Zavrieť

Porady

Rastú???

Kto už našiel dubáky? Pršalo dosť, noci teplé a dubákov nikde. Čo dáme do kapustnice?
Usporiadat
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

u nás tí odvážlivci, čo sa diviakov neboja našli ale červivé, väčšie šťastie mali na diviaky - 7 členná črieda ale nebola žiadna s prasiatkami v "pyžamke", takže šťastlivo vyviazli
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

buchač
veronikasad
Terezka, nechodím na huby, u nás sú medvede ...
Hm...a kde už nie sú ?
Ale šak v pohode, čo sme chceli, to máme...presnejšie povedané - čo chceli "ochranári", to máme.
Ono je to tak so všetkým...z tých kaviarní, kancelmárii sa ľahko rozhoduje o osudoch (majetku) iných.
Cigáni rabujú drevo v lesoch, drancujú lesné plody...medvede alebo vlky redukujú stavy košiarov a včelstiev...vysoká zver obžerie všetko nad zemou a čierna zver zasa všetko rozryje.
A my platíme mestských policajtov, aby ich naháňali a čo z toho?...Ale nie to som chcela. Wibramky, košík aj nožík mám, no neviem zbierať huby, buchy, bereš ma? Abo čaráme? Čo ponúknem, keď nemáš rád nič sladké?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Terezia13
u nás tí odvážlivci, čo sa diviakov neboja našli ale červivé, väčšie šťastie mali na diviaky - 7 členná črieda ale nebola žiadna s prasiatkami v "pyžamke", takže šťastlivo vyviazli
No - či budú v pyžamke, alebo nie.... skončili ich výlety.
Je schválený odstrel diviačej zveri - aj pre "afromorkrochkroch"... a dokonca nepovoleným spôsobom. Jednoducho - štetináče sú premnožené...a môžu sa nakaziť a šíriť ďalej....

Bude ale problém.... v lesoch... lebo sú tam i iné zvery (dvojnohé, tmavé....)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
buchač
veronikasad
Terezka, nechodím na huby, u nás sú medvede ...
Hm...a kde už nie sú ?
Ale šak v pohode, čo sme chceli, to máme...presnejšie povedané - čo chceli "ochranári", to máme.
Ono je to tak so všetkým...z tých kaviarní, kancelmárii sa ľahko rozhoduje o osudoch (majetku) iných.
Cigáni rabujú drevo v lesoch, drancujú lesné plody...medvede alebo vlky redukujú stavy košiarov a včelstiev...vysoká zver obžerie všetko nad zemou a čierna zver zasa všetko rozryje.
A my platíme mestských policajtov, aby ich naháňali a čo z toho?...Ale nie to som chcela. Wibramky, košík aj nožík mám, no neviem zbierať huby, buchy, bereš ma? Abo čaráme? Čo ponúknem, keď nemáš rád nič sladké?
Mestskí policajti v lese môžu v podstate akurát tak trt.
Alebo inak...čo v prípade, ak obec nemá tých svojich polišov ???
Veď hentí sú v nie jednom prípade (väčšina) len parafráza na policajta...sú schopní akurát tak buzerovať kontajneristov alebo dávať papučky.

Ja Ťa vezmem na huby, to nie je problém...lenže v tunajších lesoch sa pohybujú nie iba diviaky, lež je tu aj zopár medveďov.
Obuješ wibramy, šmaríš Pampersku a hajdééé do lesa.

Kto povedal, že nemám rád sladké ? Že si šľahám inzulín, to ešte neznamená, že si nedám aj to zakázané...kuwa, šak by mi žily potrhalo.
Dajako niečo poriešime, nane problema...
0 0
Mikae Mikae

Mikae je offline (nepripojený) Mikae

to už rastú pôvabnice? tie sme vždy zbierali až na jeseň, aj keď ja som mala vždy radšej tie čo mali fialovú len nožičku
/nie tie celé fialové/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mikae
to už rastú pôvabnice? tie sme vždy zbierali až na jeseň, aj keď ja som mala vždy radšej tie čo mali fialovú len nožičku
/nie tie celé fialové/
Máš pravdu, nakoľko aj tu je to tak písané :
" Výskyt:
Pôvabnica fialová rastie od konca septembra do konca novembra v listnatých aj ihličnatých lesoch, ale i na lesných lúkach a často aj v záhradách a v parkoch. Vyskytuje sa zvyčajne v húfoch a často i v čarovných kruhoch."
https://www.nahuby.sk/atlas-hub/Lepi...-fialova/ID507

No čo je v dnešnom počasí normálne ??? Nuž ja nejak neriešim...dám do košíka a fertig.
Akurát bacha na tú prípravu...viď v linku.

Tie čarovné kruhy alebo húfy majú čo do seba. Ak natrafím na jeden kus, tak položím košík na zem, bakuľku zabodnem do zeme a oči tiež. Zvyčajne neodídem len z jednou plodnicou.
Polievka z tejto huby je fantastická...
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

misoft
Terezia13
u nás tí odvážlivci, čo sa diviakov neboja našli ale červivé, väčšie šťastie mali na diviaky - 7 členná črieda ale nebola žiadna s prasiatkami v "pyžamke", takže šťastlivo vyviazli
No - či budú v pyžamke, alebo nie.... skončili ich výlety.
Je schválený odstrel diviačej zveri - aj pre "afromorkrochkroch"... a dokonca nepovoleným spôsobom. Jednoducho - štetináče sú premnožené...a môžu sa nakaziť a šíriť ďalej....

Bude ale problém.... v lesoch... lebo sú tam i iné zvery (dvojnohé, tmavé....)
ešte mi to prelož to krochkroch slovenčiny, lebo ako viem, odstrel bude povolený len v ohniskách nákazy
Naposledy upravil Terezia13 : 20.08.19 at 21:45
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

buchač
kukučka
buchač
veronikasad
Terezka, nechodím na huby, u nás sú medvede ...
Hm...a kde už nie sú ?
Ale šak v pohode, čo sme chceli, to máme...presnejšie povedané - čo chceli "ochranári", to máme.
Ono je to tak so všetkým...z tých kaviarní, kancelmárii sa ľahko rozhoduje o osudoch (majetku) iných.
Cigáni rabujú drevo v lesoch, drancujú lesné plody...medvede alebo vlky redukujú stavy košiarov a včelstiev...vysoká zver obžerie všetko nad zemou a čierna zver zasa všetko rozryje.
A my platíme mestských policajtov, aby ich naháňali a čo z toho?...Ale nie to som chcela. Wibramky, košík aj nožík mám, no neviem zbierať huby, buchy, bereš ma? Abo čaráme? Čo ponúknem, keď nemáš rád nič sladké?
Mestskí policajti v lese môžu v podstate akurát tak trt.
Alebo inak...čo v prípade, ak obec nemá tých svojich polišov ???
Veď hentí sú v nie jednom prípade (väčšina) len parafráza na policajta...sú schopní akurát tak buzerovať kontajneristov alebo dávať papučky.

Ja Ťa vezmem na huby, to nie je problém...lenže v tunajších lesoch sa pohybujú nie iba diviaky, lež je tu aj zopár medveďov.
Obuješ wibramy, šmaríš Pampersku a hajdééé do lesa.

Kto povedal, že nemám rád sladké ? Že si šľahám inzulín, to ešte neznamená, že si nedám aj to zakázané...kuwa, šak by mi žily potrhalo.
Dajako niečo poriešime, nane problema...
Pamperska ma vykotila, som si predstavila...............ale neviem, či by pomohli aj tie najväčšie čísla, keby som videla krochkroch
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
lebo ako viem, odstrol bude povolený len v ohnikách nákazy
Zle vieš...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Terezia13
misoft
Terezia13
u nás tí odvážlivci, čo sa diviakov neboja našli ale červivé, väčšie šťastie mali na diviaky - 7 členná črieda ale nebola žiadna s prasiatkami v "pyžamke", takže šťastlivo vyviazli
No - či budú v pyžamke, alebo nie.... skončili ich výlety.
Je schválený odstrel diviačej zveri - aj pre "afromorkrochkroch"... a dokonca nepovoleným spôsobom. Jednoducho - štetináče sú premnožené...a môžu sa nakaziť a šíriť ďalej....

