Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať u nového klienta vyd.fa.z predchádzajúceho roka

Ahojte poraďaci,

prosím poraďte mi niekto. Mám nového klienta, ktorý ku mne prešiel od iného účtovníka. A potrebujem v januári 2012 zaúčtovať jeho vydanú faktúru z roku 2011. Čiže niekto mu uhradil jeho fa. až v roku 2012. Robím v programe Pohoda.
Ďakujem za vaše odpovede, veľmi mi to pomôže.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gondik Pozri príspevok
    Ahojte poraďaci,

    prosím poraďte mi niekto. Mám nového klienta, ktorý ku mne prešiel od iného účtovníka. A potrebujem v januári 2012 zaúčtovať jeho vydanú faktúru z roku 2011. Čiže niekto mu uhradil jeho fa. až v roku 2012. Robím v programe Pohoda.
    Ďakujem za vaše odpovede, veľmi mi to pomôže.
    Ak je platiteľom dph, faktúra s dátumom dodania roka 2011 mala byť zúčtovaná do minulého roka, dph mala byť aj odvedená.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/t197224-zauctov...o-obdobia.html

    Prečo zakladáte duplicitne tému ?

    gondik je offline (nepripojený) gondik

    gondik
    Je platiteľom DPH, ale jedná sa o jeho vystavenú faktúru, ktorú mu odberateľ zaplatil až v roku 2012. Čiže platba na B.ú mu prišla v roku 2012

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gondik Pozri príspevok
    Je platiteľom DPH, ale jedná sa o jeho vystavenú faktúru, ktorú mu odberateľ zaplatil až v roku 2012. Čiže platba na B.ú mu prišla v roku 2012
    Rozumiem, ale dph mal odviezť už s dátumom dodania tovaru, služby.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    gondik Pozri príspevok
    Je platiteľom DPH, ale jedná sa o jeho vystavenú faktúru, ktorú mu odberateľ zaplatil až v roku 2012. Čiže platba na B.ú mu prišla v roku 2012
    V Pohode neúčtujem, ale ak platba prišla na bežný účet v mesiaci január 2012 , tak platbu zaúčtujete do príjmov ovplyvňujúcich základ dane (tovar alebo služba) .Členenie si už poznáte .Platbu spárujete s pohľadávkou.

    Ešte poznamenám, že ak sa jedná o vystavenú FA z roku 2011, táto Fa mala byť aj súčasťou inventarizácie pohľadávok k 31.12.2011 a mala byť aj súčasťou súm pohľadávok vo Výkaze o majetku a záväzkoch .

    Túto odpoveď máte vyššie v priloženom linku .Máte otvorené dve témy .

    Hanka28 je offline (nepripojený) Hanka28

    žena Hanka28
    Ahoj:-) v Pohode zaúčtuješ všetky fa z roku 2011 s predkontáciou "Bez" vo faktúrach...ale musíš preniesť aj PS v účtovníctve -rozklikneš si účtovníctvo a začiatočné stavy a tam nájdeš počiatočné stavy -tam si nahodíš všetky účty vrátanie záväzkov a pohľadávok,aby ti sedela 311,321 s inventarizáciou z roku 2011. Ja si staré roky delím na analytiky:-)

    Ako zaúčtovať u nového klienta vyd.fa.z predchádzajúceho roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.