kan(alebo nejak tak sa to pise) a oni to po urcitom case posuvaju 3-4exekutorom (J.Janec, Urgos alebo tak nejak a dalsi dvaja ktorych mena si uz bohuzial nepamatam)

    p.Chovanca(prizemie) aj J.Janec-a(1. posch) najdete na tej Racianskej 109/C.. takze dnesok ma stal cca 600eur ale snad uz mam pokoj!!! Blocky odlozene mam vsetky uz,radim aj Vam to iste... pri overeni si, ci sa u Vas nejedna o duplicitnu exekuciu si vzdy pozrite Variabilny Symbol pokuty(nemylit s VS exekucie ktore je vzdy ine) a VZDY sa opytajte na bud tel.cisle DPB alebo priamo p.Chovanca a p.Kana ci u nich daco nemate este(vedia aj o dalsich pokutach ak su uz posunute exekucii)

    P.S. snad ste to docitali az sem a snad Vam moja skusenost pomoze aspon troska..
    Naposledy upravil keksiksk : 26.06.12 at 15:21

    randik je offline (nepripojený) randik

    randik
    Zaujimave, mne prislo toto iste. Tiez pokuta Dopravny podnik- exekutor Janec. A dokonca hned dve, dokopy vyse 500 Eur. Jedna ze vraj bol platobny rozkaz vydany 2003, jedna ze 2004.
    Na ziadne pokuty v autobuse, kedze od 18 rokov cestujem iba autom, ani na ziadne platobne rozkazy ci ine listiny v tejto suvislosti, si nespominam. NIkto ma nepresvedci, ze mi nieco doslo, lebo na toto si davam roky brutal bacha, mam paranoju z prace ked viem, ze jedno slovo v zmluve moze znamenat velmi vela.
    A to mam dobru pamat a dobru archivaciu dokladov. Mam podozrenie a pojdem pozret asi do spisu na sud. Podla pravneho vykladu, ked napr. zistim, ze podpis na dorucenke nie je moj, mozem sice napadnut povodny platobny rozkaz/ po nahliadnuti do spisu a prezreti podpisov na dorucenkach tam zarucene nebude moje pismo/, avsak to sa da zevraj ako mimoriadny opravny prostriedok iba do 3 rokov, takze mi to zamietnu. Exekutor rychlo rychlo musi exekuovat, lebo za pol roka - 10 rokov by sa dlh premlcal. Myslim ze ide o velmi dobry ucelovy kseft a moje podozrenie, ze dopravny podnik potichucky po lehotach vybera pokuty, ktore sa nikdy nestali, sa mnoziacimi sa pripadmi medzi ludmi iba zvysuje.

    jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

    jb0863
    Nechcem teraz pôsobiť ako najmúdrejšia, ale ja mám odložené doklady o zaplatených pokutách ešte z roku 2001, za dopravné priestupky , ktorých sa dopustil muž a syn.
    Človek nikdy nevie , kedy sa mu ešte zídu , preto si ich ponechám ešte dlhšiu dobu.
    misoft Múdre rozhodnutie - čert nikdy nespí (v tomto prípade exekútor)

    randik je offline (nepripojený) randik

    randik
    no ved prave, aj ja si vsetko odkladam, preto viem, ze jedina pokuta od dopravneho podniku je z cias cestovania na strednu skolu vo veku 17 rokov niekedy 1999 a od tej doklad mam. A tvrdenie, ze si vsetko odkladate vam u exekutora, na sude, ci v dopravnom podniku nic nepomoze. Oni Vas obvinia a na vas je dokazne bremeno dokazat, ze to tak neni- nemate doklad, nezaplatili ste. Inac mimochodom, v spise na sude ten podpis na dorucenke je nejaka neidentifikovana carbanina a dokonca nie moja. Ze vraj si mozem dat grafologom urobit rozbor- 450 Eur a napadnut dorucenie plataku, kedze vsak je po trojrocnej lehote kedy sa da uplatnit mimoriadny opravny prostriedok, tak mi to aj tak musia zamietnut. kde sa teda stala chyba? ja netusim, kazdopadne o nicom neviete a tu bum po x rokoch exekucia a sa dozviete, ze ste zevraj dostali pokutu a zevraj bol aj sud a vydany platobny rozkaz a este ste ho ani neuhradili a bum tak vas exekuuju. Ja neviem, vam to, co sa deje v sucasnosti pride normalne? mojmu otcovi sa stalo, ze mu exekutor zablokoval ucet za nezaplatene nedoplatky na zdravotke, ktore neuhradil. skoda len, ze celu vec posielali kvoli preklepu na uplne inu adresu niekde prec, takze o nicom netusil. pekne nie? to su stovky ludi, co sa im zahadne nedorucuju veci a pod. , ale bud sa dotahuju s exekutorom ci sudom a ucet s peniazmi, ktore su vascinou jedine, z coho ziju a platia vsetky ucty, im zatial stoja zablokovane v banke. ale v tejto bananovej republike je to tak, bedac bude zodrata aj z koze a posledneho eura a niekde inde idu peniaze do vzduchu. a niekto velmi dobre vie, aky je to kseft. prepacte za vylev, ale uz to fakt prekracuje vsetky medze.
    Mojej dcére tiež teraz prišlo upovedomenie o začatí exekúcie za Dopravný podnik, platobný rozkaz z 5.8.2002!!! Druhej dcére zas z roku 2003!!! Kde boli a čo robili doteraz páni exekútori? Mne je to celé podozrivé, že zrazu riešia také staré veci tesne pred premlčaním. Ani jedna z dcér nechodieva na čierno, kedysi v stredoškolskych časoch bola nejaká pokuta, ale tú som hneď za nich zaplatila. Jedna z nich už dokonca 6 rokov nežije na Slovensku. Kedysi dávno pred rokmi , keď súdy začali vydávať platobné rozkazy bez toho, aby si Vás predvolali, bolo veľké množstvo a afery ohladne neoprávnených pokút. DP používal údaje bohvie odkial a vy ste sa ani nemohli brániť. A presne toto mi pripomomína to isté. Zaplať a drž h..u, pravdu nám aj tak nedokážeš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.