Bude ale problém.... v lesoch... lebo sú tam i iné zvery (dvojnohé, tmavé....)
ešte mi to prelož to krochkroch slovenčiby, lebo ako viem, odstrol bude povolený len v ohnikách nákazy
No jóóóó... ale to ohnisko.... furt väčšie a väčšie..... ajajaj..... svinky pôjdu na výlet - do kafilérky....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
No jóóóó... ale to ohnisko.... furt väčšie a väčšie..... ajajaj..... svinky pôjdu na výlet - do kafilérky....
Ohab tak...to je trochu iná problematika.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Terezia13
ešte mi to prelož to krochkroch slovenčiby, lebo ako viem, odstrol bude povolený len v ohnikách nákazy
A len na okraj..... nevieš (buchač napísal) - hľa:
http://www.teraz.sk/ekonomika/veteri...72-clanok.html
"Podľa agrorezortu sa nariaďuje všetkým užívateľom poľovných revírov na území SR intenzívny lov diviačej zveri, pričom je umožnené použiť zakázaný spôsob lovu podľa zákona o poľovníctve."

Na území SR - na CELOM území.
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

misoft
Terezia13
ešte mi to prelož to krochkroch slovenčiby, lebo ako viem, odstrol bude povolený len v ohnikách nákazy
A len na okraj..... nevieš (buchač napísal) - hľa:
http://www.teraz.sk/ekonomika/veteri...72-clanok.html
"Podľa agrorezortu sa nariaďuje všetkým užívateľom poľovných revírov na území SR intenzívny lov diviačej zveri, pričom je umožnené použiť zakázaný spôsob lovu podľa zákona o poľovníctve."

Na území SR - na CELOM území.
juuuuuj kým sa to dostane k námu nás sa klbčia dve poľovnícke združenia, jeden spolok je v hornom konci a druhý je v dolnom konci
Naposledy upravil Terezia13 : 20.08.19 at 22:01
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Misoft, aký je to ten "zakázaný spôsob lovu" konkrétne u diviačej zvery?
Niečo ako chytanie rýb "na trháka", teda použitie zakázaného streliva?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Misoft, aký je to ten "zakázaný spôsob lovu" konkrétne u diviačej zvery?
Niečo ako chytanie rýb "na trháka", teda použitie zakázaného streliva?
Nie som síce misoft...a tiež neviem, čo je to "na trháka"...
ALE o použití zakázaného streliva v nariadení od Veterinárnej správy nie je ani len zmienka.
Z tej technickej stránky je povolené len použitie určitého (zakázaného) druhu optiky.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Díky, presne to ma zaujímalo.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

viac o zakázanom spôsobe lovu..
https://www.topky.sk/cl/10/1817065/A...-davajte-pozor
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žabinka
Nesranduj...to čo je v tých TUPelách viac o tom love ?
Z diskusie :
" Tupky , tupky! Intenzivny odlov diviakov koli moru prebieha uz druhy rok a vy tu idete teraz vypisovat upozornenia a hrozby??? Ste doteraz corobili? Fetovali a drogovali s Trubanom?"

Ak sa chce jeden dozvedieť viac, tak je potrebné zbehnúť na odborné stránky ohľadom poľovníctva alebo zbraní, kde sa táto problematika preberá na trochu inej úrovni ako sú TUPelá.

TOPky môžu tak akurát písať o "celevriťách"...kto s kým, kde a akým spôsobom.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

buchač
Žabinka
Nesranduj...to čo je v tých TUPelách viac o tom love ?
Z diskusie :
" Tupky , tupky! Intenzivny odlov diviakov koli moru prebieha uz druhy rok a vy tu idete teraz vypisovat upozornenia a hrozby??? Ste doteraz corobili? Fetovali a drogovali s Trubanom?"

Ak sa chce jeden dozvedieť viac, tak je potrebné zbehnúť na odborné stránky ohľadom poľovníctva alebo zbraní, kde sa táto problematika preberá na trochu inej úrovni ako sú TUPelá.

TOPky môžu tak akurát písať o "celevriťách"...kto s kým, kde a akým spôsobom.
čítanie s porozumením.................
čo ty zase točíš o tupkách, link obsahuje vyjadrenie od Slovenskej poľovníckej komory..
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žabinka
čítanie s porozumením.................
čo ty zase točíš o tupkách, link obsahuje vyjadrenie od Slovenskej poľovníckej komory..
Máš pravdu...vyhrala si.
Odo dnes bude pre mňa hlavný zdroj informácií TUPKY...nič iné nebudem brať v úvahu.


Moja šumná...a nože mi vysvetli pojem noktovízor a aj jeho princíp, použitie a využitie, plus ostatné z vyjadrenia komory...v náväznosti so zákonmi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať