Zavrieť

Porady

Pomoc zvieratám

študentka
Za 60 minút končí možnosť zakúpenia kupónu a ešte je potrebných 437 kupónov
http://www.bratizlava.sk/zlava/1-ton...mbolicke-1/527

Usporiadat
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz





  • SOS pre Sandru, je malinká a sama...pomôžte
    Prosíme o pomoc pre Sandru. Žije na reťazi v záhradkárskej osade. Teraz v zime je tam celé dni samučká. Nemá každý deň jedlo a vodu len raz za čas. Prosím pomôžte sme veľmi v útulku preplnený. Nájde sa niekto kto Sandre poskytne aspoň dočasný domov teraz cez zimu. Prosím ak nemôžte pomôcť, tak Sandru zdieľajte
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater



1 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Venčenie bolo SUPER
menší fotoreport
cez bráničku

aj ja chcem ísť

niektorí sa venčia a iní....

odhodlaní venčiť

pohľad z útulku von
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



Sos Psiky

Simon a Sajmon hladaju trvale rodiny alebo aspon docsnu opateru spolu s mamickou,mrzu v koterci,dnes 14.12.2012 boli privezene z ciganskej osady v Bardejove,akutne potrebuju ist do tepla a cistoty! 0902 105 101

1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat

NOVÉ INFO: KLAUDINKA STÁLE HLEDÁ DOMOV - útulek Přerov
Nevím, zda si pamatujete na starší hluchou fenečku Klaudii z útulku v Přerově, pro kterou jsme se zde snažili najít domov. Sdíleli jsme u ní informaci, že v listopadu prodělala srdeční kolaps a jedna z dobrovolnic útulku si ji vzala k sobě domů na rekonvalescenci.
Bohužel skutečnost je zcela jiná. Slečna, která tuto informaci rozšířila, si VŠE vymyslela a nic z toho se nestalo. Jak jsme nyní zjistili, s útulkem slečna nespolupracuje a vytvořila si vlastní útulkový profil, kde sdílela nepravdivé informace o pejscích:-(

Pravda je, že Klaudinka je klidná a hodná fenečka, která si zaslouží prožít stáří někde v teple na gauči:-). Vlivem stáří hůř slyší. Je čistotná, vhodná i dobytu, ideálně jako společnice ke starším lidem, protože nevyžaduje mnoho pohybu. Víte o někom takovém?
http://www.utulekprerov.cz/
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



