Zavrieť

Porady

Posledné zdaňovacie obdobie a kúpa nového MV

Prosím Vás, daňovníkovi je určené posledné zdaňovacie obdobie 2. štvrťrok 2012. Dňa 26.6.2012 zakúpil nové motorové vozidlo.
Postup:
1. Zaúčtujem celú sumu bez DPH a nič neriešim
alebo:
2. MV zaúčtujem aj s DPH a následne podľa 222/2004 § 54 Z.z. vykonám úpravu podľa vzorca DD = (DV x (A - B)/5 ) x R, či aj tak bude predstavovať DPH 0.


Poradíte.


ďakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Janiela Pozri príspevok
    Prosím Vás, daňovníkovi je určené posledné zdaňovacie obdobie 2. štvrťrok 2012. Dňa 26.6.2012 zakúpil nové motorové vozidlo.
    Postup:
    1. Zaúčtujem celú sumu bez DPH a nič neriešim
    alebo:
    2. MV zaúčtujem aj s DPH a následne podľa 222/2004 § 54 Z.z. vykonám úpravu podľa vzorca DD = (DV x (A - B)/5 ) x R, či aj tak bude predstavovať DPH 0.


    Poradíte.


    ďakujem :-)
    §54 sa vzťahuje na koeficient a pomerné odpočítanie dane, zmenu účelu využitia majetku...

    na posledné zdaňovacie obdobie sa vzťahuje §81 - zrušenie registrácie - najmä ods. 6.
    V podstate podľa tohoto by si v jednom DP mala daň nárokovať a zároveň odviesť.
    Janiela Zabudla som, sa poďakovať. Ďakujem :-)

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Áno, ale podľa vzorca pri zmene IM, to vychádza na 5 rokov. Dosť zamotané. Vyriešila som to tak, že som MV zaradila do podnikania v siedmom mesiaci. Neviem, či som postupovala správne.
    Ak nesprávne, ďakujem za každú opravu a radu.
    Ináč: poučí ma Kontrola Dú, pretože mi hneď urobia kontrolu - u nás to tak pri poslednom zdaň. období robia automaticky.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Áno, pri zrušení je to § 81. Ďakujem.


    SilMar Group Pozri príspevok
    §54 sa vzťahuje na koeficient a pomerné odpočítanie dane, zmenu účelu využitia majetku...

    na posledné zdaňovacie obdobie sa vzťahuje §81 - zrušenie registrácie - najmä ods. 6.
    V podstate podľa tohoto by si v jednom DP mala daň nárokovať a zároveň odviesť.

    Posledné zdaňovacie obdobie a kúpa nového MV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.