Zavrieť

Porady

Maximalna vyska sumy, ktoru moze zaplatit podnikatel v hotovosti

Zdravim,

prosim o pomoc. Vie mi niekto povedat, ci existuje nejaka hranica, resp. maximalna vyska sumy, ktoru moze zaplatit podnikatel v HOTOVOSTI? Kolko najviac?

Dakujem za odpoved.
miska
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    zaplatiť môže podnikateľ koľko chce, avšak do sumy 15 000 € sa ho nikto nebude na nič pýtať nad túto sumu sa musí preukazovať pôvod resp. vlastníctvo peňazí....
    Zákon o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a financovaním terorizmu. via MINV ;-)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Internetový marketing Pozri príspevok
    15000E jeden den jednemu subjektu
    priložíš aj zákon, ktorý túto sumu určuje ?

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    misticka Pozri príspevok
    Zdravim,

    prosim o pomoc. Vie mi niekto povedat, ci existuje nejaka hranica, resp. maximalna vyska sumy, ktoru moze zaplatit podnikatel v HOTOVOSTI? Kolko najviac?

    Dakujem za odpoved.
    miska
    Pýtaš sa v súvislosti s DPH?

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Internetový marketing Pozri príspevok
    Zákon o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a financovaním terorizmu. via MINV ;-)
    a kde v tom linku vidis nieco, co by zakazovalo hotovostnu platbu nad 15000€ ???
    Ctrl + F "15 000" => "
    k povinným osobám pribudne tiež každý podnikateľ, ktorý vykoná hotovostnú operáciu v hodnote minimálne 15 000 eur, pričom nie je rozhodujúce, či sa platba vykoná jednou alebo viacerými operáciami /hotovostné operácie sú z hľadiska legalizácie a možnosti financovania terorizmu zvlášť rizikové/
    "

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Internetový marketing Pozri príspevok
    Ctrl + F "15 000" => "
    k povinným osobám pribudne tiež každý podnikateľ, ktorý vykoná hotovostnú operáciu v hodnote minimálne 15 000 eur, pričom nie je rozhodujúce, či sa platba vykoná jednou alebo viacerými operáciami /hotovostné operácie sú z hľadiska legalizácie a možnosti financovania terorizmu zvlášť rizikové/
    "
    ja citat viem, ale nie som si isty ci ty rozumies pisanemu textu ... takze kde vidis ten zakaz ?
    So slovom zakaz si zacal ty, ja som sem iba dal zdroj, ktory opisuje obmedzenie hotovostnych platieb.
    bubkoch precitaj si otazku na ktoru si odpovedal a svoju prvu odpoved

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Internetový marketing Pozri príspevok
    So slovom zakaz si zacal ty, ja som sem iba dal zdroj, ktory opisuje obmedzenie hotovostnych platieb.
    pozor, nie je to obmedzenie platieb... je to tzv. "bonzovacia povinnosť" kedy je nutné takúto platbu ohlasovať finančnej polícií... čo napríklad vyčítali jednej nemenovanej banke ako nedostatok pri kontrole že nenahlásili finančné operácie nad tento limit, a ich argument bol, však pán xy si prevádzal len peniaze v rámci svojich účtov... tak preto to nenahlasovali...
    Cize je to obmedzenie teba ako osoby pri hotovostnej platbe? Alebo teba neobmedzuje ze ta niekto bonzne a nasledne ta lustruje financna policia apod.? Ako vravim, dal som sem odkaz ktory tuto problematiku opisuje a je na cloveku ktory polozil otazku, aby si to nastudoval. Ci tu sa davaju odpovedi iba na striebornom podnose? Bubkoch miesto prihluplej otazky na zakaz, ktorou si asi honis ego si mohol moju odpoved upresnit a bolo by po diskusii...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Internetový marketing Pozri príspevok
    Cize je to obmedzenie teba ako osoby pri hotovostnej platbe? Alebo teba neobmedzuje ze ta niekto bonzne a nasledne ta lustruje financna policia apod.? Ako vravim, dal som sem odkaz ktory tuto problematiku opisuje a je na cloveku ktory polozil otazku, aby si to nastudoval. Ci tu sa davaju odpovedi iba na striebornom podnose? Bubkoch miesto prihluplej otazky na zakaz, ktorou si asi honis ego si mohol moju odpoved upresnit a bolo by po diskusii...
    je to obmedzenie pri akejkoľvek nie len hotovostnej platbe, ale pokiaľ viem, tak aj pri prevodoch... a ono či ťa lustruje alebo nelustruje, sa spravidla ani nedozvieš... a je zase iné, keď si Jožko Mrkvička prevedie 15001 € z jednej banky do druhej a predstavuje to jeho celoživotné úspory, ako keby si robil takýto prevod každý deň... to by si na teba posvietili už lepšie...
    máš to isté, ako keď kvákaš do mobilu a ani ti nedôjde, že operátor musí hovory uchovávať cca polroka... asi by si ináč hovoril...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Internetový marketing Pozri príspevok
    Cize je to obmedzenie teba ako osoby pri hotovostnej platbe? Alebo teba neobmedzuje ze ta niekto bonzne a nasledne ta lustruje financna policia apod.? Ako vravim, dal som sem odkaz ktory tuto problematiku opisuje a je na cloveku ktory polozil otazku, aby si to nastudoval. Ci tu sa davaju odpovedi iba na striebornom podnose? Bubkoch miesto prihluplej otazky na zakaz, ktorou si asi honis ego si mohol moju odpoved upresnit a bolo by po diskusii...

    keby si hned namiesto zavadzajucej odpovede napisal ze ziadna hranica ani maximalna suma pri platbe v hotovosti pre podnikatela NEEXISTUJE, diskusia by bola skoncena a zadavatel by sa dozvedel co chcel ... namiesto toho tu riesime somariny
    Suhlasim, moja prva odpoved bola dost zavadzajuca, lebo som otazku precital v rychlosti.
    To nic nemeni na tom co si myslim o tvojich otazkach...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.