Katarína Gejdošová

Tohto krásneho hafana som našla dnes ráno túlať sa na Stráňanoch pri obchode Bala v Michalovciach. Mladý, zdravý, krásny psík. Ako uvádza oficiálne stanovisko mesta Michalovce: - "Túlavé psy nájdené na území mesta Michalovce, je potrebné nahlásiť na Mestskú políciu v Mi a tie budú následne umiestnené v Útulku Michalovce - Močarany. ( podotýkam LEN z mesta Michalovce - ako tento psík bol). Po mojom telefonáte prišla mestská polícia, ktorá usúdila že pes je asi z tamojšej osady. Psík bol úplne krotký, ale napriek tomu som policajtom ponúkla svoje vodítko a spýtala sa či idú priamo do útulku. Ich odpoveď bola: " V MICHALOVCIACH ÚTULOK NIE JE! Pán policajt, ktorý má POMÁHAŤ a CHRÁNIŤ, Vám s úsmevom na tvári klame a zavádza??? Neverila som vlastným ušiam, tak som sa opýtala ešte raz, no dostala som tú istú odpoveď. "V MICHALOVCIACH ÚTULOK NIE JE, PES IDE DO ÚTULKU DO TREBIŠOVA". Ak niekto ešte nevie - v Trebišove nie je ŽIADNY ÚTULOK. Šarha (pán Tomko), tam má karanténu, kam odchytáva psov a následne ich usmrcuje. Áno, mesto Michalovce s ním má zmluvu ešte do konca roka, ale podľa tejto zmluvy ak šarha odchytí psa na území mesta, musí ho odviezť do útulku Michalovce - Močarany! Bohužiaľ ako som dnes zistila, psy sú selektované a nie všetky sa do útulku dostanú, aj keď je tam ešte kopec voľných kotercov. Tento je z osady tak asi nebude nebude nikomu chýbať, pôjde do Trebišova, nech si pán Tomko zarobí (KEĎŽE ZA KAŽDÉHO ODCHYTENÉHO PSA MÁ PROVÍZIU) a aspoň nebude v útulku toľko psov..asi tak to funguje, že???? Páni policajti, pán náčelník mestskej polície, pán riaditeľ technických služieb,pán zástupca primátora (ľudia, ktorí sa podieľate na realizácii útulku). Je to poriadne svinstvo, ktoré začalo katastrofálne postavenými búdami, na čom sa niekto pekne nabalil, a pokračuje kšeftovaním so psami, a klamaním občanov mesta Michalovce, nehovoriac o tom ako sa títo zástupcovia mesta, po viacerých rokovaniach o útulku a jeho fungovaní zachovali a úplne odignorovali členov OZ, ktorí pomáhali v meste zachraňovať psov už od r. 2008. Občania mesta Michalovce zaplatia ročne do mestskej pokladnice prostredníctvom dane za psa cca 40 000 EUR! Za čo???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
2 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Útulok pre psy Poprad

http://www.utulokpoprad.wbl.sk/Uvod-kontakt.html, http://www.facebook.com/pages/%C3%9A...40891775978932
Ria
Ria je prenádherná kríženka.Má okolo 1-2 rokov.Je trochu nesvoja a ešte sa trocha bojí a vrčí ale inač je prítulná. Získa si vás svojími nádhernými očičkami. Ria potrebuje domov, kde bude milovaná a už nikdy ju nikto neopustí.
Ria je málinko rozmaznaná kvôli čomu nemá problém kusnúť, keď sa jej niečo nepáči. Ale to je úplne malý výchovný problém. Stačí vedieť ako sa k rozmaznanému psíkovi správať a bude po probléme. Keby som mohla, hneď by som si ju brala, pretože podľa mňa z nej bude úžasný psík. Zo začiatku je k cudzím nedôverčivá.

http://www.facebook.com/media/set/?s...5978932&type=3
Barny
Barny je čierny kríženec ratlíka.Je veľmi milí a túži po pohladnení. Má trochu prenikavejší hlas takže by bol vhodnejší do domu k chápavým majiteľom.
Barnyho som mala možnosť spoznať a je to úžasný psík plný energie. Má krásne lesklú čiernu srsť. Mňa úplne očaril. Barny je vysoký po kolená a je vhodný do bytu.

http://www.facebook.com/media/set/?s...5978932&type=3
Marley
Marley- Nádherný kríženček, zrejme labradora. Hravý a prítulný. Psíkov aj fenky si skôr vyberá, takže vhodný len do rodiny kde by bol sám. Vek cca 2-3 roky.
Marleya som na venčení mala ja. Ťahal ako kôň, ale mňa neutiahne (aj keď to tak síce nemusí vyzerať :-D). Je to strašne super psík. Venčenie s nim nebolo vôbec nudné. Marleyko je totiž psík, ktorý má z neznámeho dôvodu problém s väčšími psíkmi ako je on, a zo známeho dôvodu sa neznesie s niektorými samcami (však tiež je samec ako sa patrí). Podarilo sa mi ho nasmerovať na niečo iné ako na vrčanie na iných psíkov, a tak sa mi s nim dobre venčilo. Ale potom si ho vzala moja sestra a tá len skonštatovala, že ako sa mi podarilo, aby nevrčal na iné psy...nuž aj pri mne vrčal, nie na všetkých, ale vrčal, ale ako som už napísala, nasmerovala som si ho na niečo iné. Takže Marleya odporúčam buď skúsenému psíčkarovi alebo do rodiny, kde nebude žiaden psík, prípadne ak máte psíka, príďte skúsiť, či sa s Marleyom znesú.

http://www.facebook.com/media/set/?s...5978932&type=3
Robin
Robin je drobnučký psík,pravdepodobne kríženec Jagdteriéra, našťastie však nemá jeho povahu, zo psíkmy sa znáša dobre, aj z fenkami.Je veľmi zlatý a rád sa hrá.Dúfa,že sa niekomu zapáči a zoberie si ho domov,môže byť aj k deťom.Má oklo 8 mesiacov
Robin je ešte šteňa. Znesie sa so psíkmi aj s fenkami. Je to také hravé zvedavé šteniatko. Má skvelé správanie a čím skôr pôjde do nového domova, tým skôr si ho majiteľ môže ešte vychovať na svoj obraz...lebo ako som už napísala, je to ešte šteňa :-)) a ako sa hovorí ohýbaj ma mamko, pokým som ja Janko, keď raz budem Jano, neohneš ma, mamo (aj keď to o tom Janovi platí len čiastočne, ale ľahšie sa ohýba pes kým je ešte Janko)

http://www.facebook.com/media/set/?s...5978932&type=3
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



Kikinek je čivava zachráněná z množírny. když se dostal k panu Ottovi, který se stará hlavně o handikepované a staré pejsky, které jejich majitelé chtěli utratit, neměl žádný kožíšek. hlavně ale kvůli množitelovi (účelem je mít co nejvíc mini plemeno) je hrozně drobounkej (koukněte na srovnání s dětským autíčkem ) a má těžce vykloubené zadní nožičky. tedka je už je na tom lepší, ale bude potřebovat ještě hodně péče. tedka ale hlavně Kikinek soutěží o 50 kg granulí, které by celé smečce (v současné době 9 pejsků, kteří by jinak už nežili), o které se pan Otto stará, moc pomohly. a to je moje prosba na vás prosím hlasujte, každý můžete jednou. rozklikněte odkaz a dejte hlasuj. at to Kikinek vyhraje. tady je odkaz. díky moc! http://www.facebook.com/mameradipejs...data=image_103
Naposledy upravil verkaz : 02.01.13 at 19:01
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



Psia duša

Pre mnohých ľudí prišlo najkrajšie ročné obdobie - zima, sneh, zimné športy a tiež Vianoce. Avšak pre opustené zvieratá na uliciach a v útulkoch začínajú kruté časy, keď sa nemajú kam schovať, keď kožuštek nestíha ohriať častokrát chudulinké telíčko... Keď sú zime a mrazom vystavené 24 hodín denne. My po prechádzke bežíme domov, uvaríme si teplú polievku či čaj a zabalíme sa do deky, oni túto možnosť nemajú, bojujú o životy a bez nás nemajú šancu... Ľutovanie a prázdne slová sú zbytočné..., pretože tie ich nezahrejú ani nezachránia, potrebujú reálnu pomoc hlavne v podobe dočasných opaterí.

Prosíme za nich, pomôžte im aj Vy, možností je niekoľko:

- Zavezte do najbližšieho útulku teplé veci (najlepšie deky), koberce a oblečenie pre psíkov (bundičky, kabátiky), a tiež krmivo (s vyšším obsahom tukov), ktorého spotreba stúpa najviac v zime. Ak nemáte v okolí útulok, tak si jeden vyberte a pošlite Vaše dary poštou. Pozháňajte veci aj od susedov, priateľov, rodiny...

- Zoznam útulkov nájdete tu - http://www.adoptuj.psiadusa.sk/, kontaktujte ich a zistite, čo práve teraz najviac potrebujú.

- Ak už dlhšie rozmýšľate nad psíkom, teraz je ten správny čas, darujte niektorému tuláčikovi DOMOV. Nezabúdajte však, že nemá plniť úlohu "vianočného darčeka na chvíľu", domov potrebuje na celý život! Databázu psíkov na adopciu z celého Slovenska nájdete na našej stránke - http://psiadusa.sk/hladam.htm

- Pomôžte šteniatkam a aj dospelým psíkom, ktorí v útulku najhoršie znášajú zimu alebo sú stále na ulici, dočasnou opaterou (DO) počas zimy, alebo kým sa neadoptuje. (útulok aj my ho budeme naďalej inzerovať). Mnoho ľudí má rodinné domy, porozmýšľajte, či sa aj u Vás nenájde kúsok miesta pre najdúšika, ktorému tým môžete zachrániť život. Nehľadajte dôvody prečo sa to nedá, ale spôsoby ako sa to dá! Mnoho stabilných dočaskárov majú niekedy 3-4 psíkov aj v bytoch, pridajte sa, nech je nás čím viac... Náklady spojené so starostlivosťou (veterina, krmivo) sú preplácané, takže finančne vás táto pomoc nezaťaží... Všetky informácie o DO nájdete tu -http://psiadusa.sk/pomoz1.htm

- Zdieľajte s nami túto správu, aby sa čo najviac ľudí zapojilo.

Teraz nás útulkáčikovia potrebujú najviac...

PS - Tiež nezabúdajte na svoje vlastné zvieratá, ktoré máte pri dome na dvore a vezmite ich niekam do tepla alebo im aspoň zabezpečte poriadne zateplenú búdu vystlanú napríklad slamou...

Autor plagátiku - Sjuzi - ďakujeme!
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tento drobček dnes pribudol do našej domácnosti. Táto fenočka bola medzi sviatkami nájdená ako sa potuluje u nás po sídlisku. Vzali sme ju do útulku a čakali, že ju niekto bude hľadať. Nestalo sa tak. V útulku by bola zamrzla, tak som si ju vzala k sebe a mám šťastie, že ju môj kokrík prijal.
Dnes sme boli u veterinára s očkom a chceli sme vedieť aj jej vek. Bohužiaľ očko sa zachrániť nedá a aj jej zúbky sú v hroznom stave. Je to strašne dobrý psík a zaslúži si dožiť svoj život obklopená láskou a starostlivosťou.
Na druhý týždeň máme podstúpiť operáciu ale dnes celý deň zvracia a veľa ciká. Dúfam, že sa to zlepší. Držte nám palce.
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz


  • Žiar nad Hronom, 96501 Ziar nad Hronom
  • Beny mal chudáčik v živote smolu. V lete 2011 ho do útulku doviezol jeho majiteľ, pretože sa im malo narodiť dieťa a už by vraj na psa nemali čas. Beny dovtedy na reťazi strážil ovce a kozy na jednej samote. Vzali sme ho teda do útulku a snažili sa nájsť mu dobrý domov. Ozvali sa mladí ľudia, ktorí vyzerali sympaticky a chceli mu poskytnúť dobrý domov pri rodinnom dome. Beny teda odišiel do nového domova a všetko vyzeralo v poriadku. Na nový rok 2013 nás však veľmi zaskočilo správanie jeho majiteľky. Volala nám, že Beny má paniku zo Silvestrovských ohňostrojov a tak mu dali sedalin na ukľudnenie a zatvorili ho do pivnice. Beny však v panike vyvalil okno na pivnici a snažil sa odtiaľ dostať von. Pritom si zranil labku. Pani nám volala s tým, že pes musí ísť k veterinárovi, ale ona to riešiť nebude, lebo na to nemá peniaze a tak si ho máme prísť zobrať. Ak nie, tak ho dá utratiť! Benyho sme hneď na druhý deň odobrali jeho "úžasným" majiteľom, ktorí si k nemu evidentne vytvorili za ten rok silný vzťah a utekali sme s ním na vyšetrenie. RTG snímky ukázalli, že jedna zo štyroch prstových kostí je zlomená a celá noha je v spodnej časti vykĺbená. Náš veterinár toto zranenie konzultoval aj s ortopédom na klinike v Bojniciach a dospeli k záveru, že na to, aby bola labka opäť plne funkčná je potrebná operácia. Takýto zákrok však nie je lacná záležitosť a odhadujú ho na cca 300 euro, preto chceme poprosiť všetkých ľudí, ktorým nie je osud Benyho ľahostajný o finančnú pomoc. Príspevok na operáciu môžete poslať na číslo účtu OZ strážni anjeli číslo účtu: 270 892 7951 / 0200
    IBAN: SK71 0200 0000 0027 0892 7951
    SWIFT: SUBASKBX.
    Po zákroku zverejníme kópiu faktúry za operáciu a všetkých darcov ktorí napíšu do poznámky "Beny". V mene Benyho veľmi pekne ďakujeme za každé euro.
/hprofile-ak-sn
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Psí Naděje PROSÍM..ZAPOJTE SE DO VENČENÍ I VY!!!

Dětmarovický útulek - denně od 8:30 do 15 hodin, včetně víkendů. Není třeba dopředu volat..
Vyberte si svůj útulek ve vašem kraji a běžte na procházku s pejskem, vidíte ten rozdíl???
KAM CHODÍTE VENČIT VY???
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Sely - hľadá domovSely je veľmi aktívny pes. Potrebuje veľa pohybu a prechádzky. Je vhodný aj ako strážca, kde by bol samozrejme voľne pustený. Je vhodný skôr ako jediný pes do rodiny, znesie sa s niektorými psíkmi ale nie so všetkými. Je to taký náš menší demolátor, tak by bolo potrebné ho trochu prevychovať. Meno: Sely Vek: cca 3 roky Rasa: pravdepodobne kríženec nemeckého a belgického ovčiaka Očkovanie: áno Odčervenie: áno Odblšenie: áno Kastrácia: nie Vzrast: väčší Miesto kde sa nachádza: v Brezne Tel.kontakt: 0918 888 411 (v prac. dni volať po 17:00)Email: utuloktulacik@gmail.comOd: Útulok Tuláčik Brezno

Útulok Tuláčik Brezno


Prosíme za Selyho-je apatický,vychudnutý a v koterci sa len trápi ubližuje si.
Naposledy upravil verkaz : 05.01.13 at 20:42
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Milujeme PsyO případ Vilíka, ze dne 30.12, se již zajímá policie, média a široká veřejnost. Vilíka to sice majitelům nevrátí, ale držíme palce, aby byl viník po zásluze potrestán a nemohl ublížit dalším zvířatům!
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Veľmi p r o s í m, ak by ste niekto mohli pomôcť alebo o niekom takom vedeli, pomôžte nášmu Selimu. V útulku velmi trpí, čo je vidieť v jeho očiach
Útulok Tuláčik Brezno.

0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz


Psí útulek U Šmudliny Tachov-Vítkov
Tato stránka se mi líbí · sobota

Fanda už nikdy nebude koukat přes mříže!!!!!!!!!
Nikdy nebude tak ničivě dýchat!!!!!!!
Už nebude počítat tu spoustu psích kamarádů, kteří odchází s novým pánem,...protože Fanda dnes sám kráčel vedle svoji nové paničky domů!
Ani jednou se neohlídl, myslel si asi, že jde jen na vycházku...a zase zpátky....

....nebo to možná věděl...u branky na mě vyskočil, dal mi slintavou pusu a dojetí jsme se nebránil nikdo. Měl oči plné slz. Třeba to byly slzy štěstí!!!!!
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Komu leží pomoc zvieratám v žalúdku, môže sa realizovať tu http://www.porada.sk/t206984-pomoc-l...ml#post2218956
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

SÚRNE!!!
Súrne hľadá domov. Pôvodný majiteľ ho vyhodil a z miesta, kde sa nachádza stále uteká a polovníci ho chceli zastreliť. Je kríženec labradora. Má cca 3 roky.Je vysoký po kolená, vie chodit aj bez voditka, je učenlivý, rád aportuje a rád nosí misky, pocúva aj na niektoré základné povely. Kontakt: 0911782155
Od: Ajušqa Mazúchová
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Útulok Tuláčik Brezno


Milí naši priaznivci, obraciame sa na vás s prosbou o akýkoľvek finančný príspevok pre psíkov uvedených v tomto albume. V poslednom čase k nám pribúdájú zranené a choré psíky a máme aj dosť feniek, ktorých čaká kastrácia. S tým súvisia samozrejme zvýšené náklady na veterinu. Ak by niekto z vás mal možnosť zapojiť sa do tejto zbierky pomôže nám tým zrealizovať uvedené operácie. Za káždý centík vám budeme vďační. Číslo účtu: 262 105 49 67/1100. Pri každej foto v albume je meno psíka a stručný popis o jeho osude a aký veterinárny úkon ho čaká. Do poznámky môžete uviesť meno psíka. ĎAKUJEMEFinančná zbierka pre Lili a ostatných, ktorých čakajú operácie (fotky: 5)



Útulok Tuláčik Brezno
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/248711_10151417331453274_1705034950_n.jpg

Sárinka - malinká fenka, ktorú nám nahlásili obyvatelia jedného sídliska. Prišla k nám zranená - nemohla dobre chodiť na zadné nôžky, zobrali sme ju na vyšetrenie a snímok odhalil zlomenú panvu. Dnes už Sárinka behá a hrá sa s ostatnými psíkmi. Čaka ju kastrácia a kontrolný snímok.https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...05034950_n.jpg
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



Útulok Tuláčik Brezno

Lili - toto malinké stvorenie sa k nám dostalo v zanedbanom stave, je slepá na jedno očko, zrejme prekonala nejaké ochorenie, ktoré sa nepreliečilo a slepota je toho následkom. Zúbky má v katastrofálnom stave - doslova jej hnijú. Po vyšetrení u veterinára bola odporučená operácia očka - vybratie a nevyhnutná je aj operácia chrupu, po ktorej jej ostanú s najväčšou pravdepodobnosťou len očné zúbky. A aby toho nebolo málo Lili pred pár dňami začala byť apatická nechcela nič jesť, tak sme ju opäť zobrali na vyšetrenie, je vyslabnutá a pochudnutá takže dnes bola na druhej infúzií a zdá sa, že jej začali pomáhať, je veselšia a už sa aj najedla. Zatiaľ nás jej veterinárna starostlivosť stála 45€, predpokladané náklady sú ešte okolo 100-120€, závisí to aj od počtu infúzií, ktoré bude musieť ešte absolvovať.
Tohoto drobčeka mám v dočasnej opatere ja doma a jej stav sa pomaly zlepšuje ale bude to trvať podľa vyjadrenie veterinárov aj mesiac kým sa dostane z najhoršieho.


Útulok Tuláčik Brezno

Arsi - ďalšia fenka s nie veľmi pekným osudom. Našla sa ako pobehovala po dedine a za sebou ťahala 3 metrovú reťaz, ktorú mala omotanú okolo krku a tá jej spôsobila zranenie krku - prerezala jej na spodnej časti krku celú vrstvu kože. Mala otvorenú asi 15-20cm ranu, ktorá jej strašne zapáchala, lebo hnisala. Po dlhodobejšom užívaní sa rana pekne vyhojila a koža sa zrástla. Arsi ešte čaká kastrácia a dúfame, že skoro si nájde nový domov.
Naposledy upravil verkaz : 09.01.13 at 11:55
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať