Zavrieť

Porady

Ahoj ľudia potreboval by som pomoc pri výbere stavebného materiálu pre bungalov

Rád by som sa informoval úplne o všetkých veciach ktoré sú potrebné pre postavenie, rád by som poradiť v oblasti najlepšieho materiálu pomer cena a kvalita - dom bude mať len 81m2 čiže pôdorys štvorec - 9x9 metrov pozemok už mám, auto na prepravu všetkého kúpim dom by som staval svojpomocne v interiéri by mal byť krb obložený mramorovými platňami podľaha plávajúca nejaká v akcii sprcha obyčajná bez akých koľvek cárachov a vaňa takisto jednoduchá - takže vedel by niekto aspoň zhruba načrtnúť a navrhnúť materiál - kde kúpiť aký kúpiť vopred ďakujem + na juh strechy slnečné kolektory na aspoň polovičnú časť spotreby elektrickej energie za rok pri dvoch osobách, takisto plastové okná čo v najlepšej cene dvere bezpečnostné nemusia byť vopred vrelá vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    no podla toho čo čitam nieste naročny a cena rozhoduje.
    po prve skusil by som obijsť stavebniny viacere a dohodnuť sa na možnych zlavach ak budete od nich kupovať večšie množstva. prip by som skusil aj zadať dopit na napr. www.123dopyt.sk
    budete stavať svojpomocne? lebo aj to treba zohladniť..napr. s tvarnicamy ako ytong a pod. sa robi lepšie ako s tehlou atd

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Na tie kolektory rovno zabudnite... Najviac elektriny to vyrába keď ju netreba a nedá sa nijako rozumne skladovať.

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    možno mal na mysli kolektory na solárny ohrev TUV, tie majú rýchlu návratnosť ak sú v dome 4 ľudia.

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    jahoszmsk Pozri príspevok
    možno mal na mysli kolektory na solárny ohrev TUV, tie majú rýchlu návratnosť ak sú v dome 4 ľudia.
    akú rýchlu ????

    day je offline (nepripojený) day

    day
    hladajte - myjavska, ipelska pripadne pezinska tehelna
    (kolektory a navratnost? prosim prepocet)

    Ahoj ľudia potreboval by som pomoc pri výbere stavebného materiálu pre bungalov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.