Zavrieť

Porady

Pomoc zvieratám

študentka
Za 60 minút končí možnosť zakúpenia kupónu a ešte je potrebných 437 kupónov
http://www.bratizlava.sk/zlava/1-ton...mbolicke-1/527

Usporiadat
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Za granuľky a tuláčikov patrí veľké ďakujéééééém
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dávam ešte raz do pozornosti:
Llívia Pozri príspevok
Llívia Pozri príspevok
Psia duša bude opäť robiť aukciu: http://psiadusa.sk/forum/viewtopic.p...3074&start=390
Termín na zaslanie vecí už vypršal. Aukcia by mala byť spustené v auguste.
Podľa posledného príspevku v téme je ešte možné vecičky poslať
Citujem zo stránky:
Týmto Vás chceme poprosiť o venovanie darov do aukcie. Každá maličkosť pomôže.

Do aukcie môžete darovať napríklad dekorácie, knižky, kozmetiku, chovateľské potreby a mnoho ďalších vecičiek. Samozrejme privítame aj vlastnoručne vyrobené dary.

Chceme Vás zároveň požiadať a poprosiť, aby ste do aukcie zasielali vecičky len čisté a nepoškodené.
Vyhradzujeme si právo nevhodné predmety do aukcie nezaradiť (posielať ich späť však nebudeme - ukrátili by sme opustené zvieratá o peniažky kvôli poštovnému). Taktiež neposielajte odevy a obuv.

Doplním: záujem v aukciách je aj o plyšákov, DVD-čka (originálne a môžu byť aj otvorené, pozreté), chovateľské potreby (krmivá, hračky, obojky, vodítka, postroje, oblečenie...) môžu byť aj pre iné zvieratá, nielen pre psy.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.nevyhazujto.cz/
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Útulok Senica : ,,Portál www.bratizlava.sk nám venoval predĺženie zbierky na krmivo pre psíkov. Keď už sa načala tá druhá tona.... skúsime to ? ĎAKUJEME."
http://www.facebook.com/utuloksenica.sk
Naposledy upravil MisheliQ : 23.07.12 at 19:29 Dôvod: nesprávne vložené
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pre Bratislavčanov: Sloboda zvierat vyzýva ľudí, aby sa vyjadrili k jej ďalšej spolupráci s mestom - či bude spolupráca s magistrátom prospešná alebo problémová pre zvieratá v ich útulku
http://www.slobodazvierat.sk/Potiahn...81a13-ac4df6e9
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

, ale nie
Indeed Pozri príspevok
Treba tento problém pomenovať správnymi termínmi.

Celý tento pseudohumanisticky problém vznikol v prvom rade ako zastupny umelo vyvolaný problém
emotívne ladený aby sa odputavala pozornosť občanov od skutočných problémov ĽUDÍ v spoločnosti.

(ekonomická neistota,chudoba, zločinnosť, a i.)

Ďalšie hĺadisko je nezodpovednosť a nedisciplinovanosť tych MAJITEĽOV psov,ktorí psa vyhodia na ulicu.

Ak by sa všetci majitelia psov správali zodpovedne , neboli by ani psie utulky, to je celé
Indeed Pozri príspevok
prečo vychádzaš z premisy že pes má nejaké práva ?
Je omylom domnievať sa, že náš vzťah k zvieratám nemá mať morálne aspekty alebo že k zvieratám nemáme žiadne záväzky - to dokazuje neotesanosť a barbarstvo. Súcit k zvieratám je tak silne zviazaný s dobrotou charakteru, že je možné tvrdiť, že kto je krutý k zvieratám, ten nemôže byť dobrým človekom. Schopenhauer

Prevaha človeka nad nižšími živočíchmi neznamená, že nižšie živočíchy by mali byť obeťami vyšších, ale že vyššie bytosti by mali ochraňovať nižšie, že by mali jedny druhým pomáhať, tak ako pomáha človek človeku. Mahátma Gándhí

Zvieratá nie sú naši blízki, nie sú ani naši poddaní; sú to iné národy, chytené spolu s nami v sieti života a času. Henry Beston

Veľkosť národa a jeho morálny pokrok sa môže merať podľa spôsobu jeho zaobchádzania so zvieratami. Mahátma Gándhí


http://www.pomoczvieratkam.estranky....slienky__.html
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

kto môže a mal by záujem, bude pekná akcia v Zlatých Moravciach - Medzinárodná výstava Orech Cup - Moravecký oriešok v dňoch 11.8. a 12.8.
Bude aj zaujímavý program, je na internete.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Sloboda zvierat - 15 minút pekla:
http://www.slobodazvierat.sk/15-minu...43ad9-0ab5f40b
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

ak mi nieko vie odpovedať: útulky sú plné psíkov, dobre stav je taký, ale už som obtelefonovala niekoľko útulkov. Chcela som zaniesť krmivo, ale je to možné len týždni do 15,30 maxim. 16,00 ani v sobotu ani v nedeľu. Treba si na to zobrať asi dovolenku.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Terezia13 Pozri príspevok
ak mi nieko vie odpovedať: útulky sú plné psíkov, dobre stav je taký, ale už som obtelefonovala niekoľko útulkov. Chcela som zaniesť krmivo, ale je to možné len týždni do 15,30 maxim. 16,00 ani v sobotu ani v nedeľu. Treba si na to zobrať asi dovolenku.
Napr. ten, kde som bola ja, má zamestnanú jednu pracovníčku, ktorá má svoju pracovnú dobu, potom odíde a v útulku nikto nie je, príp. je so psíkom na veterine v úplne inom meste. A cez víkend by tam mali byť len dohodári a tiež len v nejakých určitých hodinách. Ale zase musím povedať, že bola ochotná aj zostať dlhšie o nejakú pol hodinu - hodinu, aby tie veci prevzala. Nakoniec sme sa nejako dohodli (našťatie, pre šéfa nebol problém pustiť ma z práce o hodinu - dve skôr). Keby sme mali len krmivo, tak to že máme hodiť za plot , že to si ráno schovajú, ale mali sme aj iné veci, ktoré nemohli zmoknúť.
Takže buď dovolenka, alebo si skúsiť sa dohodnúť konkrétny dátum, kedy by odovzdanie vecí vyhovovalo tebe aj im (teda, že by niekto v útulku mohol na teba počkať, alebo by prišiel a prevzal veci). Ešte mi napadlo: už som videla, že útulok má v obchoďákoch "zberné kontajnery", kam môžu ľudia hádzať krmivo alebo iné potrebné veci a z útulku si ich chodia vyberať. Nie je niečo takéto aj v tvojom okolí (teda ak nemáš 15-kilové krmivo, lebo to by sa tam asi nevmestilo)?
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Kto má záujem, nech prosím podpíše túto petíciu: http://www.peticie.com/proti ktorá vznikla po tom, čo bol zverejnený nový návrh na držanie psov. Návrh upriamený na plemená psov je nezmyselný a zbavuje ľudí (majiteľov psov) ďalšej zodpovednosti!!
Tak ako by bolo nezmyselné, keby človek spôsobil svojim autom a nedbalou jazdou haváriu a namiesto človeka by bolo trestané auto, tak isto je nezmyselné trestať plemená psov. Pes si človeka nevyberá...

Je správne snažiť sa o čo najlepšiu elimináciu útokov psov na ľudí!! Treba tento problém riešiť, ale zakázaním určitých (alebo aj všetkých) plemien psov, sa problém nevyrieši.

Možno si niektorí, ktorí nemáte plemena zo zoznamu, poviete, že sa vás to netýka, ale nikdy neviete, kedy sa to vaše plemeno ocitne v núdzi....a
Je to "podpásvoka" hlavne pre tých zodpovedných psíčkarov, tých nezodpovedných sa tento návrh tak ako je postavený (na plemenách) vôbec nedotkne respektíve dotkne iba minimálne!!
Som za to, aby sa riešila eliminácia útokov psov na ľudí (a nielen to, mne už dosť lezie na nervy ako niektorí psíčkari po svojich psoch nezbierajú exkrementy! doslova ma to vytáča, a to som psíčkarka a nemám ani dieťa), ale nie týmto spôsobom. V iných krajinách sa to vraj príliš neosvedčilo, dokonca vraj útoky stúpli...

Jedno video k tejto tématike: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilan...podvedeni-psi/

Ďakujem!
1 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Občianske združenie Psia duša pripravilo výstavu s názvom "Život psa nemusí byť pod psa". Výstava má motivovať ľudí k adopcii opustených psíkov.

Autorka výstavy Zuzka Kováčová:
"Cieľom výstavy je nielen motivácia ľudí k adopcii psíkov z útulkov a občianskych združení zaoberajúcich sa touto problematikou, ale aj motivácia k zodpovednejšiemu prístupu človeka k domácim miláčikom a k ostatným živým tvorom. Je dôležité nielen zvýšiť dopyt, ale aj znížiť ponuku opustených psíkov. Dúfame, že sa nám podarí minimalizovať podnety, ktoré spôsobujú zvyšovanie počtu takýchto prípadov: zanedbaná starostlivosť, zanedbávanie základných fyziologických potrieb psa, zlý prístup k výchove, nezvládnutie výchovy, nekontrolovateľné množenie, neustráženie fenky/psíka v čase hárania a nárast nechcených šteniat, množenie psíkov pre peniaze, týranie..."

Viac info tu - http://psiadusa.sk/proj03.htm

zdroj: http://www.facebook.com/media/set/?s...8477406&type=1
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Sloboda zvierat.

Priatelia, pod petíciou za zákaz cirkusov so zvieratami máme 12.000 podpisov! Všetkým vám zo srdca ďakujeme! Petícia však ešte stále nie je medzi ľuďmi. Prosíme, pomôžte nám ju šíriť ďalej,!http://www.slobodazvierat.sk/Peticia...%5D=1#RHATPost

2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Terezia13 Pozri príspevok
ak mi nieko vie odpovedať: útulky sú plné psíkov, dobre stav je taký, ale už som obtelefonovala niekoľko útulkov. Chcela som zaniesť krmivo, ale je to možné len týždni do 15,30 maxim. 16,00 ani v sobotu ani v nedeľu. Treba si na to zobrať asi dovolenku.
V útulkoch väčšinou pracujú dobrovoľníci a tí chodia do útulku ráno vyvenčiť a nachovať psíkov a potom poobede taktiež ich vyvenčiť a poriadiť im koterce. Pretože sa jedná o zamestnaných alebo študentov, nedá sa predne určiť doba, kedy tam budú.
Najlepšie je vyhľadať kontakt na útulok a dohodnúť si termín.
U nás je to v nedeľu, kedy chodia aj rodiny s deťmi a berú si psíkov na prechádzky.
Je pekné, že chceš podporiť útulkáčikov, Tvoja pomoc je určite vítaná.
Je málo útulkov, kde by bola služba stále, takže ak budeš chcieť nabudúce do nejakého útulku, predom sa opýtaj, kedy tam budú.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

MisheliQ Pozri príspevok
Kto má záujem, nech prosím podpíše túto petíciu: http://www.peticie.com/proti ktorá vznikla po tom, čo bol zverejnený nový návrh na držanie psov. Návrh upriamený na plemená psov je nezmyselný a zbavuje ľudí (majiteľov psov) ďalšej zodpovednosti!!
Tak ako by bolo nezmyselné, keby človek spôsobil svojim autom a nedbalou jazdou haváriu a namiesto človeka by bolo trestané auto, tak isto je nezmyselné trestať plemená psov. Pes si človeka nevyberá...

Je správne snažiť sa o čo najlepšiu elimináciu útokov psov na ľudí!! Treba tento problém riešiť, ale zakázaním určitých (alebo aj všetkých) plemien psov, sa problém nevyrieši.

Možno si niektorí, ktorí nemáte plemena zo zoznamu, poviete, že sa vás to netýka, ale nikdy neviete, kedy sa to vaše plemeno ocitne v núdzi....a
Je to "podpásvoka" hlavne pre tých zodpovedných psíčkarov, tých nezodpovedných sa tento návrh tak ako je postavený (na plemenách) vôbec nedotkne respektíve dotkne iba minimálne!!
Som za to, aby sa riešila eliminácia útokov psov na ľudí (a nielen to, mne už dosť lezie na nervy ako niektorí psíčkari po svojich psoch nezbierajú exkrementy! doslova ma to vytáča, a to som psíčkarka a nemám ani dieťa), ale nie týmto spôsobom. V iných krajinách sa to vraj príliš neosvedčilo, dokonca vraj útoky stúpli...

Jedno video k tejto tématike: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilan...podvedeni-psi/

Ďakujem!
A v iných krajinách sa to vraj osvedčilo, dokonca vraj útoky klesli
"Páči" sa mi to typické slovenské nadávanie, aké je všetko zlé, ale kde je lepšia alternatíva??? Keď sa navrhne, aby psy na verejných priestranstvách museli byť na vodítku, príp. aj mať náhubok, je to zlé, lebo pes sa takto nevybehá - nevadí, že psy otravujú ľudí, skáču do nich alebo skáču do iných psov, vybiehajú na cestu... Keď sa navrhne, aby pes musel mať výcvik, zas je to zlé a zbytočné, lebo cez skúšky prejde každý... V návrhu nesúhlasím s automatickým utrácaním a so zverejňovaním osobných údajov majiteľov, časť A zrušiť, časť B rozšíriť o ďalšie plemená a je to OK
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Podľa mňa by sa mal každý útulkový pes, ak si ho do určitého času nevyzdvihne jeho majiteľ, dať sterilizovať.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Navrh zakona je uplne laický. Ak by pri nom pomahal odbornik, vobec by sa tam nevyskytli take plemena, ake u nas nie su, pripadne ich je zopar kusov a iste nie ich krizence, ale len s PP.

Pitbul a staf nie su pre cloveka nebezpecni, ak ich aky maor k tomu cielene neviedie, su to rasy skrizene tak, ze cloveka miluju ovela viac nez ine rasy.

Na cloveka cielene krizene rasy su RTW, doberman, NO, bandog a i. Tiez su mu omnoho nebezpecnejsie.

Mam doma krizenku pitbula aj stafa a ziju obe so 40 timi psami uplne v pohode. Akurat ze ta krizenka stafa nas dost nici neustalym oblizovanim a pusinkovanim.


Apropo: sme utulok, ktory granule nikdy neodmieta a najde si vzdy cas, pripadne si vie pre ne aj zbehnut, okr. DS a BA, Galanta, Sala. Nakolko mame spotrebu 450 kg mesacne, co je pre nas uz znicujuce, stale ludi prosime o prispevok v podobe granul. Osobny dovoz je tiez vitany, mame utulok bez kotercov, psi navstevy miluju, pri DS.

www.oz-zopz.sk, email: zopz@azet.sk, 0908705961.

Takze ak by nam vedel niekto pomoct s granulkami, budem nesmierne vdacna.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1



S tymto moze suhlasit len ten, kto naozaj okolo ras psov isiel iba v bocnej ulicke, aj to slepej....

Slovo veterinara.- „Zákazom sa docieli iba to, že tí majitelia, ktorí si spôsobili problémy zlým vedením zvieraťa, sa budú zákonu vyhýbať. Budú ich držať na odľahlom mieste, nebudú s nimi navštevovať veterinára
a budú ich uvádzať ako krížence,“

Presne tak, a tie krizence mozu nadalej napadat ludi, zabijat..beztrestne...co uz, ved to nebude zakazane, ci neziaduce plemeno.
Zakon vyzera presne tak, ako jeho zhotovitelia a obhajovatelia- laicky a primitivne.
1 1
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...normálnym rozumom nepochopiteľné...prečo sa šíri strach z niektorých plemien psov?..prečo im lepíme značku "nebezpečné"?..prečo, keď sami máme v rukách zbrane v podobe iných prostriedkov, ktoré ná slúúžia k životu?...prečo?..preto, že sme ľudia a máme rozum na rozmýšlanie a ony sú len zvieratá?..
578548_437998786252566_2120999399_n.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať