Zavrieť

Porady

Neprevzate zasielky ( dobierky )

Ahojte,

verim, ze toto je problem kazdeho e-shopu na Slovensku, preto by som rad otovril diskusiu na tuto temu a nasledne aj pripravil list na organy a urady, aby sa touto problematikou vazne zacali zaoberat.

Ako e-shop expedujeme dost vela zasielok, chvala panu bohu, sa nam vrati, len cca 1%. Nemam nic proti, ked zakaznik zrusi objednavku pred expedovanim, pochopim aj rodinne problemy, odcestovanie a pod. Dokonca su zakaznici, ktori sa ospravedlnia, zaplatia doplatok a posielame im znova zasielku. Co ma vsak neskutocne IRITUJE, JE DRZOST NIEKTORYCH UZIVATELOV, ktory doslova klamu, ze ziaden tovar si neobjednali, vymyslaju a zavadzaju, ze dany tovar si nikdy neobjednali. Tieto praktiky, maju stupajucu tendenciu a dokonca citit, pri rozhovore so "zakaznikom" velku istotu, ze mu vlastne nic nemozem, tak nech ho neobtazujem. Zalostne je to, ze vy ako e-shop nemozete sa voci takemuto podvodnemu jednaniu v podstate nijako branit, ale zakon je uplne na strane zakaznika, ale to je uplne chore. Ked si zratate kolko je podvodnikov, tak su to v Slovenskej republike desiatky milionov EUR vyhodene von oknom + nehovorim o ekologickej zatazi ( doprava ... ) a pracovna sila, administracia.

Jedna moznost, ako sa chranit existuje ako mi poradil pravnik.
Mozete tovar ulozit do sudneho depozitara a sud nasledne rozhodne, kto zaplati ten tovar, ak zakaznik odmietne, nariadena je exekucia majetku. Ale toto je zdlhave a priznam sa nikdy som to neriesil.

Aka je vasa skusenost? Napiste ako by sa to dalo riesit .... Co by ste navrhli do zakona ?

Nedpolacajme za aroganciu a nezodpovednost.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    To Vám verím , ja mam platby predom prípadne ak je firemná objednávky tak aj na faktúru podla dohody. Mám to ale špecifické tým že doručujeme "darčeky" - kvety a kytice .. čiže adresa dodania je iná ako objednávateľ. mam platby kartou a PAYPAL cca 30% z platieb . a aj Trustpay sa začína rozbiehať . No vkladom na účet /hnusné poplatky/ je to stále tiež 30% obratu.
    Práve som pred pár dňami niečo čítal o obmedzení platieb za objednávky predom ... nejaký návrh tuším v parlamente - TO je dúfam len bluf .
    .... Platba kartou je vždy pre zákazníka poistená /však sú zato aj poplatky/
    Či paypal či cardpay /viď SKYEUROPE - kto kartou platil aj dostal peniaze naspäť./

    Takto by mali uvažovať zákazníci .

    Alebo recenzie napríklad HEUREKA .. am tam 100% .. a verte Oveľa viac si dávam pozor a záleží mi na tom že každý nech pochváli ... a každý príspevok , poteší a prípadne pripomenie kde pridať !

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    fok Pozri príspevok
    ...Jedna moznost, ako sa chranit existuje ako mi poradil pravnik.
    Mozete tovar ulozit do sudneho depozitara a sud nasledne rozhodne, kto zaplati ten tovar, ak zakaznik odmietne, nariadena je exekucia majetku. Ale toto je zdlhave a priznam sa nikdy som to neriesil...
    Zákazník zaplatí, prevezme tovar, v zákonom stanovenej lehote ti ho vráti a ty mu musíš vrátiť peniaze. Čo si pomôžeš takýmto postupom? Akurát budeš mať väčšie náklady a zaberie ti to viac času.
    (Kadejakí ..... sú zákonom chránený druh )

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    Daju sa vymysliet rozne sposoby, ale v sucasnych podmienkach vsetky idu na ukor normalnych beznych zakaznikov. (napr zaloha vopred, podrobnejsia registracia a overovanie zakaznikov, zavezne objednavky a faktury a pod.) Cize si treba spocitat ci sa mi oplati prevadzkovat eshop takym sposobom ze menej vyplytvam za neprebraty tovar, ale na druhej strane stratim niektorych zakaznikov ktori radsej pojdu do druheho eshopu kde si ten tovar mozu objednat jednoduchsie.

