Zavrieť

Porady

osy vo viniči

vie niekto poradiť ako bojovať proti osam vo viniči ?
pravidelne mi napádaju skoré stolové odrody, často krát ešte pred dozretím,
fľaše so sirupom som nedával, bojím sa, ze ich prilákam ešte viacej, zatiaľ len vystrihujem napadnute bobuľky
dakujem
"BABO RAĎ, .... KAŽDÁ TRAMPOTA MÁ SVOU MEZ"
Naposledy upravil ivka70 : 20.07.18 at 06:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    my tiež dávame flaše naplnené vodou s cukrom, alebo aj flaše s pivom. ono to má prilákať osy a teda, že ich tam bolo riadne veľa...
    museli sme vymieňať nové flaše, lebo boli preplnené...

    určite máš toho viniča veľa, takže je to nereálne, ale mi robíme aj tak, že teraz, keď sú ešte strapce malé, dávam každý jeden zvlášť do papierového sáčku. prvý rok sme to vyskúšali, každý sa smial, že je to blbosť, že tam strapec nedozrie, a osy ho tak, či tak zožerú..
    ale čuduj sa svetu - krásne dozrelo každé jedno hrozienko, strapce boli nádherné, veľké a sladučké a osy sa k nemu nedostali.
    ale aby na nás neboli naštvané, tak sme im pár strapčekov nechali vonku, ako proviant
    BXLmiami Sáčky dostať aj kúpiť alebo ušiť zo starých záclon.
    BXLmiami Alebo pančúch

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tie flase so sirupom su asi najlepsia,rokmi odskusana metoda.

    Niekde som citala, vraj vyluhovane klinceky odpudzuju osy a iny hmyz.
    Vyskusaj dat do flias namiesto sirupu vyluh s klincekami.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Zamysli sa nad tým, aký sirup a pivo piješ. Jedno je isté, za chémiou osy nepôjdu
    Do cukrovej vody daj aj trochu octu, neverím, že sa nechytia
    ZahradnikAmater Hlavne tá trocha octu odpudí včely, ale osiam nevadí. Do cukrovej vody (5-10 lyžičiek cukru na liter vody) sa oplatí pridať trochu zrelého ovocia, čo začne kvasiť. Funguje to.

    Rumex je offline (nepripojený) Rumex

    keď je o com.. rad si podebatujem , keď viem - poradím, ale rad si nechávam poradiť ...viac Rumex
    Helik3 Pozri príspevok
    my tiež dávame flaše naplnené vodou s cukrom, alebo aj flaše s pivom. ono to má prilákať osy a teda, že ich tam bolo riadne veľa...
    museli sme vymieňať nové flaše, lebo boli preplnené...

    určite máš toho viniča veľa, takže je to nereálne, ale mi robíme aj tak, že teraz, keď sú ešte strapce malé, dávam každý jeden zvlášť do papierového sáčku. prvý rok sme to vyskúšali, každý sa smial, že je to blbosť, že tam strapec nedozrie, a osy ho tak, či tak zožerú..
    ale čuduj sa svetu - krásne dozrelo každé jedno hrozienko, strapce boli nádherné, veľké a sladučké a osy sa k nemu nedostali.
    ale aby na nás neboli naštvané, tak sme im pár strapčekov nechali vonku, ako proviant
    vlani som dával sirupovú vodu, nepomohlo, ôs bolo habadej a vo fľaši plávali tri, jedna ešte žila tak som ju pustil, bolo mi jej ľúto

    vo vinohrade ma osi netrápia, mam tam neskoršie odrody a tam akosi nešarapatia (asi majú iné, alebo im moje rizlingy nechutia) horšie je to doma kde mam pár koreňov stolového tam si idú zgustnúť najmä Irsay je pre ne zaujímavý .. dával som aj do sáčkov, nepomohlo, možno som ho mal napichať
    tento rok skúšam aj pivo (nealkoholicky Birell aj Corgoň, uvidím kde ich bude viac .. dám vedieť) aj výluh klinčekov .. som zvedavý

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    dostali sa ti aj do sáčkov?
    mal si ich uviazané? ja ich uväzujem tenkým drôtikom, ešte som nevidela, že by sa tam hnusoby dostali

    Rumex je offline (nepripojený) Rumex

    keď je o com.. rad si podebatujem , keď viem - poradím, ale rad si nechávam poradiť ...viac Rumex
    Rumex Pozri príspevok
    tento rok skúšam aj pivo (nealkoholicky Birell aj Corgoň, uvidím kde ich bude viac .. dám vedieť) aj výluh klinčekov .. som zvedavý
    po dvoch dňoch vyhrava Birell (5 ôs) proti Corgoňovi (tri osy)
    a dalsi strapec v ri ... v keli

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    tak kupujeme len toho prvého, keď chutí im, bude aj nám ... ?
    nie, fakt ma to mrzí, že ti žiadna rada nepomohla, tie tvoje osy sú nejaké nanažrané a neodbytné !!!!
    nič ich neodradí

    Rumex je offline (nepripojený) Rumex

    keď je o com.. rad si podebatujem , keď viem - poradím, ale rad si nechávam poradiť ...viac Rumex
    veď zatiaľ nehromžím až tak .. len sledujem čo sa deje , aký je stav ( askóre)
    osy majú teraz dostatok všakovakých dobrôt, susedovi padajú hrušky, a keďže ich nezbiera (chvalabohu chichi) tak nechodia až tak na hrozno ... len ked toho bude viac bude aj ôs viacej .. duufam že dovtedy niečo pre moje babuchy zachranim

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ...skús naliať do fliaš trochu medovej vody a povešaj tie fľaše niekde blízko viniča, malo by to pomôcť..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.