Zavrieť

Porady

pôžička na zmenku ?

Zdravím,

Viete mi prosím niekto odporúčiť spoľahlivý a čestný zdroj na poskytnutie pôžičky na zmenku ?
Najlepšie fyzicku osobu s vlastným zdrojom.

Za pomerne krátky čas sa mi veľmi rapídne zmenila životná situácia a potrebujem vyplatiť úvery + leasing ktoré mám a tiež prispieť mame na operáciu. Všetky svoje záväzky platím načas, nikde nemeškám, ale je to pre mňa už dalej naozaj takto neunosne. Ide o to že banka mi uver na vyplatenie ostatných záväzkov nedá, pretože mi to proste nevychádza ... neberú ohľad na to že mám bočne prijmy vdaka ktorým zvládam dlhodobo a pravidelne platiť skoro dvojnásobne vyššie splátky ako by som platil u nich po vyplatení
Všade čítam len o podvodníkoch ktorý berú poplatky za sprostredkovanie a pod.
J
a viem že v dnešnej dobe sa nenájde veľa ľudí čo má "pod vankúšom" balík peňazí navyše a ochotne ho požičia ... a nechcem to ani zadarmo ... chcem len ľudský prístup a šancu dať si znova dokopy život od niekoho kto pomôcť môže a chce ...

Vopred veľmi pekne ďakujem za akékoľvek info buď sem, alebo na mail : erricco111 zavinač centrum.sk

Dúfam že podobné problemy nikto z vás nikdy mať nebude ...
Usporiadat
Erricco Erricco

Erricco je offline (nepripojený) Erricco

Ja viem že to vyzerá blbo,ale ostal som na to fakt sám ... priatelka mi nemá ako pomôcť, maximálne len tým ručením.
Rodina má svoje problémy a ručiť nehnutelnostou za moje dlhy mi nepojde na 100% nikto ... ani by som sa im nedivil, ako pišeš v dnešnej dobe je to veľké riziko
Poviem to na rovinu ... kludne by som si požičal za vyššie spomenutých podmienok i od "mafiana", pretože viem že v uvedenej výške ( ešte i s malou rezervou ) to splácať bez problemov viem .... 300 a 700 Eur mesačne je obrovský rozdiel
Je mi jedno odkial tie peniaze budú, ak tam nebude úžernícky úrok a bude všetko na papieri tak aby bol krytý investor, ale i ja.
Preto ak poznáte kohokoľvek, kto financie má a bol by ochotný ísť do toho, prosím pomôžte mi ...
0 0
Erricco Erricco

Erricco je offline (nepripojený) Erricco

mafian bolo myslené obrazne ...
Stihal som to platit a stihal by som i dalej, nebyt udalosti v posledných dvoch mesiacoch ... ale to je na dlhšie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Erricco Pozri príspevok
mafian bolo myslené obrazne ...
Stihal som to platit a stihal by som i dalej, nebyt udalosti v posledných dvoch mesiacoch ... ale to je na dlhšie.
Erricco
MemberČlenom od02.01.08Príspevky90Súhlasov:
7pochváliť

Re: SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Zdravím,

Potrebujem poradiť ...
Som momentálne PN a chcem zamestnávateľovi dať výpoveď podľa §69 zo zdravotných dôvodov.
Môžem však žiadosť o preloženie do 15 dní podať počas PN ?
Ide o to, že mi škodí prostredie na pracovisku ( som astmatik a je tam veľmi prašné a hlavne plesnivé prostredie ), takže nastúpiť a čakať 15 dní mi príde trocha hlúpe, nie ?

Vďaka


0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Erricco
MemberČlenom od02.01.08Príspevky90Súhlasov:
7pochváliť

Re: Vypoved zo zdravotnych dôvodov

Zdravím,

Potreboval by som poradiť s následovným :

Vo firme pracujem na dobu neurčitú už cca. 9 mesiacov.
Konateľ sa ma rozhodol bez akehokoľvek predošlého upozornenia zbaviť ku koncu apríla.
Navrhol mi dohodu, bez akejkolvek výpovednej lehoty či odstupného, s čím samozrejme nesúhlasím.
Narýchlo mi preto z firmy poslali novú dohodu s 1 mesačným odstupným.
Najviac ma na tom zaráža, že konatel je taký zbabelý že mi ani nedvihol telefon aby sme sa teda dohodli ked je to dohoda, ale komunikoval so mnou len prostrednictvom pracovníčky z personálneho.
Zajtra idem preto na PN a počas nej dám výpoveď zo zdravotných dôvodov, na ktorú mám i dôvod, kedže podmienky na našej pobočke sú zrelé na to, aby to tam hygiena sfleku zavrela.
Mám v takomto prípade nárok na 2 mesačné odstupné ?
Povodne som nad tým ani neuvažoval, ale po prístupe konateľa som absolútne odhodlaný mu to nijako neulahčit.

Ďakujem


0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Erricco: Ono je fuk platné keď ty nemáš nič a tvoja priateľka tiež nemá nič, tak tam inštitút toho ručenia stráca pre veriteľa význam. Lebo keď od teba by som nič nedostal a z tvojej priateľky tiež nič je mi to na dve veci,. Za ručiteľa, sa dáva aspoň trochu solventný človek. A nie, že človek bez peňazí ručí druhému človeku bez peňazí.
0 0
Erricco Erricco

Erricco je offline (nepripojený) Erricco

Nejde o prácu, tu mám ... nastúpil som zo zamestnania do zamestnania. Bez práce si nemôžem dovoliť byť.
Ide o udalosti v rodine, musím teraz platiť všetko sám, mamke je na tom zle, čaká na operáciu takže jej príjem uplne vypadol a tak skoro späť nenabehne ...
Niekedy stačí málo na to aby to zmenilo život viacerým ľudom naraz
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Erricco: Ale nato si mal myslieť skorej, že môže sa niečo stať a nenabrať si hŕbu pôžičiek. Pochopím banka, leasing, ale krista načo sa zadlžuješ v nebankovke? Ak sa smiem spýtať aký je dlh v tej nebankovke?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
MarcoM Pozri príspevok
Erricco: Ale nato si mal myslieť skorej, že môže sa niečo stať a nenabrať si hŕbu pôžičiek. Pochopím banka, leasing, ale krista načo sa zadlžuješ v nebankovke? Ak sa smiem spýtať aký je dlh v tej nebankovke?
...zo všetkých dlhov , predpokladám , že bude najvyššia cifra ...
0 0
Erricco Erricco

Erricco je offline (nepripojený) Erricco

okolo 3500 ...sú to tí s týždňovými splátkami. Nikdy nevieš čo sa môže a nemôže stať, proste sa to stane a vtedy je už neskoro rozmýšlať nad niečim ... ja viem, moja chyba. Mal som, mohol som no neurobil som. Teraz už s tým nič nenarobím
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Erricco: sry, ale nepochopím načo si nutne potreboval 3500 eur od nebankovky. Ale žiaľ, každý svojho šťastia strojcom. Vidím to ale tak, že mal si veľké oči a teraz veľmi tvrdo dopadneš. A predpokladám, že nenájdeš nikoho, kto by ti pomohol. Lebo keď nerozmýšľaš dopredu ako naložiť s peniazmi tak to žiadny veriteľ riskovať nebude. Lebo ty sa potom môžeš furt vyhovárať, teraz toto, potom tamto, teraz ma tu osud bije......
0 0
Erricco Erricco

Erricco je offline (nepripojený) Erricco

Po vojne je každý generálom MarcoM Ano, nečakal som že sa mi niečo také môže stať, podcenil som to a teraz nesiem následky ... no každý má právo na druhú šancu, nie ?
Práve preto že som si pád "na hubu" už zažil a nechcel by som znova tým že by som neplatil daľšiu pôžičku, by som mal byť pre veriteľa menšie riziko ako niekto kto ešte dole nebol, nie ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Erricco Pozri príspevok
Po vojne je každý generálom MarcoM Ano, nečakal som že sa mi niečo také môže stať, podcenil som to a teraz nesiem následky ... no každý má právo na druhú šancu, nie ?
Práve preto že som si pád "na hubu" už zažil a nechcel by som znova tým že by som neplatil daľšiu pôžičku, by som mal byť pre veriteľa menšie riziko ako niekto kto ešte dole nebol, nie ?
...lenže pred vojnou je lepšie byť slobodníkom ...
...nič nepodceniť , zvážiť všetky klady a zápory...
...je radšej byť v peňažných transakciách silný pesimista ...
...optimizmus môže nastúpiť až po skončení záväzku...
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Späť k téme. Z toho čo tu už všetci predo mňou napísali zhrniem asi túto radu
Zrátaj čo máš a môžeš predať, zrátaj či ti to nebude stačiť na vyplatenie dlžôb tak, aby si bol schopný ostatné splácať. Keď ty predáš bude to lacnejšie ako keď to bude predávať exekútor. Ak nie, zrátaj si či nemôžeš a či sa ti neoplatí vyhlásiť osobný bankrot.

http://www.porada.sk/t52855-bankrot-fyzickej-osoby.html
0 0
Erricco Erricco

Erricco je offline (nepripojený) Erricco

osobny bankrot som tiez zvazoval, ale to je skoro to iste ako keby som sa na to vykaslal celkom ... budem vsade odpisany do konca zivota
0 0
bromid bromid

bromid je offline (nepripojený) bromid

predat auto a vyplatit nebankovku. neverim, ze ked mas 4 roky stare auto, ze nebude mat vacsiu hodnotu ako 3500 eur co dlzis nebankovvke. tym sa zbavis splatok za lizing auta + nebankovka. a ostane ti len uver od banky, co by si mal zvladnut splacat nie?
0 0
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

Skús predať aj toto: http://www.porada.sk/t145613-co-moze...ml#post1482263

alebo je to už pasé???
0 0
Erricco Erricco

Erricco je offline (nepripojený) Erricco

a z coho doplatim ten leasing aby som mohol auto predat ? je tam este okolo 2500 Eur ... tie by som si musel zase llen poziciat a splacat
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Nič také ako právo na druhú šancu nie je. Aké auto máš? Typ, rok výroby. Čo tak odstúpiť lízing niekomu a on ťa vyplatí. Z toho zaplatíš nebankovke.
0 0
bromid bromid

bromid je offline (nepripojený) bromid

MarcoM Pozri príspevok
Nič také ako právo na druhú šancu nie je. Aké auto máš? Typ, rok výroby. Čo tak odstúpiť lízing niekomu a on ťa vyplatí. Z toho zaplatíš nebankovke.
tak to bolo aj s tym autom myslene . a hned sa zbavi 2 splatok.
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

bromid: Však ja som už včera radil, nech predá auto a zbaví sa leasingu aj nebankovky. Lenže on furt pretiahnuty xicht. Má dve možnosti, buď sa zbaví splátok/leasing, nebankovka/ a pojde dohodnut s bankou. Teda aby to urobil musí sa niečoho vzdať. Alebo ho oholia na kosť, padne na hubu, príde o všetko a ešte budú voči nemu pohľadávky aj v budúcnosti, čiže nejaký jeho "reštart" bude veľmi ťažký. Ešte je možnosť zvýšenia príjmov, ale to že vraj nejde.

Btw: Erricco čím sa živíš?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať