Zavrieť

Porady

Dátum dodania pri prenájme auta

Ahojte,

ak platca DPH prenajíma automobil od 12.7. do 11.8. a 12.7.2012 vystaví faktúru, môže dať dátum dodania 12.7.2012?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Podľa môjno názoru daňová povinnosť pri poskytnutí služby vzniká v deň, kedy je služba poskytnutá, resp. keď je poskytovanie služby ukončené. A keďže je automobil poskytnutý do 12.7.2012 - vtedy je poskytnutie služby ukončené - 12.7. by mal byť dátumom dodania.

    Opravujem, samozrejme - zlý datum som napisala - 11.8.
    Naposledy upravil SilMar Group : 12.07.12 at 12:12

    majkabš je offline (nepripojený) majkabš

    majkabš
    Prenájom je ukončený 11.8., čiže fa by som mala vystaviť s takýmto dátumom dodania? a keď zaplatia v siedmom mesiaci, tak tú pôvodnú stornovať a urobiť fa k prijatej platbe?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SilMar Group Pozri príspevok
    Podľa môjno názoru daňová povinnosť pri poskytnutí služby vzniká v deň, kedy je služba poskytnutá, resp. keď je poskytovanie služby ukončené. A keďže je automobil poskytnutý do 12.7.2012 - vtedy je poskytnutie služby ukončené - 12.7. by mal byť dátumom dodania.
    Nájomné je do 11.8, nie do 12.7., tento deň iba začína.
    SilMar Group ano, mas pravdu, zle som si vsimla, uz som opravila

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Tweety Pozri príspevok
    Nájomné je do 11.8, nie do 12.7., tento deň iba začína.
    majkabš Pozri príspevok
    Prenájom je ukončený 11.8., čiže fa by som mala vystaviť s takýmto dátumom dodania? a keď zaplatia v siedmom mesiaci, tak tú pôvodnú stornovať a urobiť fa k prijatej platbe?
    Zákon hovorí, do kedy si povinný vystaviť fa ( do 15 dní od dodania služby). Ale nestanovuje najskorší dátum. Takže teoreticky môžeš vystaviť fa s dátumom vystavenia 12.7. s dátumom dodania 11.8. Ale z praktického hľadiska je lepšie vystavovať faktúry až neskôr - práve kvôli predčasným úhradám. Pretože ak uhradia skôr, ako je dátum dodania na faktúre, treba vystaviť novú - na prijatú platbu a k tej pôvodnej dobropis (alebo vystornovať, aj keď daniari to neradi používajú).

    majkabš je offline (nepripojený) majkabš

    majkabš
    A ak dám na fa dátum dodania 12.7.2012, čiže keď bude odovzdaný automobil, tak je to zle?

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Podľa mňa áno, ale ak chceš, tak to tak urob a uvidíme, čo na to daňováci v prípade daňovej kontroly. Možno to uznajú - veď v podstate odvedieš im daň skôr, resp. to spadá pod jeden kvartál. A zasa budeme múdrejší.

    majkabš je offline (nepripojený) majkabš

    majkabš
    Ide v podstate o to, že ak to uhradia v 7. mesiaci a ja uvediem ako dátum dodania 11.8.2012, tak budem musieť fa stornovať a urobiť druhú k prijatej platbe....

    majkabš je offline (nepripojený) majkabš

    majkabš
    a keby to bolo upravené v zmluve, že odovzdanie automobilu na mesačný prenájom sa považuje za dodanú službu a vzniká nám právo na úhradu celého nájomného, vtedy by to bolo dobré?

    Dátum dodania pri prenájme auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.