Zavrieť

Porady

Mám asi mimoriadne špecifický problém ohľadne DPH pri ojazdenom osobnom aute.

Ako s.r.o. sme kúpili auto od súkromnej osoby. Vzápätí sme ho predali autobazáru na základe zmluvy a tí ho na to odpredali zase nám na základe faktúry za tú istú sumu, ako sme im auto predali, a uzavreli sme na to prostredníctvom bazáru úverovú zmluvu. Keďže všetky doklady robil autobazár, ani na našej zmluve ani na ich faktúre nie je DPH a majiteľ autobazáru tvrdí, že to tak malo byť. Ale podľa môjho názoru, tam DPH mala byť a o tú mala byť navýšená predajná cena na obidvom daňových dokladoch. Poradí mi prosím niekto? Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    jeannezv Pozri príspevok
    Ako s.r.o. sme kúpili auto od súkromnej osoby. Vzápätí sme ho predali autobazáru na základe zmluvy a tí ho na to odpredali zase nám na základe faktúry za tú istú sumu, ako sme im auto predali, a uzavreli sme na to prostredníctvom bazáru úverovú zmluvu. Keďže všetky doklady robil autobazár, ani na našej zmluve ani na ich faktúre nie je DPH a majiteľ autobazáru tvrdí, že to tak malo byť. Ale podľa môjho názoru, tam DPH mala byť a o tú mala byť navýšená predajná cena na obidvom daňových dokladoch. Poradí mi prosím niekto? Ďakujem pekne
    1. Predaj auta bazáru: 19/1. Deň dodania tovaru.
    2. Predaj bazára Vám na základe úverovej zmluvy 19/1. - dňom dodania tovaru je vznik DP.

    66/7- platiteľ pri kúpe tovaru od obchodníka nemôže odpočítať daň.

    66/11 - poproste bazár, aby uplatnil klasický režim. Veď je to pre neho výhodnejšie. Vašu DPH, čo ste mu fakturovali si môže v plnej výške odpočítať.

    SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

    optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac SSAndrea
    A vy ste to auto bazáru na základe zmluvy predali s DPH? Myslím si, že uplatnili § 66 zákona o DPH o "použitom tovare".

    jeannezv je offline (nepripojený) jeannezv

    jeannezv
    Nie, v zmluve nebola DPH vyčíslená (robil ju autobazár). A bazár naozaj uplatnil § 66, ale myslím si, že to nebolo správne.

    jeannezv je offline (nepripojený) jeannezv

    jeannezv
    Ďakujem, betka. To som aj urobila. Po dlhom presviedčaní sa majiteľ autobazáru síce nechal presvedčiť, že by to malo byť aj z našej aj z jeho strany fakturované s DPH. Lenže nastal problém s úverovou zmluvou, keďže sa vychádzalo zo sumy na faktúre, ktorou nám autobazár odpredal auto a tá nebola navýšená o DPH a vraj sa to už nedá opraviť. A keby som urobila spätný výpočet z predajnej ceny, ktorá bola pôvodne, tak by som vlastne nás pripravila o viac ako 2000 €. Už neviem, čo s tým. Ďakujem Vám všetkým za pomoc a že ste mi venovali čas.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    jeannezv Pozri príspevok
    Ďakujem, betka. To som aj urobila. Po dlhom presviedčaní sa majiteľ autobazáru síce nechal presvedčiť, že by to malo byť aj z našej aj z jeho strany fakturované s DPH. Lenže nastal problém s úverovou zmluvou, keďže sa vychádzalo zo sumy na faktúre, ktorou nám autobazár odpredal auto a tá nebola navýšená o DPH a vraj sa to už nedá opraviť. A keby som urobila spätný výpočet z predajnej ceny, ktorá bola pôvodne, tak by som vlastne nás pripravila o viac ako 2000 €. Už neviem, čo s tým. Ďakujem Vám všetkým za pomoc a že ste mi venovali čas.
    Uverová zmluva znie na nejakú sumu. Tú musíte splácať.

    1. Vy ste vystavili FA bazáru na 10000+2000 DPH
    1. Bazár by Vám mal vystaviť zrejme FA na tú istú sumu teda 12000 € na základe osobitnej úpravy. Nech opravia FA, kt. bude 10000+2000 €
    2. Uverová zmluva bude na 12000 €. TAm sa zrejme nebude spomínať DPH
    3. Domotať to tak, aby nikto o nič neprišiel. A bazár aby nemal z toho profit.

    Prišli ste o 1620 € (zohľadnila som ZDP na 4 roky), čo je dosť.
    Naposledy upravil betka : 18.07.12 at 12:18

    Mám asi mimoriadne špecifický problém ohľadne DPH pri ojazdenom osobnom aute.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.