Zavrieť

Porady

Chcem sa opýtať či môžem učiť na 1. stupni zš ak mám na diplome špeciálna pedagogika

Chcem sa opýtať či môžem učiť na 1. stupni zš ak mám na diplome špeciálna pedagogika, štátnice mám z nasledovných jedenástich predmetov: 1, teoretické základy pedagogiky, 2 špeciálna pedagogika, 3 špeciálno-pedagogická diagnostika, 4 metódy výchovnej rehabilitácie, 5 teórie výchovy a špeciálne výchovy mentálne postihnutých,6 pedagogika sluchovo postihnutých, 7 pedagogika telesne postihnutých chorých a zdravotne oslabených,8 špeciálnopedagogické poradenstvo a služby,9 špeciálne didaktiky predmetov špeciálnych základných škôl, 10 pedagogika mentálne postihnutých II, 11 špeciálnopedagogická diagnostika a prognostika.
Keď som študovala tak nám všetci tvrdili, že môžme učiť na prvom stupni zš, ale teraz si už nikto nieje tým istý ani len ministerstvo. i keď obsah predmetov zš na prvom stupni je rovnaký ako obsah 1-9 v šzš. Za odpoveď ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

    miramax1
    S danym vzdelanim na ZS nemozete ucit,nemate na diplome uvedene primarne vzdelanie. Ucit by ste na ZS mohla ucit iba v spec. triede,ak taku triedu ma ZS vytvorenu.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Ak máte na diplome uvedená len "Špeciálna pedagogika", tak podľa zákona 437/2009 nie ste kvalifikovaná učiť na 1. stupni ZŠ v bežnej škole.
    A čo sa týka učenia na špeciálnych základných školách, tak tiež si nie som istý či ste kvalifikovaná učiť na 1. stupni v ŠZŠ. Všetky vymenované štúdijné programy, aby ste boli kvalifikovaná, nesú v sebe slová ako "v štúdijnom programe zameranom na učiteľstvo pre prvý stupeň" a neviem či váš diplom uvádza že ste skončili odbor "učiteľstvo pre prvý stupeň", či niečo podobné.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    miramax1 Pozri príspevok
    S danym vzdelanim na ZS nemozete ucit,nemate na diplome uvedene primarne vzdelanie. Ucit by ste na ZS mohla ucit iba v spec. triede,ak taku triedu ma ZS vytvorenu.
    Pozerám do zákona 437/2009, ale nikde tam nevidím že na učenie na 1.stupni v špeciálnej triede na ZŠ, alebo v špeciálnej základnej škole stačí mať skončenú len špeciálnu pedagogiku. Vždy je to tam uvádzané že učiteľ musí mať príslušné vzdelanie pre daný stupeň doplnený o špeciálno-pedagogické spôsobilosti.
    Tiež ma to zaujíma, oblasť špeciálnej pedagogiky, viete mi prosím uviesť nejaký zákon, či nariadenie kde sa to dá pozrieť.
    Ďakujem.
    Problém je v tom, že bakalárke štúdium som mala dvojodborové a to pedagogický a nepedagogický odbor. A tak na bc. diplome (patrí k nemu prvých 5 štátnic)mám pedagogika mentálne postihnutých (pg odbor) a špeciálna pedagogika-špeciálnopedagogické poradenstvo a služby (nepedagog. odbor). Potom nastala reforma školstva a spojili to do jedného programu ergo na mgr diplome mám uvedené len1.1.6. špeciálna pedagogika (štátnica číslo 6-11). A tak mi celé reformy školstva len skomplikovali živoť. Pretože keď som nastupovala na VŠ štúdium v charakteristike programu bolo uvedené že sa stanem učiteľom v šzš (pre MP žiakov) a odborným zamestnancom centra, prípadne školský špeciálny pedagóg. Preto mám v tom chaos ja, zamestnávatelia aj ministerstvo.
    ivka70 Balakarske statnice nie su postacujuce na vyucovanie , takze tieto predmety ani netreba pocitat.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    genniegennie Pozri príspevok
    Problém je v tom, že bakalárke štúdium som mala dvojodborové a to pedagogický a nepedagogický odbor. A tak na bc. diplome (patrí k nemu prvých 5 štátnic)mám pedagogika mentálne postihnutých (pg odbor) a špeciálna pedagogika-špeciálnopedagogické poradenstvo a služby (nepedagog. odbor). Potom nastala reforma školstva a spojili to do jedného programu ergo na mgr diplome mám uvedené len1.1.6. špeciálna pedagogika (štátnica číslo 6-11). A tak mi celé reformy školstva len skomplikovali živoť. Pretože keď som nastupovala na VŠ štúdium v charakteristike programu bolo uvedené že sa stanem učiteľom v šzš (pre MP žiakov) a odborným zamestnancom centra, prípadne školský špeciálny pedagóg. Preto mám v tom chaos ja, zamestnávatelia aj ministerstvo.
    Ono vám to sedí, v zákone je uvedené že s vašim vzdelaním ste kvalifikovaná "na vyučovanie v triedach a školách pre žiakov s mentálnym postihnutím", ak máte vzdelanie "v študijnom odbore pedagogika mentálne postihnutých".

    Len ide o to, že žiadna bežná základná škola nezriadi triedu len pre deti s mentálnym postihnutím. Ak zriadi, tak len triedu pre deti so ŠVVP, kde budú žiaci s dyslexiou, dysgrafiou, dyskalkúliou, prípadne s ADHD a pod.
    Špeciálnych škôl nie je až tak veľa a aj tam nie vždy majú triedy len pre deti s mentálnym postihnutím a ak áno, tak možno len jednu.

    S vašim vzdelaním sa skôr uplatníte ako špeciálny pedagóg, odborný zamestnanec v poradni, pracovník v diagnostickom ústave pre deti a pod.

    Chcem sa opýtať či môžem učiť na 1. stupni zš ak mám na diplome špeciálna pedagogika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.