Zavrieť

Porady

Pokuta + DPH???

Ahojte, rada by som sa s vami podelila o moj problem a zaroven poprosila a vase usmernenie. Ako firma (sme registrovaný IC DPH a sme platcami DPH) sme vystavovali faktúru jednej českej firme (je registrovaná a je platcom DPH) za nedodrzanie istych bodov v Zmluve o dielo "zmluvnu pokutu". Neviem vsak, ci som spravne vystavila fakturu bez DPH? V zakone o DPH som nic podobne o pokutach nenasla. Mam to chapat ako sluzbu a fakturovat to tak ako som to urobila t.j. bez DPH? Prosim poradte mi. Velmi pekne vam vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    myslim si to iste co alexaneta, zmluvna pokuta nieje zdanitelnym obchodom :-) A propo,sleduje sa este v ramci danoveho priznania, ci je zaplatena? Myslim,ze uz ani nie ...

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Tiež si myslím, že pokuta by nemala byť predmetom DPH, ale kto viete povedať, kde sa o tom hovorí v zákone o DPH? Definícia ekonomickej činnosti v §3 je veľmi široká, v §9 v úvode sa hovorí, že dodaním služby je každé plnenie, ktoré nie je dodaním tovaru, v § 10 sa hovorí, že dodaním .. nie je predaj podniku a emisia CP. Na čo sa dá odvolať, že pokuty a iné sankcie nie sú predmetom DPH? Kto vie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.