Zavrieť

Porady

Oklamana, co dalej?

Dobrý večer,
mám taký dosť delikátny problém. Odstupovala som reštauráciu, skontaktovala som sa s jedným záujemcom. Hneď počas telefonikého rozhovorumi oznámil že reštauráciu už ďalej ponúkať nemám ze on ju 100% chce prevziať, že sa môžem vysťahovať. Na druhý deň prišiel aj so ženou. Nadšený z reštaurácie, ukázala som mu všetko čo je v predmete odstúpenia(zariadenie a vybavenie reštaurácie plus zasoby). Podpísala som s ním prehlásenie že odstupujem nájom v takej a takej sume(ktorú sme mimo iné stiahli o 7500 €)a v sume je zahrnuté zariadenie a vybavenie reštaurácie plus zásoby, k tomu bol vypísaný príjmový doklad. Medzitým prišiel majiteľ ktorý s ním začal spisovať nájomnú zmluvu, ja medzitým už komplet vysťahovaná . Pri písaní zmluvy s majiteľom priestoru sa zodvihol a odišiel.
Neskôr cca asi o 4 hodiny mi prišla sms že mu mám vrátiť peniaze lebo na mna podá trestné oznamenie. Momentálne som v situácii kde nevidím riešenie.
Vraj môže odstúpiť od zmluvy ale ja som s ním zmluvu neuzavrela mám iba prehlásenie a príjmový doklad. Čo vlastne vyplatil za zariadenie a vybavenie reštaurácii.
Usporiadat
enrik enrik

enrik je offline (nepripojený) enrik

takže...práve som sa vrátila od právnika...mám kludne spávať, vymožiteľnosť zo strany záujemcu je nulová..
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Citícia zo zadania témy zadávateľkou:
Podpísala som s ním prehlásenie že odstupujem nájom v takej a takej sume(ktorú sme mimo iné stiahli o 7500 €)a v sume je zahrnuté zariadenie a vybavenie reštaurácie plus zásoby, k tomu bol vypísaný príjmový doklad. Medzitým prišiel majiteľ ktorý s ním začal spisovať nájomnú zmluvu, ja medzitým už komplet vysťahovaná . Pri písaní zmluvy s majiteľom priestoru sa zodvihol a odišiel.
Neskôr cca asi o 4 hodiny mi prišla sms že mu mám vrátiť peniaze lebo na mna podá trestné oznamenie. Momentálne som v situácii kde nevidím riešenie.
Vraj môže odstúpiť od zmluvy ale ja som s ním zmluvu neuzavrela mám iba prehlásenie a príjmový doklad. Čo vlastne vyplatil za zariadenie a vybavenie reštaurácii.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

enrik
....................................Cca pred mesiacom skončil súdny spor. Žaloba bola zamietnutá a pán musí vyplatiť trovy konania. nedostavoval sa na pojednávania opakovane bez ospravedlnenia, vystiredal zopár právnikov, nakoniec nemal žiadneho. celkovo sa zúčastnil na 1 pojednávaní. Neprevzal si ani rozsudok. V súčastnej dobe čakám na súhlas súdu na exekúciu. Celá tá procedúra za jeho hlúposť ma stála 2500€, ktoré teraz musí či chce či nechce zaplatiť. .................
Takže až to bude reálne ........ exekútor .............. tvrdo po ňom.......... nič mu neodpustiť.
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

enrik
Dobrý deň, viem,že debatu som založila už dávno, ale rada by som informovala o tom ako to všetko dopadlo..pán podal trestné oznámenie, zároveň podal aj na súd žalobu o nedovolené obohatenie.trestné oznámenie bolo zrušené, vyšetrovatelia sa na tom dosť pozabávali. Cca pred mesiacom skončil súdny spor. Žaloba bola zamietnutá a pán musí vyplatiť trovy konania. nedostavoval sa na pojednávania opakovane bez ospravedlnenia, vystiredal zopár právnikov, nakoniec nemal žiadneho. celkovo sa zúčastnil na 1 pojednávaní. Neprevzal si ani rozsudok. V súčastnej dobe čakám na súhlas súdu na exekúciu. Celá tá procedúra za jeho hlúposť ma stála 2500€, ktoré teraz musí či chce či nechce zaplatiť. Nerátam psychickú ujmu. Tak prajem krásny zbytok dňa a ak by ste mali otázky rada vám ich zodpoviem...
čiastočne zabité 3 roky, lebo nemal právne povedomie, ale "právne bezvedomie"

PS
V malom na mňa včera asi 3-5 malí vykrikovali, že sa budeme inde rozprávať / podajú TO
a podobne
(a 1 veľký vraj 5.8. aj kdesi čosi podal )
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

enrik Pozri príspevok
mne prisla sms s číslom účtu s vyhrážkou že keď do 24 hodín nezaplatím podá na mna trestné oznámenie. Ja som mala aj náklady s vysťahovaním osobných vecí z reštaurácie, energie boli odhlásené, nakoľko boli písané na moje meno. Ďalej som bola dohodnutá s majiteľom o ukončení nájmu. To nie je vec ktorá sa dá iba tak zrušiť. Lebo ja som si to rozmyslel. Takto keby robili biznis všetci kam by došiel svet? veď aj v obchode keď si niečo kúpim nemôžem to vrátit lebo som si to rozmyslela. Ja mám tiež nejaké práva. Niekoľkokrát som sa ho pýtala či to naozaj chce. Či si to dobre premyslel. Každá jeho odpoveď bola áno a potvrdil to aj podpisom a uhradením penazí. Nikto ho nenútil do ničoho. Mal by si prevziať veci ak nemá záujem podpísať zmluvu. Alebo sa mal k tomu postaviť ako chlap a ak to nechcel odstúpiť a odpredať to zariadenie.
Ak ti mozem napisat svoj nazor- tak za 4 hodiny si sa odhlasit z energii sice mohla ale yystahovanie tvojich osobnych veci to ti mal platit ON? Vies co? Mne sa skor zda, ze mu tie peniaze nechces vratit, lebo sa obavas, ze iny zaujemca uz nebude.

Tak to je neseriozne z tvojej strany a nie jeho a ked sa tak nahle rozhodol, mozno nieco zistil, co ho zabrzdilo.

Inak bol hlupy, ze ti za ODSTUPENIE priestorov zaplatil. Keby si z najmu odisla aj tak a ma ten priestor zadarmo.

Ak ti to stoji za to, ries to, ja by soom to urcite neriesila.
0 2

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať