Zavrieť

Porady

Zamietnutie reklamácie

Dobrý deň,

V decembri 2011 som kúpil krbovú vložku.
Zozačiatku som v nej zakúril a sklo bolo behom 5-10min čierne, a bol dosť velký problém to očistiť..

Nedávno som ju reklamoval ( myslel som že sa musí vypáliť) a bez toho aby prišli zamietli reklamáciu.
Vraj vložka sama o sebe nevyrába dym.

Vo vložke nehorí tak ako by malo. Jednoznačne sa dusí a tým dechtuje, a špiní sklo, vložku a aj komín!
Klapku mám naplno otvorenú, a keď ju privriem, tak oheň sa zadusí.

Písal som aj na SOI. Poradili že keď reklamujem tovar v prvom roku, tak bez znaleckého posudku to nemôžu zamietnuť.
Aby som sa obrátil na nejakého znalca ( nepoznáte niekoho? a čo to asi víde?) a ak bude v môj prospech, tak si vyúčtovať všetky náklady.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Suché drevo, vyvložkovaný komín s dostatočným ťahom a primerom .Pomohlo by ak by ste zadali názov meno tip vložky.

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    Hej používam výhradne suché drevo. Dokonca som mal 5r....komín mám vyvložkovaný, mal som doma aj kominára a zhodli sme sa na zlom prívodu vzduchu k ohňu - zle riešené vo vložke.
    Jedná sa o BeF Start 8 Aqua.

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    Neviem si vyhladať toho znalca.....:-( sakra... pomôžete niekto?

    Inak podľa § OZ 597 mám po uplinutí 30dňoch od podania reklamácie nárok na vrátenie penazí? Dobre som to pochopil?
    Reklamoval som vložku v prvom roku a zamietli ju bez znaleckého posudku.
    Nemáte niekto BeF a skúsenosť s vložkou?

    Idem im napísať posledný email a uvidím ako zareagujú....na predchádzajúci email ani neodpísali.....SILA!

    Ma začínajú štvať!!!!!

    Nieje tu nejaký právnik?

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Vodne vložky su natom z čistotou skla o trochu horšie ako len teplovzdušné.
    Ešte je jedna vec kde býva chyba a to že dom je vzduchotesne uzavretý tesnými oknami aj dverami a vzduch na spalovanie nejak nemá kade prísť.Dokonca som zažil že po spustení odtahového ventylatora na WC sa dym začal valiť dovnútra.
    Viem že ohladom znalca vam toto nepomôže ale verte že až na to príde aj oni budú hladať chybu predovšetkým u vás.

    Zamietnutie reklamácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.