Zavrieť

Porady

predavam stavbu domu a nemam faktury ako je to s danami???

dobry den predavam stavbu rd za 80.000e tolko ma aj stala ale nemam ziadne blociky ani faktury som f.o. vlastnikom len 1rok takze musim podat danove plati sa tam dan zo zisku 20% ja zisk nemam ale nemam to ako preukazat da sa to nejakym cestnym prehlasenim alebo znaleckym alebo ako poradte mi urcite nie som sam s takymto problemom dakujem za informaciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    romanf je offline (nepripojený) romanf

    romanf
    a na zaklade coho bola stavba nadobudnuta? A tiez na zaklade coho bol realizovany prevod vlastnictva na katastri nehnutelnosti? Predpokladam, ze asi nejaka kupno-predajna zmluva by mohla existopvat. Zdanuje sa 19-timi % len rozdiel medzi kupnou a predajnou cenou, ale kedze je tato cena rovnaka, tak nie je co zdanovat. Ako je mozne preukazat, ze pri kupe ta stala 80 000 e? Len na vypise z uctu? Ziadny iny doklad o tom nemas?

    jurko88 je offline (nepripojený) jurko88

    jurko88
    ja som kupil pozemok (kupnu zmluvu mam no na 35000e)a postavil som dom len neviem vydokladovat material ani robotu lebo nemam faktury ani blocky neodkladal som si vobec nic a chcem to predat za 80000e stavba ma stala 45000 len ju nemam ako vydokladovat nie som firma som f.o. a nestaval som to na zisk ale pre seba tak nemam blociky...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    romanf Pozri príspevok
    a na zaklade coho bola stavba nadobudnuta? A tiez na zaklade coho bol realizovany prevod vlastnictva na katastri nehnutelnosti? Predpokladam, ze asi nejaka kupno-predajna zmluva by mohla existopvat. Zdanuje sa 19-timi % len rozdiel medzi kupnou a predajnou cenou, ale kedze je tato cena rovnaka, tak nie je co zdanovat. Ako je mozne preukazat, ze pri kupe ta stala 80 000 e? Len na vypise z uctu? Ziadny iny doklad o tom nemas?
    Akože nie je čo zdaňovať? Zdaňovať bude tých 80000 €, to je 15200 €. To by nikto neplatil dane, keby malo stačiť čestné prehlásenie.
    Teda máš doklad o kúpe pozemku, tak zdaníš iba rozdiel 80000-35000=45000. Teda 8550 €.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    jurko88 Pozri príspevok
    ja som kupil pozemok (kupnu zmluvu mam no na 35000e)a postavil som dom len neviem vydokladovat material ani robotu lebo nemam faktury ani blocky neodkladal som si vobec nic a chcem to predat za 80000e stavba ma stala 45000 len ju nemam ako vydokladovat nie som firma som f.o. a nestaval som to na zisk ale pre seba tak nemam blociky...
    Pokiaľ nemáš doklady, ťažko preukážeš cenu obstarania. Skús "zohnať" doklady na 45000 inak daň 8550 EUR.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Ďuri , ja som kolaudoval 12/2011 bločkov mám aj na 100 000 Eur , možno sa dohodneme.

    jurko88 je offline (nepripojený) jurko88

    jurko88
    kosice su dost daleko to by asi na danovom nezozrali... na nete su bloky za 2percenta hodnoty okolie BA tak to skusim tak...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ale predsa nie je dôležité, odkiaľ sú bločky - hlavný je obsah a suma. Nakupovať môžeš po celej republike (alebo už vláda vymyslela zákon, aby sa nakupovalo tam, kde sa buduje?)

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Môžeš skúsiť kontaktovať aj firmy od ktorých si nakupoval na faktúru alebo ktoré Ťa majú aspoň zaevidoaného v systéme. Mohli by Ti vystaviť opisy dokladov.
    ja si odkladám aj bločky od topánok, kvôli záruke. Neviem, či v tom nebude iný háčik ako neporiadnosť...

    predavam stavbu domu a nemam faktury ako je to s danami???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.