Zavrieť

Porady

Vydieranie?

Dobrý deň. Prosím o radu. Mám jeden problém a neviem ako ďalej postupovať. Dal do úschovy dlhopisy k dcére. Teraz som si ich žiadal späť nakoľko si ich už môžem vybrať a odmietla mi ich dať s tým že ich dala bývalej manželke a tá mi ich odmieta vydať až kým nedám dcére(už má svoju rodinu) z tých peňazí dosť veľkú sumu. Bol som to podať na polícii(obvodnom oddelení) a vypovedali, to isté, že mi to nevydajú kým nedám dcére z tých peňazí. Prosím o radu, ako mám ďalej postupovať. Mám to podať na vyšetrovačku ako trestné oznámenie?Aký paragraf je na to, že mi zadržujú majetok a tlačia na mňa aby som im dal z tých peňazí? Vopred ďakujem za každú radu!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Alan53 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Prosím o radu. Mám jeden problém a neviem ako ďalej postupovať. Dal do úschovy dlhopisy k dcére. Teraz som si ich žiadal späť nakoľko si ich už môžem vybrať a odmietla mi ich dať s tým že ich dala bývalej manželke a tá mi ich odmieta vydať až kým nedám dcére(už má svoju rodinu) z tých peňazí dosť veľkú sumu. Bol som to podať na polícii(obvodnom oddelení) a vypovedali, to isté, že mi to nevydajú kým nedám dcére z tých peňazí. Prosím o radu, ako mám ďalej postupovať. Mám to podať na vyšetrovačku ako trestné oznámenie?Aký paragraf je na to, že mi zadržujú majetok a tlačia na mňa aby som im dal z tých peňazí? Vopred ďakujem za každú radu!!!
    Problém je v tom , kedy boli tie dlhopisy zaobstarané ...
    Ak počas manželstva , tak aj tieto spadajú do BSM a tým pádom je/bol to majetok aj bývalej manželky ...
    Takže tie " tlaky " sú , povedal by som , adekvátne - nárokovateľné ......dokonca aj na súde ....

    Ak dáš trestné oznámenie za vyššie uvedených skutočností , tak nepochodíš ....

    Radšej sa dohodni na slušnom jednaní ........
    ...dievke daj nejakú sumu , veď je to Tvoja dcéra , snáď aj bude vďačná ........teda ak ste sa v zlom nerozišli ...
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Ak je to na polícii, tak riešením je podať sťažnosť na postup vyšetrovateľa na inšpekcii ministerstva vnútra a tiež podať podnet na okresnú prokuratúru aby vo veci vykonávali dozor nad priebehom vyšetrovania.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Alan53 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Znovu by som Vás chcel poprosiť o radu. Čo som uviedol vyššie ohľadne zadržiavanie dokladov vyšetrovateľ už vzniesol obvinenie, ale zároveň aj obvinenie pre iný trestny čin podvodu. Už sa to ťahá od začiatku septembra a stále sa bývala s advokátom odvoláva naťahuje to teda kvôli podvodu a doklady nikto nerieši. Môžem si požiadať občiansko právnym súdom o vrátenie dokladov aj keď prebieha vyšetrovanie? Všetky peniaze mi stoja v banke, momentálne nepracujem a sociálna poisťovňa mi odmieta dať aj dávku v hmotnej núdzi kvôli tomu, že mám peniaze z predaja domu.....
    Ďakujem za každú radu.....
    Môžeš ...a s kľudným svedomím ..

    Trestné činy riešia iné súdy ... tam aj podmienku a či basu na tvrdo môže dotyčný vyfasovať .

    Občianské súdy riešia tie iné kauzy .
    Tvoja kauza by sa mohla odvíjať podaním žaloby na príslušný súd podľa OZ

    § 126

    (1) Vlastník má právo na ochranu proti tomu, kto do jeho vlastníckeho práva neoprávnene zasahuje; najmä sa môže domáhať vydania veci od toho, kto mu ju neprávom zadržuje.

    Alan53 je offline (nepripojený) Alan53

    Alan53
    Po rozvode sme predali dom, peniaze sa rozdelili presne na polovicu a ja som sa pol roka po rozvode rozhodol uložiť peniaze do dlhopisov. Takže ani jedna nemá nárok na žiadnu sumu. A dcére som už dal dosť...koľko som mohol, toľko som pomohol. Teraz si potrebujem kúpiť byt, bývam v podnájme, takže peniaze potrebujem. Prosím poradte......

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    Alan53 Pozri príspevok
    Po rozvode sme predali dom, peniaze sa rozdelili presne na polovicu a ja som sa pol roka po rozvode rozhodol uložiť peniaze do dlhopisov. Takže ani jedna nemá nárok na žiadnu sumu. A dcére som už dal dosť...koľko som mohol, toľko som pomohol. Teraz si potrebujem kúpiť byt, bývam v podnájme, takže peniaze potrebujem. Prosím poradte......
    ..

    ..no ak je to takto, dcéra s exmanželkou neoprávnene zadržiavajú tvoje investície...a tak môžeš podať trestné oznámenie- napríklad pre krádež,povedať,že v čase kúpy si dcére dôverovať a teraz, keď cíti peniaze, sa z nej stala nenásytná mrcha...nemáš čo prehrať, ak sa budeš súdiť,BSM máš vysporiadané a tak peniaze sú len tvoje a neviem prečo by si mal dcéru vyplácať...

    ...ale, keby si chcel byť taký "seriózny",ako tvoja dcéra s ex, ja byť tebou, zavolám si dvoch fajn kamošov, nech idú so mnou k ex a poviem jej, že som si prišla pre moje papiere, pretože ich chcem a sú moje a ak ti ich nedá, budeš ju vláčiť po súdoch,žiadať náhradu a ušlý zisk, úroky z peňazí a všetko možné a ona nijako nemôže vyhrať, lebo je to krádež!..no a chlapci, čo budú s tebou, by -,no nemusia ju akutár zmlátiť, len jemne predebatovať..


    ...citujem :. Bol som to podať na polícii(obvodnom oddelení) a vypovedali, to isté, že mi to nevydajú kým nedám dcére z tých peňazí.


    ...a ja:...no ak na polícii vypovedali, že ti papiere nedajú, prečo si nepredložil vysporiadanie BSM ako dôkaz, že sú to iba tvoje peniaze?..to by museli aj policajti uznať a tvoja ex už dávno mohla byť na vyšetrovačke pre nezákonné obohacovanie sa, krádež, zadržiavanie cudzieho majetku a čojaviemzačo!..
    Naposledy upravil pepsikova : 11.07.12 at 05:20

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Alan53 Pozri príspevok
    Mám to podať na vyšetrovačku ako trestné oznámenie?Aký paragraf je na to, že mi zadržujú majetok a tlačia na mňa aby som im dal z tých peňazí? Vopred ďakujem za každú radu!!!
    Alan53 Pozri príspevok
    Po rozvode sme predali dom, peniaze sa rozdelili presne na polovicu a ja som sa pol roka po rozvode rozhodol uložiť peniaze do dlhopisov. Takže ani jedna nemá nárok na žiadnu sumu. A dcére som už dal dosť...koľko som mohol, toľko som pomohol. Teraz si potrebujem kúpiť byt, bývam v podnájme, takže peniaze potrebujem. Prosím poradte......
    ...ak je to takto ( predtým som iba dedukoval ) , tak v pohodičke....

    Trestné oznámenie na príslušnú prokuratúru podľa miesta bydliska ....( nie na políciu ) ...
    Vzor trestného oznámenia nájdeš na nete...
    Nie ani tak vydieranie , skôr bezdôvodné obohatenie...

    BEZDÔVODNÉ OBOHATENIE
    Občiansky zákonník
    § 451
    (1) Kto sa na úkor iného bezdôvodne obohatí, musí obohatenie
    vydať.
    (2) Bezdôvodným obohatením je majetkový prospech získaný
    plnením bez právneho dôvodu, plnením z neplatného právneho úkonu
    alebo plnením z právneho dôvodu, ktorý odpadol, ako aj majetkový
    prospech získaný z nepoctivých zdrojov.

    Alan53 je offline (nepripojený) Alan53

    Alan53
    Dobrý deň. Znovu prosím poraďákov o radu. Takže boli sme už na vyšetrovaní a bola tam vypočutá dcéra aj bývala manželka. Obe sa dohodli a vypovedali, že som jej tie dlhopisy daroval a nevydajú mi ich....teraz sa držte, vyšetrovateľ mi povedal, že aj ústna dohoda je dohoda a platí ako písomná a ďalej o tom rozhodne prokurátor. Správal sa ku mne ako čo vlastne chcem, keď som jej to daroval!!!! Dal som si do zápisu napísať, že si budem žiadať aj úroky, keďže peniaze teraz stoja v banke bez úrokov. (Som nezamestnaný a nemám nárok na dávku kvôli týmto peniazom z predaja domu...) Neviem ako si to predstavuje vyšetrovateľ, že niekto len tak daruje celý majetok a zostane úplne bez peňazí???? Poraďte mi prosím ako postupovať ďalej je zjavné, že vyšetrovateľ bol na ich strane, pretože sa tým aj obe vychvaľovali, že to majú vybavené so samotným riaditeľom kriminálky, lebo majú nadštandardné vzťahy.....ĎAKUJEM!!!!

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Držať sa nemusíme, lebo aj ústna dohoda je platná dohoda, ak zákon alebo dohoda účastníkov nevyžaduje iné. Ak tvrdíte, že to nebol dar, bude stáť Vaše slovo proti ich slovu. Bez dôkazov sa pravda hľadá ťažko.

    Alan53 je offline (nepripojený) Alan53

    Alan53
    Keby som jej chcel darovať peniaze, tak by som ich nevkladal do dlhopisov na moje meno....

    Alan53 je offline (nepripojený) Alan53

    Alan53
    Dobrý deň. Znovu by som Vás chcel poprosiť o radu. Čo som uviedol vyššie ohľadne zadržiavanie dokladov vyšetrovateľ už vzniesol obvinenie, ale zároveň aj obvinenie pre iný trestny čin podvodu. Už sa to ťahá od začiatku septembra a stále sa bývala s advokátom odvoláva naťahuje to teda kvôli podvodu a doklady nikto nerieši. Môžem si požiadať občiansko právnym súdom o vrátenie dokladov aj keď prebieha vyšetrovanie? Všetky peniaze mi stoja v banke, momentálne nepracujem a sociálna poisťovňa mi odmieta dať aj dávku v hmotnej núdzi kvôli tomu, že mám peniaze z predaja domu.....
    Ďakujem za každú radu.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.