Zavrieť

Porady

manželka v občianskom združení

Dobrý deň,
potrebujem poradiť, či možu byt v občianskom združení manžel, manželka a kamarát?
Ide mi o to, že manžel už založil občianske združenie: on, kamarát a jedna kamarátka. Kamarátka chce vystúpit a nakolko musia byt min. 3 členovia chcem vstúpiť ako člen. Viete mi prosím Vás poradiť či to je možné a ako? Ďakujem za skoru odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Tinašte Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebujem poradiť, či možu byt v občianskom združení manžel, manželka a kamarát?
    Ide mi o to, že manžel už založil občianske združenie: on, kamarát a jedna kamarátka. Kamarátka chce vystúpit a nakolko musia byt min. 3 členovia chcem vstúpiť ako člen. Viete mi prosím Vás poradiť či to je možné a ako? Ďakujem za skoru odpoveď.
    Minimálne 3 členovia musia byť len pri založení združenia, kedy návrh na registráciu OZ musia podať najmenej 3 občania. V zákone nie je napísané, že po vzniku OZ musí mať stále minimálne 3 členov. Nie je to ani dôvod pre zánik OZ, pretože OZ zaniká:
    - dobrovoľným rozpustením alebo zlúčením s iným združením,
    - právoplatným rozhodnutím ministerstva o jeho rozpustení (Ak ministerstvo zistí, že združenie vyvíja činnosť, ktorá je v rozpore so zákonom, bez meškania ho na to upozorní a vyzve ho, aby od takej činnosti upustilo. Ak združenie v tejto činnosti pokračuje, ministerstvo ho rozpustí. - http://www.minv.sk/?informacie-o-registracii-3).
    Bez problemov. Pozri si v Stanovach riesenie prijimania novych clenov a dodrz ten postup - asi cez Valne zhromazdenie.

    manželka v občianskom združení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.