Zavrieť

Porady

kedy čakať daňovú kontrolu?

za 4.Q 2005 sme mali odpočet, dosť vysoký, keďže sme priviezli tovar z 3. krajín a predali ho do EU. Očakávam daňovú kontrolu ... Môže sa stať, že by neprišli? Resp. privolám ju, ak si budeme žiadať o vrátenie peňazí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    lutik je offline (nepripojený) lutik

    lutik
    Stať sa môže všetko, ale ja osobne mám skúsenosť, že prídu vždy, keď je nadmerný odpočet a hlavne vo vyšších sumách. Ale keď máš všetko v poriadku, tak nevidím dôvod na strach.......držím palce....pa,pa...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prídu skontrolovať určite , pokiaľ si podala DP teraz 25.januára 2006 za IV.štvrťrok 2005 a mali ste nadmerák , každým dňom sa môžu ohlásiť . Aby si mala pripravené vývozné a dovozné doklady , zmluvy , podpísané dodáky , objednávky a všetko okolo obchodov.
    ucetni_fantozzi
    mne sa tiez ohlasila kontrola na 4q/2005. akurat ma prekvapilo, ze podla slov pritomnych zamestnancov sa spravali velmi arogantne a dolezito. dofuneli na prevadzku a "okamzite" sa dozadovali konatela, "ihned" chceli predlozit doklady potrebne na kontrolu DPH... nuz ocividne prijemna partia...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    U mňa boli na dožiadanie - uplatnený odpočet našim zákazníkom . Boli prezreli , spravili zápis , ale chceli vidieť dielnu a stroje s ktorými obchodujeme .

    Boli fajn , porozprávali sme sa o všeličom možnom , lebo mali času a času a bolo .

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja mam skusenost, ze prisli vzdy, ak bol nadmerny odpocet viac ako 150 tisic. Ale vzdy sa vopred ohlasili a spravali sa velmi slusne.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Tak to sa mám aj ja zrejme opäť na čo tešiť, za január mi vychádza nadmerný odpočet

    Huta je offline (nepripojený) Huta

    Huta
    Ja som mala nadmerný odpočet už 5x za sebou.tiež vyvážame a ešte sa neohlásili,ale odpočet bol vždy do 100 tis.Takže by som mala čakať každú chvíľu.

    jeha je offline (nepripojený) jeha

    jeha
    chcem vas trosku potesit , za poslednych 36 mesiacov sme mali mesacne nadmeraky od 1 do 4 milionov a prisla kontrola 2 krat , naposledy pred 22 mesiacmi, takze to vobec nemusi byt pravidlo, ze pridu ked je velky odpocet -prave naopak

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    leka
    kiež by to bol aj náš prípad
    Ja mám kontroly na nadmeráky rád. Možno je to trochu choré - nehádam sa. Kontroly na nadmeráky sú len také akože kontroly - do hĺbky sa moc nejde. Možno sa tým ale zredukujú "komplexky", tj. normálna kontrola subjektu. Veď subjekt bol akože prevetraný. Klient sa ale pravidelne vyľaká, čo ma tešší, lebo býva potom spokojnejší na jednej strane (že to dopadlo dobre) a poctivejšie robí zo svojej strany (DÚ predsa nespí!!).

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    leka
    za 4.Q 2005 sme mali odpočet, dosť vysoký, keďže sme priviezli tovar z 3. krajín a predali ho do EU. Očakávam daňovú kontrolu ... Môže sa stať, že by neprišli? Resp. privolám ju, ak si budeme žiadať o vrátenie peňazí?
    Ja som mala nadmerak 4 krat po sebe, ten posledny bol okolo 42000, a bum kontrola. Ale vsetko bolo OK. Aj ja si ale myslim to co Strelec, ked ti kontroluju dan z prijmu za cely rok, maju viac moznosti nieco najst

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.