Zavrieť

Porady

Vrátenie eur za uhradenú objednávku

Dobrý deň, Dňa 29.06.2012 som si vytvoril objednávku na https://www.xxchange.com/ na nákup dolárov $ na Liberty Reserve. Dňa 03.07.2012 mi potvrdili prijatie sumy nad 500 eur a do dvoch hodín mali poslať za to $ na LR. No ale do dnešného dňa sa tak nestalo, čiže som sa rozhodol, že chcem zrušiť objednávku, aby mi vrátili sumu naspäť na môj účet, keďže mi nič neposlali podľa objednávky. Neodpovedajú mi na maily a ani iným spôsobom. Nie som sám, ale viacerí čakajú aj s vyššími sumami nad 10 000 eur!

Všetci, ktorí ste boli podvedený spoločnosťou MoneyOne s.r.o. tak píšte na email : podatelna@s-c.sk , kde napíšte svoj príbeh ako aj pošlite v prílohe všetky dôkazy ( výpisy bankového účtu )

Mám právo na vrátenie sumy za objednávku, ktorú mi firma nezrealizovala, aj keď prijala platbu v plnej výške ? Ak áno, tak podľa akého zákona a ako mám postupovať? Za odpoveď vopred ďakujem.
Naposledy upravil strakar : 16.07.12 at 20:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Môžeš odstúpiť od zmluvy podľa občianskeho zákonníka (§ 48 a § 517).
    Napíš im (preukázateľne), že od zmluvy odstupuješ a daj im termín na vrátenie peňazí. Ak ho nedodržia, pošli im európsky platobný preukaz cez súd - zálohu, trovy konania, prípadne úroky. Ak ho nebudú protestovať a nadobudne právoplatnosť, pošli exekútora.

    strakar je offline (nepripojený) strakar

    strakar
    OK, vďaka za odpoveď.Chcel by som si ešte niečo potvrdiť, lebo keďže ide o tresný čin, tak je možné čiastku ( náhradu škody ) požadovať v rámci tresného konania.
    Pri tresnom konaní sa žiadne poplatky neplatia.Ak ide o tresný čin, tak nie je potrebné mať právnika ( advokáta ), lebo celú administratívu preberá štátny zástupca.

    Ak sú tieto vyjadrenia pravdivé a reálne uskutočniteľné v našom tresnom práve, tak mi to prosím potvrďte a poprípade ešte niečo doplňte, a či je to lepšie takto riešiť.

    Ak by to bolo možné tak by som nemusel otvárať občianskoprávne konanie.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Trestné právo ja moc neriešim, veľa prípadov sa však vracia, že o trestný čin nejde, jednoducho je to dlh. Ale možno majú toho viac ...

    lotte5 je offline (nepripojený) lotte5

    lotte5
    s tym treba jednoznacne na policiu a podat trestne oznamenie. Priatel postupoval rovnako a tato ista firma

    strakar je offline (nepripojený) strakar

    strakar
    Super, tak vedel by si ako ďaleko to už vyriešil ten tvoj priateľ.Ináč som sa trochu informoval, a už poznám viacerých a celkovo už zadržiava spoločnosť nad 15 000 eur a asi bude toho ešte viacej.
    Nebolo by lepšie podať hromadné tresné oznámenie, aby každý nemusel sa osobne dostaviť na políciu? Mal by ho podať asi niekto , kto má najvyšší dlh. Ako sa podáva hromadné tresné oznámenie.Čo treba predložiť u polícii?

    strakar je offline (nepripojený) strakar

    strakar
    Tak dal som tento spor na prešetrenie a tu je odpoveď :

    Vykonali sme kontrolu predmetnej webovej stránky so zreteľom nato či webová stránka spĺňa zákonom stanovené požiadavky. Nakoľko sa vo Vašom podnete uvádza, že ste spoločnosti zaslal finančnú hotovosť vo výške presahujúcej 266, 00 euro je dôvodné podozrenie, že sa jedná o trestný čin podvodu a pokiaľ sa jedná o viac takymto obdobným spôsobom poškodených spotrebiteľov môže dochádzať k podvodu väčšieho rozsahu v zmysle §221 zákona č. 300/2005 Z.z. trestný zákonník.

    Trestné oznámenie môžete podať na ktorom ktorom koľvek oddelení policajného zboru v SR v zmysle §169 zákona č. 301/2005 Z.z. trestný poriadok, príslušník policajného zboru je povinný trestné oznámenie prijať a v spolupráci s prokuratúrov zabezpečiť všetky dôkazné prostriedky pre začatie alebo odmietnutie trestného stíhania.

    V prípade ak sú splnené následovné podmienky:
    - účastníci konania sú spotrebitelia, a teda fyzické osoby nepodnikatelia
    - účastníci konania sú občania SR a/alebo členského štátu EÚ
    - účastníkom konania vznikla škoda pri porušení zákona predajcom (dodávateľom) pri uzatvorení zmluvného vzťahu na ďiaľku a/alebo iným spôsobom ktorý sa dá považovať za uzatvorenie spotrebiteľskej zmluvy.

    Nakoľko sa domnievame, že vyššie uvedené podmienky spĺňate dovoľujeme si Vás informovať, že Spotrebiteľské Centrum môže na základe plnomocenstva poskytnúť spotrebiteľom bezplatnú právnu pomoc, poradenstvo a zastupovanie pred orgánmi činnými v trestnom konaní ako aj justíciou v zmysle zákona 250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľov. Spotrebiteľské Centrum disponuje dostatočným počtom odborných personálných kapacít na zabezpečeovanie a koordinovanie kolektívneho uplatňovania spotrebiteľských práv, a teda na riešenie hromadných spotrebiteľských sporov


    Vzhľadom na vyššie uvedené Vás preto žiadam aby ste doložili všetky súvisiace dokumenty potvrdzujúce uzatvorenie zmluvného vzťahu, vykonanej transakcie a ostatné podstatné dokumenty ako aj Váš opis skutočnosti. To prosím, zašlite emailom na adresu: podatelna@s-c.sk , V predmete emailu napíšte "kauza Dolare".

    Takže si pripravte všetky dokumenty, ktoré Vás spojujú s daným webom a prevodom danej čiastky.Napíšte k tomu nejaký opsi skutočnosti ( čo, kde, ako, koľko a kedy ), aby ste to mohli posielať na email podatelna@s-c.sk .

    Emailova adresa podatelna@s-c.sk je verejna adresa elektronickej podatelne Spotrebitelskeho Centra.

    Spotrebitelia mozu podavat trestne oznamenia aj individualne, pre spojenie vysetrovania je vsak lepsie ak sa poda jedno spolocne-hromadne.


    Dôrazne Vás žiadam, aby ste si to všetci pripravili a poslali na email, ktorí ste boli podvedení, lebo na základe zozbieraných dokumetov a dôkazov, začneme dňom 18.07.2012 podávať hromadné tresné oznámenie na spoločnosť MoneyOne s.r.o.‏

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Posuniem vám to, možno sa pridajú viacerí.

    strakar je offline (nepripojený) strakar

    strakar
    Dnešným dňom začalo Spotrebiteľské centrum rozposielať emaily pre zdieľanie položky Google docs.
    Každý má vytvorenú svoju zložku, kde má uložené všetky potrebné dokumenty, ktoré sa týkajú jeho prípadu.
    Odkaz na zdieľanie položky Vám pol poslaný na email, z ktorého ste posielali potrebné dôkazy.Kliknite na daný odkaz a požiadajte o prístup.



    Je potrebné, aby ste mali vytvorený účet na https://www.google.sk/, aby ste mohli zdieľať danú zložku. Registrácia je zdarma.
    Po úspešnom schválení vašej žiadosti budete informovaní mailom, a zároveň získate prístup do vašej zložky, ktorá sa bude priebežne aktualizovať novými dokumentami.

    Takže sa to postupne rieši a sú vykonávané v danej veci potrebné úkony.Dúfam, že čoskoro získame naspäť svoje peniaze.

    Ak ste ešte neposlali email a ste podvedený, tak máte stále možnosť kedykoľvek poslať svoje vyjadrenie na email podatelna@s-c.sk
    Naposledy upravil strakar : 18.07.12 at 21:31

    strakar je offline (nepripojený) strakar

    strakar
    Spotrebiteľské centrum vydalo aj dňa 20.07.2012 oficiálnu tlačovú správu kde sa vyjadrili, že spoločnosť MoneyOne s.r.o okradla spotrebiteľov o vyše 20 000 eur.

    Zverejnený článok je sem , kde sa dozviete viacej : http://www.webnoviny.sk/slovensko/pozor ... lanok.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.