Zavrieť

Porady

zvlastny exekutor aj jeho postup

Prisiel mi dopis od exekutora,-oznamenie o vykonani exekucie na zaklade toho a toho....

to chapem,len mi je zvlastne,ze na prvy x mi pise,ze:

Dna .... bude u vas doma,pripadne vo vasich priestoroch vykonana exekucia predajom hnutelnych veci v drazbe za ucelom uspokojenia naroku opravneneho...

dalej..presne...V zmysle uvedeneho vas preto vyzyvam,aby ste vypratali vsetok nabytok,oddelili osobne veci,prostriedky osobnej hygieny,ako aj ine sucasti vasho hnutelneho majetku,ktore su v zmysle paragrafu 115 ods.2 z exekucie vylucene.A vpripade ked nebudem pritomny,pride z policiou a zamocnikom a do bytu sa dostane nasilim.

Len mi je zvlastne,ze na prvy x zvolil hned takuto formu,nie exekuciu platu,pripadne inak..ta vec od opravneneho bola podana v marci..a exekutor si navysil trovy 1,5 x tolko nez je dlzna suma.Sa mi to zda aj tak vela,oproti inym exekuciam,co maju ludia.... a co urobi,ked vypracem vsetko,poschovavam po kamaratoch???

Dalej mi je zvlastne,ze sudny exekutor je Mgr a nikde som nenasiel zaznam o zapisani v registri okresneho sudu.Ani na nete..to ma len adresu,a mail..ani telefonne cislo nema na nete.V papieri tiez uviedol adresu,mail,telefon.A je vedeny v Slov. komore exekutorov.

Nemal by mat sudny exekutor gulate razitko?

Vdaka...

Viem,ze to mam zaplatit,len si chcem overit,ci to nie je volaky suplikant,co sa snazi zarobit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    a co je na tom take zvlastne, ze zvolil tuto formu exekucie? je uvedena v zakone, tak samozrejme moze byt exekucia uskutocnena aj tymto sposobom, aj ked formou zrazok zo mzdy by bola mozno jednoduchsia
    a ze je Mgr.? a co? absolventi pravnickych fakult su vsetci Mgr., tento titul uplne postacuje na vykon akejkolvek pravnickej profesie, nikto nemusi mat JUDr.
    Exekučný príkaz musí obsahovať označenie
    a) exekútora, ktorý ho vydal,
    b) exekučného titulu a orgánu, ktorý ho vydal,
    c) oprávneného a povinného,
    d) toho, komu sa doručuje príkaz na začatie exekúcie,
    e) vymáhaného nároku,
    f) spôsobu vykonania exekúcie.

    ziadny odtlacok peciatky

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..pokiaľ je to na základe súdneho rozhodnutia,musí byť uvedené číslo,aj číslo exekučného titulu) je jedno, ako ti to exekútor napíše..že zadal hneď najsilnejšiu formu, to preto, aby si hneď zaplatil a najlepšie celú sumu naraz..tým by sa mali znížiť aj trovy exekútora,nemôže ti účtovať to, čo nevykonal-a tu si účtuje všetko,čas, cestu k tebe, označenie vecí, predaj, atď...
    ..postup by mal byť taký, že najprv ti obstaví účet v banke..tento to berie z opačného konca!..

    mardom8 je offline (nepripojený) mardom8

    mardom8
    Spôsob vykonania exekúcie volí exekútor. Obmedzenie spočíva len v tom, že exekúcia by mala vykonávaná len v rozsahu vymáhanej pohľadávky, prípadnej jej príslušenstva a trov exekúcie. Je však pravdou, že exekúcia prikázaním pohľadávky z účtu v banke ("obstavenie" účtu) je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob vykonania exekúcie.

    zvlastny exekutor aj jeho postup

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.