Zavrieť

Porady

vytvorenie e-shopu

Sme nova firma a podnikame v ramci stavebnych materialov. Chceli by sme zriadit e-shop na tento sortiment. Je mi jasne, ze dnes mozem mat cokolvek. Najlepsie by pre mna bol pekny funkcny e-shop za dobru cenu. Viedel by mi s tym niekto poradit?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Ja neviem, mne keď zavolá zákazník koľko ho bude stáť mesačne u mňa účto, tak mu sfeku poviem malé účto 80-100 € ak je toho viac a ešte aj zahraničie tak cca 150 €, a veľké účto od 300 mesačne. V cene sú zahrnuté všetky daňové priznania, alebo nie sú zahrnuté. Poradenstvo máš zadarmo. No a to je začiatok.

Tak som myslela, že by mi niekto mohol povedať, že taký obyčajný malý eshop na cca 20 položiek bez účta bude stáť mesačne toľko a toľko. Je v tom započítané toto a toto a ostatné musíš platiť osobitne.
takže tak nejak.
Ď.
0 0
I. V. B. I. V. B.

I. V. B. je offline (nepripojený) I. V. B.

Podnikateľ
Atomer.sk Pozri príspevok
Na to jednoznacna odpoved nie je, nakolko rozne riesenia maju roznu cenu.
Odpoved ako od hotentota. Niektorym podnikatelom chyba praktickost. vid citat hore.


Tu Vam poradia lepsie: http://www.webareal.sk/price-list.html
Base 3,62 + DPH / mesiac

Profi 6,94 + DPH / mesiac

0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

IvetaH Pozri príspevok
Ja neviem, mne keď zavolá zákazník koľko ho bude stáť mesačne u mňa účto, tak mu sfeku poviem malé účto 80-100 € ak je toho viac a ešte aj zahraničie tak cca 150 €, a veľké účto od 300 mesačne. V cene sú zahrnuté všetky daňové priznania, alebo nie sú zahrnuté. Poradenstvo máš zadarmo. No a to je začiatok.

Tak som myslela, že by mi niekto mohol povedať, že taký obyčajný malý eshop na cca 20 položiek bez účta bude stáť mesačne toľko a toľko. Je v tom započítané toto a toto a ostatné musíš platiť osobitne.
takže tak nejak.
Ď.
co je zapocitane v tom ktorom eshope mas uvedene v cennikoch ... je na tebe aby si si vybrala ktore funkcie potrebujes a ktore nie
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

http://www.shop.lodge.sk/
1 0
I. V. B. I. V. B.

I. V. B. je offline (nepripojený) I. V. B.

Podnikateľ
1Dara Pozri príspevok
co je zapocitane v tom ktorom eshope mas uvedene v cennikoch ... je na tebe aby si si vybrala ktore funkcie potrebujes a ktore nie
Mozno si nevie vybrat ktory!!!. To nacenenie je strasne. To uz viac rozkuskovane moznosti nikto snad ani nevymyslel. V Guinessovej knihe slovenskych rekordov by mali byt. Nemaju co ine ponuknut, tak skomplikovali jednoduche spustenie webstranky na miliony verzii.

Na 20 poloziek by som ich mohol ... pozdravit. ... Neviem nech vam webmaster naistaluje na vasu existujucu stranku modul (ecommerce plugin) a vec je vybavena.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

I. V. B. Pozri príspevok
Mozno si nevie vybrat ktory!!!. To nacenenie je strasne. To uz viac rozkuskovane moznosti nikto snad ani nevymyslel. V Guinessovej knihe slovenskych rekordov by mali byt. Nemaju co ine ponuknut, tak skomplikovali jednoduche spustenie webstranky na miliony verzii.

Na 20 poloziek by som ich mohol ... pozdravit. ... Neviem nech vam webmaster naistaluje na vasu existujucu stranku modul (ecommerce plugin) a vec je vybavena.
ved keby aspon napisala medzi ktorymi sa rozhoduje a co vsetko chce aby mala v administracii

ale ten webareal profi sa mne pozdava ako dobra ponuka za dobru cenu (vyskusane)
0 0
I. V. B. I. V. B.

I. V. B. je offline (nepripojený) I. V. B.

Podnikateľ
Na 20 poloziek nepotrebuje ziadny eshop na prenajom. ak ma sikovneho webmastra tak jej na firemnu stranku nainstaluje ecommerce plugin, ktory obsahuje nastavenia urcite postacujuce na takyto rozsah sortimentu.
0 0
Atomer.sk Atomer.sk

Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac
I. V. B. Pozri príspevok
Odpoved ako od hotentota.
Reakcia ako od hotentota.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Nechcela som vás podráždiť, ale pravda je, že fakt som pri tomto mimo keď si niekoho nájdem, tak mi vykladá hodinu, čo mi ide na nervy, možno že musí, ale nič mi to nie je platné, lebo čas je drahý.
A dali mi ponuku od 500 až po 1700, preto som sa tým začala zaoberať.
Možno som natrafila na nesprávnych, len hľadať a skúšať to je drahé pre mňa.

Ďakujem všetkým za reakcie a prajem pekný víkend.
Iveta
0 0
I. V. B. I. V. B.

I. V. B. je offline (nepripojený) I. V. B.

Podnikateľ
Ved ale nevedel odpovedat na jednoduchu otazku. ... tak nech sa durdi a fuci kolko chce
0 0
Marco18 Marco18

Marco18 je offline (nepripojený) Marco18

Dantess
Inak takto s odstupom času môžem len povedať, že som rád, že som si dal e-shop vytvoriť a je môj. Platiť prenájom nieje moc dobré + NIKDY nebude ten shop plne Váš, lebo aj keď ho odkúpite budete musieť platiť nejaké peniaze.
Vsetko ma svoje plusy aj minusy. E-shop si si dal vytvorit, je sice tvoj, ale technologie, standardy sa menia. Takze eshop treba obnovovat, doprogramovavat funkcie a podobne. Pri prenajme je toto v cene. A samozrejme, ak je vlastny eshop, treba platit aj tak za hosting, ktory tiez byva v cene eshopu. Na druhu stranu zase, ak je nejaka velmi specificka podmienka, ta sa da niekedy pri eshope na prenajom tazko splnit. Zalezi kto co potrebuje...
1 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Na základe minulých príspevkov som sa rozhodla pre prenájom e-shopu, a teraz zas pochybujem. Marco 18 prosím ťa mi povedz, čo môže byť veľmi špecifická podmienka.
Ďakujem
0 0
kaitreia kaitreia

kaitreia je offline (nepripojený) kaitreia

IvetaH - predpokladám, že myslel to, že ak chceš nejakú špeciálnu funkcionalitu, pridanie nejakej funkcie, ktorú ten systém neobsahuje.

Eshop na prenájom môže niektorým ľuďom vyhovovať kvôli jednoduchej administrácii a "malým" mesačným poplatkom - no ak tie poplatky spočítaš napr. za 2 roky, tak zistíš, že až tak výhodné to nie je. Platíš za niečo, čo v konečnom dôsledku nie je tvoje. Nemôžeš si sám (dať) upraviť kód, ak chceš niečo pridať. Nemôžeš si (dať) spraviť lepší dizajn niekomu inému okrem tej firmy, u ktorej to máš prenajaté.

Eshop na prenájom je super pre tých ľudí, ktorí si naozaj nemôžu dovoliť dať vytvoriť web na mieru - i keď podľa môjho názoru práve toto je ten výdavok, s ktorým treba rátať.

Ako sa tu už spomínalo, existuje veľa riešení eshopov na mieru s cenami od 500 € do niekoľko tisíc €. Ak chceš niečo veľmi komplexné čo musí byť prepojené s tvojim účtovným systémom, pricemaniou, s platbami kartou a kadečím iným, stojí to dosť peňazí. Ale nie každý, kto spúšťa eshop, toto potrebuje. Sú aj voľne dostupné riešenia, ako Prestashop, WooCommerce (môj momentálny favorit), Magento a kopec iných, ktoré sú samé osebe zadarmo. Samozrejme, že firmy, ktoré majú vlastné riešenia, tieto z pochopiteľných dôvodov zatracujú. No nielen v zahraničí existuje množstvo naozaj profi eshopov, ktoré používajú opensource. Nájdeš niekoho, kto ti ich nainštaluje, nastaví a povysvetľuje (čo stojí peniaze, ale dá sa to zvládnuť) a ak vážne potrebuješ ešte viac ušetriť, zakúpi sa profesionálna grafická šablóna (hotová grafika), ktorá sa len drobne upraví, ak je to nutné. Výsledok: kvalitný eshop, ďaleko lepšia grafika než tie slovenské na prenájom a pluginmi si to môžeš rozšíriť ako len budeš chcieť.
1 0
E-shop E-shop

E-shop je offline (nepripojený) E-shop

No pre tých, ktorí si predsa len rozmyslia kúpu hotového eshopu na mieru odporúčam skontrolovať resp. požadovať ľubovoľnú zmenu hostingu. Vysvetlím - dal som si vytvoriť eshop na mieru a prvý rok som mal zaplatiť hosting u tej dotyčnej firmy. Aj som tak urobil. No na ďalší rok mi poslali zasa faktúru, ktorá bola absolútne predražená. Nebudem ich tu menovať no nachádzajú sa na popredných miestach v tvorbe eshopov. Oproti konkurencii som preplatil cca 40€ na hostingu. Musím ho platiť stále tejto dotyčnej firme lebo som dostal iba licenciu na používanie eshopu ( za ktorú som zaplatil cca 1000€) Takže po jednej stránke ano oplatí sa vytvoriť eshop na mieru, ale po ďalšej stránke musím ročne platiť o 40€ viac takýmto ľuďom, ktorí vám nepovedia pravdu pri tvorbe eshopu.
Naposledy upravil E-shop : 30.10.13 at 13:37
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
40 eur ročne je smiešna suma ak sa ti o eshop starajú vrátane aktualizácií a podobne. Ani by som to na iný hosting než ich nedával.
0 0
E-shop E-shop

E-shop je offline (nepripojený) E-shop

O 40€ viac než u konkurencii, nie 40€ ročne. A v globále mi ide iba o to, že ak si niekto dá vytvoriť eshop niekomu tak nech si dá pozor aj na takéto veci ako je hosting. Pretože ak schváli vytvorenie eshopu už musí platiť stále hosting aký si tá dotyčná firma povie.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
No ved prave 40 eur rocne viac je smiesna suma. Ak budes mat hosting inde, tak ti nebudu riesit bezpecnostne aktualizacie, vypadky, aktualizacie servrov a kompatibilitu s eshopom atd. Ak by mal byt rozsiel v stovkach eur, tak nepoviem. Ale je to len 40 eur rocne, tak su to smiesne peniaze oproti tomu, ze sa o technicku stranku eshopu nemusis starat.

Su totiz aj take hosting firmy, kde platis aj 100-300 eur viac rocne ako na beznom hostingu. Tam uz to ma vyznam riesit.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať