Zavrieť

Porady

mam ochrannu znamku, ale co teraz?

Zdravim vsetkych!

Mam nasledovny problem a neviem si snim rady. Moja firmicka, si nechala zaregistrovat ochrannu znamku, nechali sme tam zadat 3 hlavne kategorie, ktore boli zadarmo. Mame jedneho konkurenta, ktory sa nam vyhraza, ze si necha zaregistrovat taku istu ohrannu znamku ale na ine kategorie [samozrejme pribuzne tym nasim]. Moze toto spravit? Myslite ze bude uspesny? Mame s nimi zle skusenosti, lebo hlavne v poslednom case nas dost ohovaraju pred nasimi zakaznikmi pre veci, ktore su total v rozpore s realitou cize jednozacne su schopny vsetkeho.
dakujem za kazdy nazor alebo radu

Vlado.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

  jurmiro
  Majiteľ ochrannej známky má výlučné právo používať svoju ochrannú známku v spojení s tovarmi a službami pre ktoré je zapísaná (ZOZ - § 10 ods. 1 zákona o ochranných známkach 506/2009 Z.z.)


  Pokiaľ by niekto iný podal na Úrad priemyselného vlastníctva prihlášku OZ, ktorou by zasahoval do práv majiteľa OZ, tak že táto prihláška napĺňa niektoré z ustanovení § 7 ZOZ, môže majiteľ OZ podať proti takejto prihláške námietky.


  Podanie námietok však je odborne aj administratívne náročné, preto odporúčam sa v tejto veci obrátiť na patentového zástupcu alebo advokáta, ktorý sa zaoberá ochrannými známkami.
  Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
  Ak máte registrovanú ochrannú známku, máte množstvo práv, vrátane práva zablokovať registráciu podobnej ochrannej známky. Zaregistrovať takú istú ochrannú známku na príbuzné ? výrobky a služby je takmer nemožné. Keď Vás konkurencia ohovára - poškodzuje Vás, tak sa musíte brániť právnymi prostriedkami.

  mam ochrannu znamku, ale co teraz?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.