    Ked sa tak pozeram po slovenskych eshopoch tak zrejme sa mnohym viac vyplati mat sice jedhoduchsi sposob objednavania, ale vacsie straty kvoli neprebranym objednavkam.
    Zase pri niektorych druhoch tovaru sa mozno viac oplati opacny sposob.

    Plus citim potrebu zopakovat a este raz zdoraznit co pise Llivia, ze nie vzdy si mozem byt isty ze to je naozaj ten isty clovek ktory si to objednal a teraz tvrdi ze neobjednal. Viem si predstavit situaciu ze niekto iny mu to objednal na jeho meno a adresu a on o nicom netusil.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    Andy Kralik Pozri príspevok
    Názor zákazníka - trochu z iného pohľadu..

    Prečo ale skoro všetci obchodníci na Slovensku tak strašne trváte na dodávke na dobierku? Začnite sa konečne orientovať tak ako každý normálny e-shop v zahraničí na platby kreditnými kartami. Vy budete chránení, ak tovar odošlete, ja budem chránený ak mi tovar poslať "zabudnete". V súčasnosti už aj tak väčšina ľudí ktorí nakupujú cez internet kreditnú kartu má, len ju využíva sporadicky, lebo na Slovensku ju skoro nie je kde využiť.
    .
    mam moznost platit kartou uz dva roky, co myslis kolko ludi plati kartou? jedno percento ak som aj vela nepovedal .. takze nie ze obchodnici chcu ale ludia na slovensku chcu dobierku co je oproti zahraniciu nestandartne.... inak ak sa plati kartou tak obchodnik dostane peniaze az po 10 tich pracovnych dnoch, a este plati banke cca 2 percenta poplatok zo sumy, o com zakaznicni tiez nevedia. Ale OK radsej by som bol aby platili kartami ako dobierkou,... ale na Slovensku je to tak...

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    zubro85 Pozri príspevok
    Túto kontrolu by som až tak nevyťahoval.

    za 1. podľa mňa je 135 subjektov žalostne málo na objektívny prehľad.
    za 2. u väčšiny nedostatkov boli chyby len kozmetické, už si nepamätám čo presne to bolo ale pozeral som reportáž s týmto a pán z martinusu spomenul neaký príklad vo význame ktorého bežný klient rozdiel nepozná, nerozozná alebo ho považuje za nepodstatný.
    Chyby len kozmetické? SOI to vidí inak (je jasné, že predávajúci budú chyby zľahčovať) http://webcache.googleusercontent.co...ct=clnk&gl=sk:

    Nesplnenie povinnosti pred uzavretím zmluvy bolo zistené v 85 prípadoch, napríklad:
    • predávajúci na stránkach elektronického obchodu neuvádzali úplné údaje, informácie: označenie registra, ktorý ho zapísal, a číslo zápisu, adresu elektronickej pošty, názov a adresu orgánu dozoru alebo dohľadu, ktorému činnosť poskytovateľa služieb podlieha, lehotu, počas ktorej je predávajúci viazaný svojou ponukou vrátane ceny;
    • predávajúci na stránkach elektronického obchodu neoznámili svoju totožnosť, trvalý pobyt a živnostenské oprávnenie, dodacie podmienky, platobné podmienky, poučenie o práve spotrebiteľa odstúpiť od zmluvy a lehotu, počas ktorej je predávajúci viazaný svojou ponukou vrátane ceny;


    bolo zistené v 106 prípadoch, napríklad:
    • predávajúci neuvádzali adresu, na ktorej je možné uplatniť reklamáciu a neuvádzali informácie o záruke a o servisných službách;
    • predávajúci neuvádzali informácie o vrátení ceny zaplatenej za tovar najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy.

    Nesplnenie informačných povinnosti o odstúpení od zmluvy bolo zistené v 68 prípadoch, napríklad:

    • predávajúci neposkytli informácie o podmienkach a postupoch pri uplatňovaní práva na odstúpenie od zmluvy, vrátane lehoty na odstúpenie od zmluvy, alebo o nemožnosti odstúpenia od zmluvy;
    • predávajúci pri odstúpení od zmluvy stanovili dlhšiu lehotu na vrátenie finančnej čiastky.


    V rámci kontrolnej akcie bol preverený postup vybavovania reklamácií. Nedostatky boli zistené v 44 prípadoch, ktoré sa týkali:

    • nevybavenia reklamácie v zákonnej lehote v 3 prípadoch,
    • chýbajúci, resp. nesprávny reklamačný poriadok v 35 prípadoch,
    • nevydávanie potvrdenia o prijatí, resp. vybavení reklamácie v 2 prípadoch,
    • nevedenie evidencie o reklamáciách v 4 prípadoch.

    Pri kontrole boli zistené aj iné nedostatky napríklad:

    • predávajúci uvádzali:. zákazník sa zaväzuje uhradiť všetky náklady súvisiace s prípadným odstránením takejto závady, ktorá nebola kvalifikovaná ako záručná;
    • predávajúci uvádzali: pri neoprávnenej reklamácii je zákazník povinný uhradiť náklady vzniknuté riešením takejto reklamácie, v prípade neoprávnenej reklamácie bude zákazníkovi tovar vrátený až po uhradení nákladov na neoprávnenú reklamáciu;
    • predávajúci uvádzali: zákonná záručná doba je obecne 24 mesiacov (s výnimkou spotrebného materiálu kde je záručná doba max. 6 mesiacov).

    Neprijateľné podmienky boli zistené v 54 prípadoch. Súviseli s jednostrannou zmenou zmluvných podmienok bez súhlasu spotrebiteľa, napríklad:
    • predávajúci si vyhradili právo: v prípade, ak kupujúci zaplatí kúpnu cenu za dodanie tovaru vopred a predávajúci nemôže zabezpečiť dodanie tovaru a dôjde k zrušeniu zmluvy....je predávajúci povinný vrátiť kupujúcemu zaplatenú kúpnu cenu do 21 dní odo dňa zaslania potvrdzujúceho mailu o stornovaní objednávky kupujúcemu;
    • predávajúci si vyhradili právo: ak kupujúci tovar neprevezme do 7 dní po uplynutí lehoty v kúpnej zmluve alebo jednostranne predĺženej predávajúcim, je predávajúci oprávnený účtovať kupujúcemu skladné vo výške 17 EUR za každý deň uskladnenia.

    V 127 kontrolovaných zmluvách bolo zistených 147 nedostatkov (zmluva obsahovala aj viac nedostatkov), napríklad:

      • predávajúci uvádzal: matrace a doplnkový tovar sú určené osobitne pre jedného spotrebiteľa (z hygienických dôvodov) ... nemôže spotrebiteľ (ak sa predávajúci nedohodnú inak), odstúpiť od zmluvy...;
      • predávajúci si v rozpore so zaužívanou obchodnou praxou vymienil uhradenie celej sumy za výrobok vopred. Jednalo sa o zákazkové šitie na základe internetovej ponuky. Predávajúci následne výrobok zhotovil bez akéhokoľvek skúšania (podnety spotrebiteľov) na základe zadaných mier zákazníkmi. V prípade, že zhotovený výrobok spotrebiteľovi nesedel alebo nebol spokojný s prevedenou kvalitou, predávajúci využíval možnosť zo zákona, a spotrebiteľovi neumožnil odstúpiť od zmluvy (zhotovenie podľa osobitných požiadaviek) a rovnako nepreberal ani reklamácie.



    V článku je toho viac.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Mňa napadá niečo takéto:

    Objednám si tovar, moje peniaze na účte si vinkuluje banka alebo dám do zábezpeky na Pošte, po prijatí balíka dá Pošta pokyn na prevod peňazí predajcovi.
    Ako chcete osetrit ze niekto na Vasu adresu necha odoslat tovar za xxx Eur, s Vasimi inicialami, telefonnym cislom...? Jednoducho to jedno precento vratiek si musite zaratat do marze. Ine riesenie neni a predpokladam, ze ani nebude v dohladnej dobe.

    knight je offline (nepripojený) knight

    knight
    Internetový marketing Pozri príspevok
    Ako chcete osetrit ze niekto na Vasu adresu necha odoslat tovar za xxx Eur, s Vasimi inicialami, telefonnym cislom...? Jednoducho to jedno precento vratiek si musite zaratat do marze. Ine riesenie neni a predpokladam, ze ani nebude v dohladnej dobe.
    Presne tak, najprv by si musel každú objednávku telefonicky overiť, hovor nahrať až potom by si mal nejaký dôkaz, že si to dotyčný objednal sám, ale nie nejaký kamarát na jeho meno..

    Najjednoduchšie to je neriešiť, predstav si, že by niekto napísal blog alebo na nejaké fórum, ako ho tvoj e-shop ťahal po súdoch a posielal exekúciu kvôli jednej objednávke, ktorú si neprevzal. Ak by sa ten príspevok objavil v googli hneď pod tvojim e-shopom, neurobilo by ti to najlepšie meno.. Ja keď nakupujem cez internet z neznámeho e-shopu, hodím si do googlu jeho názov a ak nájdem niečo podozrivé, radšej odchádzam.

    stewo je offline (nepripojený) stewo

    stewo
    Pripojim sa k teme , vlastnim tiez e-shop a dostal som ponuku na registraciu do https://www.safersell.sk/ , cital som si ich podmienky , vraj sa tam daju ukladat adresy a mena ludi , ktory takto klamne objednavaju tovar alebo ho vracaju v ramci zakona predavajucemu. Cize ak sa tam niekto dostane , tak dalsie obchody si mozu pozriet , ci tam dany clovek je zapisany.Ak by tam bol , tak asi by som porozmyslal ci takemu tovar poslam alebo nie. Mate uz niekto s touto firmou skusenosti??

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    stewo Pozri príspevok
    Pripojim sa k teme , vlastnim tiez e-shop a dostal som ponuku na registraciu do https://www.safersell.sk/ , cital som si ich podmienky , vraj sa tam daju ukladat adresy a mena ludi , ktory takto klamne objednavaju tovar alebo ho vracaju v ramci zakona predavajucemu. Cize ak sa tam niekto dostane , tak dalsie obchody si mozu pozriet , ci tam dany clovek je zapisany.Ak by tam bol , tak asi by som porozmyslal ci takemu tovar poslam alebo nie. Mate uz niekto s touto firmou skusenosti??
    Ako tu už niekto vyššie písala: odkiaľ máš záruku, že adresát zásielky a osoba, ktorá si tovar objednala, je jeden a ten istý človek?
    A vracanie tovaru? Veď mám na to nárok a je to kvôli tomu, že tovar si vopred nemôžem pozrieť, odskúšať... - to predsa nie je moja chyby, vina, vychcanosť a pod., že mi tovar, napr. oblečenie, nesadne.
    Zaujímalo by ma, či majú ,a ak áno, ako získali súhlas na evidenciu osobných údajov objednávajúcich.

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Sú horšie veci ako neprevzatý tovar. Napr. ak zákazník odstúpi od zmluvy v zákonnej lehote a vráti použitý tovar. Použitý v zmysle, že tovar je ďalej nepredajný ako nový. Opýtaj sa predajcov elektroniky, koľko Iphone-ov a Ipadov už majú "skladom". V zákone o zásielkovom predaji na rozdiel od podomového chýba dovetok "primeraná starostlivosť o tovar musí byť zachovaná".
    Takže ak ti zákazník neprevezme tovar, aspoň sa ti vráti späť ako nepoužitý a môžeš ho predať ako nový. Strata oproti možno 5 eurám na poštovom oproti 500 eurovému tovaru je totiž zanedbateľná. Jednoducho povedané: riziko podnikania.

    stewo je offline (nepripojený) stewo

    stewo
    Vracanie tovaru?? je rozdiel ak ti niekto vrati tovar ako napr. oblecenie ako spominas , a ine ak ti niekto vrati disky s pneumatikami za 800 Eur. Ak si niekto objedna pneu na auto tak naco to potom vracia spat? to uz aky inteligent ?
    A suhlas na evidenciu? do tvojich VOP si podla toho co som vycital vsunies taky ich text kde je nieco take o evidencii osobnych udajov a kazdy kto objednava tovar musi suhlasit s tvojimi VOP vsak??

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Názor zákazníka - trochu z iného pohľadu..

    A ako riešiť e-shopy, ktoré tovar nedodajú napriek tomu že som ho zaplatil? Nijak. Budem sa s nimi súdiť kvôli podvodu za 100€. Ťažko - zaplatil som dopredu, tak som sa rozhodol, išiel som do toho rizika, mám škodu.. Vy ste poslali tovar dopredu, tak ste sa rozhodli, tiež ste šli do toho rizika.. Rovnako ako sú neseriózni zákazníci, ktorí zneužijú pravidlá a tovar neprevezmú, sú aj neseriózni predajcovia ktorí tovar nedodajú alebo nedodajú tak ako si to zákazník objednal a peniaze nevrátia. ("" viete čo mňa napríklad neskutočne IRITUJE, JE DRZOST NIEKTORYCH PREDAJCOV, ktori doslova klamu, ze tovar odoslali "" )

    Prečo ale skoro všetci obchodníci na Slovensku tak strašne trváte na dodávke na dobierku? Začnite sa konečne orientovať tak ako každý normálny e-shop v zahraničí na platby kreditnými kartami. Vy budete chránení, ak tovar odošlete, ja budem chránený ak mi tovar poslať "zabudnete". V súčasnosti už aj tak väčšina ľudí ktorí nakupujú cez internet kreditnú kartu má, len ju využíva sporadicky, lebo na Slovensku ju skoro nie je kde využiť.

    Čím komplikovanejšie budete mať podmienky objednania a zaplatenia, tým skôr sa vám vyhnem. Koľkokrát som si už veci objednal z Nemecka napriek tomu, že ich mal aj e-shop niekde na Slovensku, ale trvali na dodávke na dobierku (komplikované, musím sa terigať niekde na poštu, nie je tam kde zaparkovať, stojí ma to čas,...). V nemeckom e-shope to všetko bola otázka zadania 4 údajov do formulára. Termín dodania identický - v súčasnej dobe je jedno či vec posielate z New Yorku alebo z Hornej Dolnej. Zaúčtovali si o pár euro väčšie poštovné ale poslali to kuriérom, ktorý si ma už našiel..
    Naposledy upravil Andy Kralik : 25.07.12 at 04:08
    mercdok Suhlasim, lenze 99 percent Slovakov stale preferuje dobierku.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    stewo Pozri príspevok
    Vracanie tovaru?? je rozdiel ak ti niekto vrati tovar ako napr. oblecenie ako spominas , a ine ak ti niekto vrati disky s pneumatikami za 800 Eur. Ak si niekto objedna pneu na auto tak naco to potom vracia spat? to uz aky inteligent ?
    A suhlas na evidenciu? do tvojich VOP si podla toho co som vycital vsunies taky ich text kde je nieco take o evidencii osobnych udajov a kazdy kto objednava tovar musi suhlasit s tvojimi VOP vsak??
    stewo Pozri príspevok
    Vracanie tovaru?? je rozdiel ak ti niekto vrati tovar ako napr. oblecenie ako spominas , a ine ak ti niekto vrati disky s pneumatikami za 800 Eur. Ak si niekto objedna pneu na auto tak naco to potom vracia spat? to uz aky inteligent ?
    A suhlas na evidenciu? do tvojich VOP si podla toho co som vycital vsunies taky ich text kde je nieco take o evidencii osobnych udajov a kazdy kto objednava tovar musi suhlasit s tvojimi VOP vsak??
    Stewo, uisťujem ťa, že s tvorobu a schvaľovaním zákonov nemám nič spoločné
    Moje VOP? Nemám e-shop, načo by mi boli? Pri spracovaní osobných údajov dávaš súhlas: kto môže evidovať, čo môže evidovať, za akým účelom môže evidovať. A tento súhlas môžeš odvolať.

    Väčšina VOP e-shopov podľa SOI nie je v súlade so zákonom a je to horšie ako pred niekoľkými rokmi:
    http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=sk

    Výsledky kontroly
    V rámci kontrolnej akcie inšpektori SOI vykonali kontrolu 135 subjektov - predávajúcich, pričom bolo prekontrolovaných 127 spotrebiteľských zmlúv. Nedostatky boli zistené u 121 subjektov, čo predstavuje 90 % z kontrolovaného počtu.

    Ako by asi tak dopadla kontrola zameraná na ochranu osobných údajov?

    zubro85 je offline (nepripojený) zubro85

    zubro85
    Túto kontrolu by som až tak nevyťahoval.

    za 1. podľa mňa je 135 subjektov žalostne málo na objektívny prehľad.
    za 2. u väčšiny nedostatkov boli chyby len kozmetické, už si nepamätám čo presne to bolo ale pozeral som reportáž s týmto a pán z martinusu spomenul neaký príklad vo význame ktorého bežný klient rozdiel nepozná, nerozozná alebo ho považuje za nepodstatný.

    LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

    pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac LeonCupraR
    Andy Kralik Pozri príspevok
    Názor zákazníka - trochu z iného pohľadu..

    A ako riešiť e-shopy, ktoré tovar nedodajú napriek tomu že som ho zaplatil? Nijak. Budem sa s nimi súdiť kvôli podvodu za 100€. Ťažko - zaplatil som dopredu, tak som sa rozhodol, išiel som do toho rizika, mám škodu.. Vy ste poslali tovar dopredu, tak ste sa rozhodli, tiež ste šli do toho rizika.. Rovnako ako sú neseriózni zákazníci, ktorí zneužijú pravidlá a tovar neprevezmú, sú aj neseriózni predajcovia ktorí tovar nedodajú alebo nedodajú tak ako si to zákazník objednal a peniaze nevrátia. ("" viete čo mňa napríklad neskutočne IRITUJE, JE DRZOST NIEKTORYCH PREDAJCOV, ktori doslova klamu, ze tovar odoslali "" )

    Prečo ale skoro všetci obchodníci na Slovensku tak strašne trváte na dodávke na dobierku? Začnite sa konečne orientovať tak ako každý normálny e-shop v zahraničí na platby kreditnými kartami. Vy budete chránení, ak tovar odošlete, ja budem chránený ak mi tovar poslať "zabudnete". V súčasnosti už aj tak väčšina ľudí ktorí nakupujú cez internet kreditnú kartu má, len ju využíva sporadicky, lebo na Slovensku ju skoro nie je kde využiť.

    Čím komplikovanejšie budete mať podmienky objednania a zaplatenia, tým skôr sa vám vyhnem. Koľkokrát som si už veci objednal z Nemecka napriek tomu, že ich mal aj e-shop niekde na Slovensku, ale trvali na dodávke na dobierku (komplikované, musím sa terigať niekde na poštu, nie je tam kde zaparkovať, stojí ma to čas,...). V nemeckom e-shope to všetko bola otázka zadania 4 údajov do formulára. Termín dodania identický - v súčasnej dobe je jedno či vec posielate z New Yorku alebo z Hornej Dolnej. Zaúčtovali si o pár euro väčšie poštovné ale poslali to kuriérom, ktorý si ma už našiel..
    Žeby obchodníci vyžadovali dobierky sa mi zdá prinajmenšom čudné. Osobne keď som začínal , tak dobierky som ani neponúkal, po niekoľkých mesiacoch som bol nútený ponúknuť službu odoslania tovaru na dobierku na vytrvalé žiadosti o zaslanie tovaru práve týmto spôsobom a čuduj sa svete, predaj stúpol rádovo o niekoľko 100 %... Taktiež množstvo známych čo taktiež prevádzkuje E-Shopy určite nepožaduje dobierku, ale skôr vyšlo v ústrety kupujúcim, keďže u nás sú zákazníci naučený práve na tento spôsob nákupu.

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    Andy Kralik Pozri príspevok
    Názor zákazníka - trochu z iného pohľadu..

    A ako riešiť e-shopy, ktoré tovar nedodajú napriek tomu že som ho zaplatil? Nijak. Budem sa s nimi súdiť kvôli podvodu za 100€. Ťažko - zaplatil som dopredu, tak som sa rozhodol, išiel som do toho rizika, mám škodu.. Vy ste poslali tovar dopredu, tak ste sa rozhodli, tiež ste šli do toho rizika.. Rovnako ako sú neseriózni zákazníci, ktorí zneužijú pravidlá a tovar neprevezmú, sú aj neseriózni predajcovia ktorí tovar nedodajú alebo nedodajú tak ako si to zákazník objednal a peniaze nevrátia. ("" viete čo mňa napríklad neskutočne IRITUJE, JE DRZOST NIEKTORYCH PREDAJCOV, ktori doslova klamu, ze tovar odoslali "" )

    Prečo ale skoro všetci obchodníci na Slovensku tak strašne trváte na dodávke na dobierku? Začnite sa konečne orientovať tak ako každý normálny e-shop v zahraničí na platby kreditnými kartami. Vy budete chránení, ak tovar odošlete, ja budem chránený ak mi tovar poslať "zabudnete". V súčasnosti už aj tak väčšina ľudí ktorí nakupujú cez internet kreditnú kartu má, len ju využíva sporadicky, lebo na Slovensku ju skoro nie je kde využiť.

    Čím komplikovanejšie budete mať podmienky objednania a zaplatenia, tým skôr sa vám vyhnem. Koľkokrát som si už veci objednal z Nemecka napriek tomu, že ich mal aj e-shop niekde na Slovensku, ale trvali na dodávke na dobierku (komplikované, musím sa terigať niekde na poštu, nie je tam kde zaparkovať, stojí ma to čas,...). V nemeckom e-shope to všetko bola otázka zadania 4 údajov do formulára. Termín dodania identický - v súčasnej dobe je jedno či vec posielate z New Yorku alebo z Hornej Dolnej. Zaúčtovali si o pár euro väčšie poštovné ale poslali to kuriérom, ktorý si ma už našiel..

    Hmmm, pekne. A vies, aka je provizia banke za platbu kartou? 2 az 3%, plati to samozrejme obchodnik.
    Taka je moja marza za predavany tovar. Bohuzial konkurencia je taka, ze v mojej branzi sa predava s marzou 2-3%. Cize banka by mi zhrabla vsetok moj zisk.

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    calimero1 Pozri príspevok
    Hmmm, pekne. A vies, aka je provizia banke za platbu kartou? 2 az 3%, plati to samozrejme obchodnik.
    Taka je moja marza za predavany tovar. Bohuzial konkurencia je taka, ze v mojej branzi sa predava s marzou 2-3%. Cize banka by mi zhrabla vsetok moj zisk.
    No tak si to vyučtuj od zákazníka. Za dobrierku učtuješ poštovné a balné, tiež to neplatíš zo svojho. Keď idem zaplatiť napríklad letenku kartou tak tam vždy je upozornenie na poplatok za platbu kartou a zaplatím viac o ten poplatok. Jednoduché a pre mňa ako zákazníka vyhovujúce.
    zubro85 nechápeš že nemôže, konkurencia mu nedovolí zvýšiť ceny..

    zubro85 je offline (nepripojený) zubro85

    zubro85
    Llívia Pozri príspevok


    Chyby len kozmetické? SOI to vidí inak (je jasné, že predávajúci budú chyby zľahčovať) http://webcache.googleusercontent.co...ct=clnk&gl=sk:

    Nesplnenie povinnosti pred uzavretím zmluvy bolo zistené v 85....
    To je všetko pekné ale nájsť s tých stoviek eshopov na slovensku a ďalších stoviek v čechách ktoré majú stránky kompletne v slovenčine, 135 u ktorých sú chyby zjavné nieje problém.

    Keby kontrolovali viac eshopov, a aj tých známych, nie len tých malých, alebo tých u ktorých je zjavné že majú nedostatky len čo sa pozrieš na ich stránku tak by to vyzeralo inak.

    Je jasné že toto je len loby kamenných predajcov aby ľudia nekupovali na internete. Ako sa pamätám tak sa pravidelne objavujú podobné strašiaky, alebo správy o tom ako niekomu poslali tehlu miesto tovaru.. no ja som nikdy žiadnu tehlu neposlal, nikdy som žiadnu nedostal... Ale nikdy sa neobjavilo v správach nič čo by riešilo tému o ktorej je toto vlákno, lebo to nikoho nezaujíma že predajca má náklady na dopravu hore dole, že ľudia si objednajú tovar ktorý je tak špecifický že na sklade ho držia len veľké veľkoobchody, či centrálne sklady pre európu a predajcovi ostane ten neprevzatý tovar na sklade aj niekoľko rokov (sám mam pár takých vychytávok v sklade). A keby som mal zachádzať do detailov tak nakoniec je tým poškodený aj kuriér ktorý predmetnú zásielku doručuje - keďže kuriéri sú sankcionovaný za nedoručené balíky, nech je už dôvod nedoručenia akýkoľvek.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.