Zavrieť

Porady

Dostanem odstupne , ked mam vypovednu lehotu

Ahojte,
dostala som vypoved z dovodov organizacnych zmien a v zmysle vypovede mi plynie vypovedna lehota . Kolega mi tvrdi, ze aj napriek vypovednej lehote dostaneme odstupne .Chcem vediet ci ma pravdu alebo sa myli?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    neznalka je offline (nepripojený) neznalka

    neznalka
    dakujem, ja som si to myslela tiez , prepasli sme cas , kedy sme mohli odist dohodou a s odstupnym.Dufam,ze sa ostatni poucia.Este raz dik

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    neznalka Pozri príspevok
    Ahojte,
    dostala som vypoved z dovodov organizacnych zmien a v zmysle vypovede mi plynie vypovedna lehota . Kolega mi tvrdi, ze aj napriek vypovednej lehote dostaneme odstupne .Chcem vediet ci ma pravdu alebo sa myli?
    Kedy ste dostali výpoveď ? Výpovedná lehota začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    a myslím, že sa dá aj čiastočne čerpať výpovedná lehota a na zostávajúci čas odstupné. Koľko máš výpovednú lehotu? 2 mesiace?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hena22 Pozri príspevok
    a myslím, že sa dá aj čiastočne čerpať výpovedná lehota a na zostávajúci čas odstupné. Koľko máš výpovednú lehotu? 2 mesiace?
    heni, dá, ale musia sa na tom dohodnúť pred začiatkom plynutia výpovednej doby. Mám odpoveď z ministerstva práce, že neskôr to už nie je možné.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    To je pekne zneužiteľné. Ak taký chudák zamestnanec nečakane posledný deň v mesiaci preberie výpoveď, na 90% nebude vedieť ako zareagovať. A tým pádom je bez šance. Ale na Slovensku je to tak, verím tomu, že to vykladajú v neprospech zamestnancov.
    Veronika, nemohla by si tú odpoveď sem prilepiť?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hena22 Pozri príspevok
    To je pekne zneužiteľné. Ak taký chudák zamestnanec nečakane posledný deň v mesiaci preberie výpoveď, na 90% nebude vedieť ako zareagovať. A tým pádom je bez šance. Ale na Slovensku je to tak, verím tomu, že to vykladajú v neprospech zamestnancov.
    Veronika, nemohla by si tú odpoveď sem prilepiť?
    Presne takto som poslala dotaz na MPSVaR. Odpoved bola, že stačí na kopiu výpovede napísať že žiada o skončenie prac.pomeru dohodou pred začiatkom plynutia výpovednej doby.

    Heni, ak nájdem, priložím. Písala som tam ešte vlani keď začala platiť novela ZP a medzitým som menila emailovú adresu.

    Zajtra je znovu taký deň, keď mnohí zamestnávatelia zneužijú nevedomosť zamestnancov.

    neznalka je offline (nepripojený) neznalka

    neznalka
    vypovednu lehotu mam 2 mesiace a od prveho zacina plynut druhy mesiac, zamestnavatel s nami vobec nevyjednaval o tom, co chceme odstupne alebo vypovednu lehotu . Prisiel s vypovedami a povedal podpiste , a odisiel prec . To jednanie je jemu podobne. Som rada , ze mozno aj tento priklad niekomu pomoze. Dakujem Vam vsetkym.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    neznalka Pozri príspevok
    vypovednu lehotu mam 2 mesiace a od prveho zacina plynut druhy mesiac, zamestnavatel s nami vobec nevyjednaval o tom, co chceme odstupne alebo vypovednu lehotu . Prisiel s vypovedami a povedal podpiste , a odisiel prec . To jednanie je jemu podobne. Som rada , ze mozno aj tento priklad niekomu pomoze. Dakujem Vam vsetkym.
    Porozmýšlaj, kedy vám doručil výpovede. Bolo to v posledných dňoch mesiaca alebo podstatne skôr ? Máloktorý zamestnávatel bude vo svoj neprospech upozorňovať zamestnanca na práva, ktoré mu dáva Zákonník práce.

    Ak by si bola na kopiu výpovede, ktorú si od zamestnavatela dostala, napísala, že žiadaš o skončenie prac.pomeru dohodou pred začiatkom plynutia výpovednej doby, 31.mája skončíš a vo vrecku máš 2-mesačné odstupné.

    Dostanem odstupne , ked mam vypovednu lehotu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.