Zavrieť

Porady

Ucholaky v zahrade

Mili poradaci,
prosim vsetky skusenosti s ucholakmi sem s nimi! Som zufala, v zahrade vsade a vo velkom pocte mame ucholaky. Okrem toho ze su to velmi skarede zvieratka, obzieraju mi potajme v noci vsetky okrasne rastliny, vratanev hortenzii, javorov,anjelskych trub... Najpr som nevedela co to je, ale par som ich nacapala schovanych v pucikoch listov. Na jednom okrasnom kriku som nasla aj mravcov. Naozaj sme zufali, ziadne postreky neucinkuju,nakolko cez den su zalezene, jedine overene je Biolit ale ten sa na rastliny bojim striekat Citala som niekde ze existuje pripravok proti skodcom, ktory nefunguje ako dotykovy ale dostane sa do rastliny a tym ze ho skodca spapka, pride mu zle Ale neviem ako sa vola a ci to zabera aj na tieto bestie. Najhorsie je ze invazia zacina aj k nam dovnutra domu, ale na tento problem BIOLIT zabera Velmi dakujem vopred za vsetky rady, nakolko na internete som sa to nikde nedocitala, asi nikto nema takyto problem
3 komentárov     zbaliť
einstein Ahoj Alex,prosím Ťa podarilo sa vyriešiť problém s ucholakmi, nakoľko taký istý problém máme aj my , ďakujem
vicktor Cital si nizsie aj to, ze su uzitocne?
Ja biolit striekam napr. na buxus kruspan resp. na tych imigrantov z Azie.
Kricku biolit neublizi, motylovi ano, ale treba striekat dost casto.
marjankaj Einstein je nejaký prispatý. Viktor ale to musí byť makačka kým tým biolitom trafíš nejakého motýľ a.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mnoho zahradkarov vytvara miesta pre uzitocny hmyz,aby nemuseli nicit svoje okolie chemiou. Ak ti ucholaky vadia, urob podobne "odchytavace" ako su na obrazku. Ak sa tam ucholaky zabyvaju, tak ich jednoducho poodnasaj dalej od miest,kde nechces,aby sa zdrziavali...


    Prítomnosťou ucholakov v záhrade nie sme väčšinou nadšení, hoci sú našimi pomocníkmi v boji proti voškám. Ich činnosť podporíme „ubytovaním“ na vhodnom mieste. Dobre sa osvedčili navŕtané klátiky či črepníky naplnené slamou a zavesené hore dnom na konár stromu. Môžeme ich premiestňovať do blízkosti výskytu vošiek.


    http://www.casopiszahradkar.sk/zahra...-ucholaka.html

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Alex85 Pozri príspevok
    Mili poradaci,
    prosim vsetky skusenosti s ucholakmi sem s nimi! Som zufala, v zahrade vsade a vo velkom pocte mame ucholaky. Okrem toho ze su to velmi skarede zvieratka, obzieraju mi potajme v noci vsetky okrasne rastliny, vratanev hortenzii, javorov,anjelskych trub... Najpr som nevedela co to je, ale par som ich nacapala schovanych v pucikoch listov. Na jednom okrasnom kriku som nasla aj mravcov. Naozaj sme zufali, ziadne postreky neucinkuju,nakolko cez den su zalezene, jedine overene je Biolit ale ten sa na rastliny bojim striekat Citala som niekde ze existuje pripravok proti skodcom, ktory nefunguje ako dotykovy ale dostane sa do rastliny a tym ze ho skodca spapka, pride mu zle Ale neviem ako sa vola a ci to zabera aj na tieto bestie. Najhorsie je ze invazia zacina aj k nam dovnutra domu, ale na tento problem BIOLIT zabera Velmi dakujem vopred za vsetky rady, nakolko na internete som sa to nikde nedocitala, asi nikto nema takyto problem
    To máš tak, dosť ľudí stavia pre ucholaky rôzne domčeky aby ich prilákali do svojej záhrady a pomohli im s voškami a neničia ich
    Naposledy upravil Antea : 09.07.12 at 16:35

    Alex85 je offline (nepripojený) Alex85

    Alex85
    Ako ja nevravim ze nie su uzitocne, ale my ich mame naozaj straaasne vela..... kludne si ich pridte zobrat, s radostou ich darujem My vosky nemame, skor mi obzieraju rastlinky, tak co s tym

    einstein je offline (nepripojený) einstein

    einstein
    vicktor čítal som , že sú užitočné, len ich nechcem mať na terase a v dome :-( marjankaj neviem či som prispatý, ale keďže ten problém mám až od tohto leta,skúšal som či niekto nemá univerzálny recept,ktorým sa mu podarilo vyriešiť tento problém,nakoľko biolity som už skúšal (síce zlikvidujú tých,ktoré priletia večer, ale ďalší večer sú tam noví

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.