Zavrieť

Porady

Zriadenie prevádzky: Manikúra a modeláž nechtov

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu.Som začinajúca neskúsená živnostnička.Dostala som príspevok z ÚP a chcela by som si zriadiť prevádzku na Manikúru a modeláž nechtov. Miestnosť na túto činnosť budem mať v prenájme od majiteľky salónu krásy.Neviem na čo si mám davať pozor pri podpísovaní Nájomnej zmluvy, na akých podmienkach by som sa mala s ňou dohodnuť ,aby som predišla nejakým nezhodam a pod.
ďalej neviem od koho presne mám mať povolenie, schvalenie na takúto prevádzku a čo musím mať v takejto prevádzke t.j. napr.inšpekčnu knihu,cenník? a ako je to s registračnou pokladňou??musím ju mať alebo stačia paragony? Budem Vám vďačná za každu jednú dobrú radu a skúsenosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Je toho hrozne veľa, na čo sa pýtaš - a poradiť jednou vetou o nájomnej zmluve sa nedá bez toho, aby sme ju nečítali.
    Čo ťa môžem určite "potešiť" je, že registračnú pokladňu rozhodne potrebuješ !
    Na dverách musíš mať označenie prevádzky, otváracie hodiny, ... hľadaj na Porade, je tu na túto tému mnoho popísané.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sally7
    Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu.Som začinajúca neskúsená živnostnička.Dostala som príspevok z ÚP a chcela by som si zriadiť prevádzku na Manikúru a modeláž nechtov.

    Dotáciu z ÚP musíš potom vydokladovať a príjem dotácie dávaš do príjmov OVZD , len do výšky jej čerpania v danom roku .
    Miestnosť na túto činnosť budem mať v prenájme od majiteľky salónu krásy.Neviem na čo si mám davať pozor pri podpísovaní Nájomnej zmluvy, na akých podmienkach by som sa mala s ňou dohodnuť ,aby som predišla nejakým nezhodam a pod.

    Pri zmluve si daj hlavne pozor na to , aby v zmluve bolo konkrétne napísané , čo Ti vlastne dáva do prenájmu , presne m2 ,aby tam bolo napísané ako budete zúčtovávať spotrebu , vody ,elektriny ,kúrenie , odvoz odpadu , daň z nehnuteľnosti, kto bude zodpovedný za bezpečnosť prevádzky . Ďaľej samozrejme presne vyčíslená splátka nájomného , splatnosť nájmu ,výpovedná lehota , doba prenájmu .

    ďalej neviem od koho presne mám mať povolenie, schvalenie na takúto prevádzku a čo musím mať v takejto prevádzke t.j. napr.inšpekčnu knihu,cenník?

    Treba zájsť na MÚ oddelenie podnikateľskej činnosti vo Vašom meste , a tam Ti už dajú inštruktáž aj s povinnými tlačivami , ktoré budeš musieť vybehať po oddeleniach a dať potvrdiť . Ale isto Ťa hygiena neobíde .
    Inšpekčnú knihu budeš musieť zakúpiť v predajni ŠEVT a pôjdeš na ŽÚ ju dať zaregistrovať .


    a ako je to s registračnou pokladňou??musím ju mať alebo stačia paragony?

    Registračnú pokladňu budeš potrebovať , ak ju zakúpiš , tak si kupiš k nej aj Knihu RP a s polu s certifikátom RP pojdeš na DÚ ju prihlásiť .
    Budem Vám vďačná za každu jednú dobrú radu a skúsenosť.

    Neviem či som ešte na niečo nezabudla , pýtaj sa .

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    Súhlasím so Zitkou, len doplním, že na hygienu musíš mať vypracovaný prevádzkový poriadok.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ... a na Daňový úrad tiež treba prihlásiť túto prevádzku

    ... na živnostenskom ti treba nájomnú zmluvu, živnostenský list + kolok 50,- do inšpekčnej knihy prevádzky

    ... na meste ti treba tiež nájomnú zmluvu, živnostenský list + iné "papiere", ale v každom meste je to ináč (napr. u nás chceli po mne nájomnú zmluvu,živn.list, kolaudačné rozhodnutie, list vlastníctva....v druhom meste stačila len nájomná zmluva+živn.list)....tu sa platí cca 800,- ...500,- za schválenie prevádzky + 300,- za schválenie otváracích hodín

    .... na hygiene treba dať tiež žiadosť o povolenie prevádzky, kde si prevádzku príde obzrieť "dobrá duša" a bude ťa buze..... , že toto a hento nemáš.....teš sa ...poplatok v kolkoch cca 500,-

    ... ak budeš robiť sama, tak nič, ale ak budeš niekoho zamestnávať , tak ťa čakajú ďalšie papierovačky na sociálke, zdravotke atď

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ... ešte ma napadlo, že v prevádzke musí byť hasiaci prístroj umiestnený na viditeľnom mieste a funkčný

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Takisto Reklamačný zošit, na tento účel stačí mať vyhradenú písanku.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jess
    ... ešte ma napadlo, že v prevádzke musí byť hasiaci prístroj umiestnený na viditeľnom mieste a funkčný
    Hasiaci to je len časť z povinností z hľadiska zákona bezpečnosti práce.
    čiže treba sa aj na BOZPP zamerať.To je jedno či budú zamestnanci alebo nie .

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Dami, ja som bol dnes na mestskom urade ohlasit prevadzku, na administrativne ucely, a pri schvalovani otvaracich hodin som nic neplatil ani celkovo pri vybavovani na MU som nemusel nikde behat (ak nepocitam ziskavanie info) tak teraz ma privadzate do pomykova.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Do žiadneho pomykova , tu sa jedná o inú prevádzku ako kancelária.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Vždy sú väčšie nároky na prevádzky spojené s hygienou a dokonalou čistotou. Dezinfekciou, desinsekciou ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.