Zavrieť

Porady

Exekúcia - neponechanie minima na účte

Dobrý deň,

otázky a ostatné budem len tlmočiť, tak sa predom ospravedlňujem za prípadné nejasnosti.

Klientovi - podľa jeho slov bez upozornenia, resp. žiadnej pošty ako je upovedomenie o začatí exekúcia atď, naskočila na účet exekúcia - presnejšie blokovanie/rezervácia sumy. Pre lepšiu predstavivosť - na účte bolo napr. 500e, exekúcia je 700e. Účet zrazu naskočil na sumu -200e. Takže ak by náhodou nemal hotovosť odloženú, okamžite by bol bez centu. Toto sa stalo s 3mi účtami (2 boli nepoužívané, svieti na nich - príkladovo mínus 700e)

Je možné, aby toto exekútor mohol spraviť? Je nutné, aby zasielal upovedomenie o začatí ex., resp nejakú inú poštu? (musí posielať doporučene?)

Predom ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rabek je offline (nepripojený) rabek

    Informacne technologie :-) rabek
    Ahoj, ano je to mozne . treba kontaktovat exekutora a dohodnut sa s nim . Mozes sa stazovat aj na "lamparen" , ale nic nezmozes . Exekuciu musis splatit .
    PS: takle odmeny co si pripocita exekutor nemoze dat ani nebankovka :-)

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    A moja skúsenosť je taká, že sa s ním nedohodneš. Pritom som sám aktívne kontaktoval exekútora a navrhoval mu splátkový kalendár pre zamestnanca. Účet má stále zablokovaný aj keď mu zrážam z platu exekúciu a výplatu mu musím platiť v hotovosti aby nezdochol od hladu.
    Pre O2 exekútor Roman Fogta.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Účet sa najprv blokuje až potom posiela upovedomenie o začatí exekúcie, inak by dlžníci peniaze presúvali (napriek zákazu). Zákonná minimálna suma zostáva len na jednom účte dlžníka. Do mínusu sa vlastník účtu dostane, ak má povolené prečerpanie.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...bohužiaľ, prax exekútorov je už taká a nič sa nezmôže, presne, ako píšu prispievatelia vyššie,banka totiž neskúma, kolko zostane na účte a z čoho..zablokuje všetko a posiela podľa exekučného príkazu...hádam sa nebudú vzrušovať počítaním nejakého životného minima, ak má klient 2-3 účty..
    willma zablokuje exekútor všetky zistené účty bez ohľadu na výšku pohľadávky

    janomila je offline (nepripojený) janomila

    janomila
    Ahojte, chcem sa spýtať, takisto sme dostali upovedomenie o začatí exekúcie, snažili sme sa kontaktovať exekútora, navrhnúť splátkový kalendár, jediný výsledok bol, že manželovi prišla sms, že má na účte 3 300 eur v mínuse. Nemal ani schválený kontokorent, ani nič iné. Je vôbec možné zobrať niekomu takéto virtuálne peniaze? Ako je možné, že banka bez problémov niekomu hodí účet do mínusu a vlastne zo svojich peňazí zaplatí exekúciu?
    Ja som utekala založiť si účet, aby som vôbec mala čo dať deťom jesť. Nemalo by tam zostať životné minimum?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tá suma je blokovaná - t.z. akonáhle niečo na účet príde, odvedie sa a výška blokovanej sumy klesne. Ale mali by ste mať (odborníci presne povedia, koľko) na účte toľko, teda voľný prístup, aby ste prežili.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    janomila Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa spýtať, takisto sme dostali upovedomenie o začatí exekúcie, snažili sme sa kontaktovať exekútora, navrhnúť splátkový kalendár, jediný výsledok bol, že manželovi prišla sms, že má na účte 3 300 eur v mínuse. Nemal ani schválený kontokorent, ani nič iné. Je vôbec možné zobrať niekomu takéto virtuálne peniaze? Ako je možné, že banka bez problémov niekomu hodí účet do mínusu a vlastne zo svojich peňazí zaplatí exekúciu?
    Ja som utekala založiť si účet, aby som vôbec mala čo dať deťom jesť. Nemalo by tam zostať životné minimum?
    na ucte je disponibilnych 99, 58 EUR

    preco to manzel neriesil a nechal to zajst az do krajneho riesenia... mne to osobne nevonia, ze niekto vie o svojich pomerne vysokych zavazkoch a potom riesi to, ze ho prekvapi exekucia, pricom ma deti, ktorych tymto ohrozi...

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    janomila Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa spýtať, takisto sme dostali upovedomenie o začatí exekúcie, snažili sme sa kontaktovať exekútora, navrhnúť splátkový kalendár, jediný výsledok bol, že manželovi prišla sms, že má na účte 3 300 eur v mínuse. Nemal ani schválený kontokorent, ani nič iné. Je vôbec možné zobrať niekomu takéto virtuálne peniaze? Ako je možné, že banka bez problémov niekomu hodí účet do mínusu a vlastne zo svojich peňazí zaplatí exekúciu?
    Ja som utekala založiť si účet, aby som vôbec mala čo dať deťom jesť. Nemalo by tam zostať životné minimum?
    Banka by nedala účet do mínusu, ak by nebolo povolené prečerpanie alebo to nedovoľovali jej obchodné podmienky. Minimum je 99,58 e, ale len na jednom účte.

    Exekúcia - neponechanie minima na účte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.