Zavrieť

Porady

Excel - výmena poradia mena a priezviska

prosím o radu: v exceli v jednom stĺpci mám mená a priezviská. Chcela by som prehodiť poradie, aby som mala najprv priezviská a potom mená, aby som ich mohla správne zaradiť podľa abc. Neviem si násjť vhodný vzorec, pritom to môže byť jednoduchá vec.
ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... s využitím funkcií Excel by som to urobil takto:

    1) Údaje - Text do stĺpcov (rozdelí pôvodný stĺpec na dva - stĺpec s menami a stĺpec s priezviskami)
    2) zlúčenie naspäť (už v požadovanom poradí) pomocou funkcie CONCATENATE
    moniv dovolim si pridat jedno male zjednodusenie k bodu 2. Namiesto funkcie concatenate sluzi aj znak "&"

    jeltur je offline (nepripojený) jeltur

    jeltur
    ďakujem za odpoved, presne to som potrebovala: stĺpec menami a stlpec s priezviskami. Len prosím bližšie špecifikovať, kde a ako sa mám dostať na údaje - text do stlpcov.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    jeltur Pozri príspevok
    ďakujem za odpoved, presne to som potrebovala: stĺpec menami a stlpec s priezviskami. Len prosím bližšie špecifikovať, kde a ako sa mám dostať na údaje - text do stlpcov.

    .... ja mám Excel 2007 - a mám to na karte ÚDAJE (medzi kartami VZORCE a POSUDIŤ) - otvoriť kartu a nájsť TEXT DO STĹPCOV (medzi nástrojmi pre údaje)

    Excel - výmena poradia mena a priezviska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.