Zavrieť

Porady

"Drukos Vynos" - peniaze pre mrtvu osobu

Potreboval by som poradit v takejto mozno trochu pravnej veci. Stari rodicia kedysi 10 rokov dozadu vlozili peniaze do znameho Drukosu. Firmy su v konkurze a zrejme posielaju nejake odskodne.
Starej mame prisli peniaze postovym poukazom no problem je ten, ze poukaz je na meno stareho otca ktory uz zomrel. Peniaze su "Do vlastnych ruk - splnomocnenie vylucene".

Odosielatel: BDV Druzstvo "v konkurze", prof. Saru 5, 97401 Banska Bystrica

Ako to riesit? Posta samozrejme vdove odmieta peniaze vydat a ist s tym do dedicskeho konania velmi nechceme, kedze pravdepodobne by bolo treba nejaky doklad od Drukosu alebo nieco podobne, co uz nemame.

Ja osobne jedine riesenie vidim v skontaktovani sa s odosielatelom aby peniaze poslal este raz, na meno vdovy. No tu je problem ze nech googlim ako chcem, neviem sa dopracovat absolutne k nicomu. Ziadny telefon, email, nic.

Poradte. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    Uznesením Krajského súdu v Banskej Bystrici, č.k. 39-24K 48/02 - 1189, zo dňa 05.12.2002, bo vyhlásesný konkurz na majetok družstva BDV družstvo, prof. Sáru 5, Banská Bystrica. Za správcu konkurznej podstaty bola ustanovená JUDr. Tatiana Šumichrastová, Martin, Galandova 2/51.
    peterknazeje v novom rozhodnuti sudu je nova adresa: Jesenského 29, Martin a telefonne cislo podla internetu je 043/4222969

    gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

    mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac gypsynka
    Nie som si istá, či sa to bude dať takto riešiť. Skúste pozrieť na osvedčenie o dedičstve, či tam nie je tá pohľadávka uvedená a či ju stará mama nezdedila. Potom by stačilo zaslať osvedčenie správkyni, ak nie, vdova by mala požiadať o dodedenie na základe zmluvy Vášho starého otca s Drukosom, aby sa pohľadávka preniesla na starú mamu a asi až potom jej bude možné zaslať peniaze na jej meno.
    Naposledy upravil gypsynka : 26.07.12 at 07:16 Dôvod: doplnenie

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Neolog Pozri príspevok
    Potreboval by som poradit v takejto mozno trochu pravnej veci. Stari rodicia kedysi 10 rokov dozadu vlozili peniaze do znameho Drukosu. Firmy su v konkurze a zrejme posielaju nejake odskodne.
    Starej mame prisli peniaze postovym poukazom no problem je ten, ze poukaz je na meno stareho otca ktory uz zomrel. Peniaze su "Do vlastnych ruk - splnomocnenie vylucene".

    Odosielatel: BDV Druzstvo "v konkurze", prof. Saru 5, 97401 Banska Bystrica

    Ako to riesit? Posta samozrejme vdove odmieta peniaze vydat a ist s tym do dedicskeho konania velmi nechceme, kedze pravdepodobne by bolo treba nejaky doklad od Drukosu alebo nieco podobne, co uz nemame.

    Ja osobne jedine riesenie vidim v skontaktovani sa s odosielatelom aby peniaze poslal este raz, na meno vdovy. No tu je problem ze nech googlim ako chcem, neviem sa dopracovat absolutne k nicomu. Ziadny telefon, email, nic.


    Poradte. Dakujem.
    Nejde o to, čo Vy chcete alebo nechcete... Je jasné, že chcete peniaze po starom otcovi bez vedľajších výdavkov, ktorými by obnovenie dedičského konania bolo...

    1. Skontaktovať sa so správcom konkurznej podstaty za účelom poskytnutia zmluvy, ktorú s nimi starý otec uzavrel.
    2. Obnoviť dedičské konanie kvôli objavenému majetku /keďže zrejme nebol predmetom dedenia/.
    3. Po nadobudnutí právoplatnosti nového osvedčenia o dedičstve budú peniaze vyplatené dedičom.

    Dedkove peniaze na babkine meno určite neprídu len preto, že to Vy správcovi oznámite...
    Naposledy upravil Oliwa : 26.07.12 at 10:44

    Dinop je offline (nepripojený) Dinop

    Dinop
    Ja mám podobný problém s BVD Družstvom. Poštový poukaz na meno posielajú aj s označením "do vlastných rúk", preto mi pošta nevydala peniaze pre dcéru, ktorá je v Austrálii. Ako mám postupovať v tomto prípade? Nechcem aby jej to prepadlo a neviem ako ďalej.
    Vďaka za radu.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dinop Pozri príspevok
    Ja mám podobný problém s BVD Družstvom. Poštový poukaz na meno posielajú aj s označením "do vlastných rúk", preto mi pošta nevydala peniaze pre dcéru, ktorá je v Austrálii. Ako mám postupovať v tomto prípade? Nechcem aby jej to prepadlo a neviem ako ďalej.
    Vďaka za radu.
    Zásielky so službou Do vlastných rúk alebo s Poistením nad 200 EUR, môže prevziať:
    • adresát (vrátane neplnoletý adresát, ktorý dovŕši 15 rok života - len zásielky so službou „Do vlastných rúk“),
    • manžel/manželka (len zásielky s Poistením nad 200 EUR, pokiaľ nie sú z prijímania zásielok vylúčení),
    • osoba, ktorú adresát splnomocnil na preberanie zásielok so službou „Do vlastných rúk“ alebo na všetky právne úkony,
    • rodič maloletého adresáta alebo iný zákonom alebo právoplatným rozhodnutím súdu určený zástupca maloletého adresáta,
    • opatrovník adresáta, ak bol pozbavený spôsobilosti na právne úkony alebo ak bola jeho spôsobilosť na prijímanie zásielok rozhodnutím súdu obmedzená. http://www.posta.sk/potrebujem/prevziat-zasielku

    Dinop je offline (nepripojený) Dinop

    Dinop
    V mojom prípade neprichádza do úvahy ani jedna z týchto možností. V poradí tretí bod by som mohla využiť len v prípade, ak by som to splnomocnenie mala a ak by na zásielke nebolo uvedené (okrem "do vlastných rúk") aj to, že splnomocnenie neakceptujú. Čiže sa nedá ani splnomocniť iná osoba na prevzatie peňazí.

    casper22 je offline (nepripojený) casper22

    casper22
    Bol som odcestovaný mimo republiky a šek som našiel až po príchode domov.Platnosť však už vypršala a tak som si peniaze nemohol vyzdvihnúť.Na koho sa mám obrátiť keď nemám žiadny kontakt na odosielateľa?

    "Drukos Vynos" - peniaze pre mrtvu osobu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.