Zavrieť

Porady

Výber webhostingu

Pekný deň, idem vytvoriť e-shop na platforme opencart. Kto mi vie odporučiť webhosting, ktorý je výhodné využiť?

Prečítal som si rôzne návody, podľa čoho vyberať a pod. Pozrel som si cenníky, ale aj napriek tomu mi ostali možno 3-4 spoločosti, medzi ktorými sa neviem rozhodnúť.

Schválne ich nenapíšem, ktorý odporúčate Vy? Prosím, aby ste boli struční a nediskutovali tu o všetkom možnom len nie o mojej otázke

Zatiaľ ďakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mato133 je offline (nepripojený) Mato133

Mato133
Ahoj,
nechcem tu nikoho propagovat ani robit ziadnu reklamu...ja osobne mam domeny aj hosting od websupport maximalna spokojnost co sa tyka cien vacsina poskytovatelov ma podobne ceny resp. minimalne rozdiely cest vynimkam ked si pozries ich stranku zistis ze vela znamych firiem funguje na webe cez nich a myslim ze su momentalne top...naco by som sa zameral ked budes vyberat je hlavne zakaznicka podpora (vyskusaj napisat pytat sa ako rychlo ti daju vediet aky su ochotny ci ti dany problem dostatocne vyslvetlia atd.) z dvovodu mozu mat neviem ake referencie ale ak budes mat s niecim problem alebo sa ti nieco pototo na stranke aby ti stym vedeli rychlo pomoct...osobne mam niekolko domen, prevadzkujem eshop a mam na plane nejake dalsie web stranky ako som uz vravel vsetko cez hore spominanu firmu...zakaznicky servis maju na 1 ked som nieco potreboval odpoved som mal takmer okamzite a to som uz riesil naozaj kadeco tiez by som povedal ze maju paradny system co sa tyka spravovanie svojho uctu hostingu a pod. takze moje odporucenie su jednoznacne oni dufam ze som aspon trochu pomohol ak nieco kludne pis nedavno som riesil podobne veci takze ak budem vediet rad pomozem

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

blavaciko
websupport vyriesil vsetky moje problemy okamzite, nikdy som na nic necakal, stabilita serverov je dobra, daju sa robit individualne nastavenia, ceny su tiez primerane, nie su uplne najlacnejsie, ale za kvalitu sa oplati priplatit a nie su az take vysoke ako niekde inde, kde servery zvyknu padat kazdy den... plne odporucam...
rabek Taktiez sa pripajam ku EXOHOSTING.

freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

freddy87
Takže som sa už zrejme rozhodol pre Websupport. Ešte sa mi vynára otázky, ktorý balíček hostingu pre mňa bude ideálny. U nich sa to dá šiť na mieru. Len neviem ako to nastaviť, aby som zbytočne neplatil viac. Parametre na výber sú tam 3: Priestor, Maily a Databázy. Mail mi zrejme bude stačiť jeden, keďže na účte budem na začiatok sám. Databáza, do toho sa vôbec nevyznám, tiež jedna? a priestor na eshop, netuším.

Čo myslíte vy?

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
Ahoj, taktiez odporucam websupport ale ved uz ho mas vybraty
Co sa tyka parametrov, staci teda jeden mail, OpenCart potrebuje aj MySQL databu, takze aj 1 databazu a co sa tyka objemu dat, zalezi od poctu produktov a hlavne od velkosti obrazkov produktov, nakolko objem zaberaju hlavne obrazky (samozrejme zalezi od typu obrazku a rozlisenia). Odporucam 100 MB s tym, ze si sleduj pravidelne po doplnani produktov velkost dat a ak dosiahnes cca 95 MB mozes napisat priamo na ich podporu, ze chces zvysit objem dat (napr. o 50 MB), u nich nieje ziadny problem aj pocas chodu hostingu zvysit ale aj znizit na poziadanie objem.

+ infoska navyse: Vo Websupporte sa da OpenCart nainstalovat aj priamo z administracie webhostingu bez akehokolvek nahravania scriptu na FTP, instalacii a pod jednoducho aj bez znalosti programovania.

kolac je offline (nepripojený) kolac

kolac
Nieje potreba nikam pisat, staci ak sa prihlasis do admin.websupport.sk a tam si mozes parametre zmenit kedykolvek sam. Pre eshop by som bral aspon 1GB. 100 mb sa ti zaplni raz dva, cenovy rozdiel je par eur.

weby je offline (nepripojený) weby

Som mladík, ktorý cestuje po svete, zaujíma sa o biznis, marketing, študuje právo a zaujíma sa o ekonómiu rakúskej školy. ...viac weby
No ja ani v tomto pripade nemozem robit reklamu, lebo mam vlastny server. Ale z mojich skusenosti by som isiel k ceskym dodavatelom. Pokial chces iba domenu, tak forpsi.com a pokial chces aj hosting tak som bol velmi spokojny u gigaserver.cz teraz bezim na svojom virtualnom serveri u vpsfree.cz - (tu to uz ale chce vecsie znalosti)

spacer je offline (nepripojený) spacer

spacer
Exohosting urcite nie. Znameho pripravili o domenu, pretoze neuhradili poplatok za nu a hned ju kupil niekto iny (on fakturu za domenu exohostingu uhradil nacas). Ked sa ich niekolkokrat pytal co s tym je, tak ho jednoducho ignorovali.
spacer Pozri príspevok
Exohosting urcite nie. Znameho pripravili o domenu, pretoze neuhradili poplatok za nu a hned ju kupil niekto iny (on fakturu za domenu exohostingu uhradil nacas). Ked sa ich niekolkokrat pytal co s tym je, tak ho jednoducho ignorovali.
To je dost vazne obvinenie. Ked platim domeny cez exohosting, ide vsetko live, tzn. zadam kartou platbu za domenu a do 10 minut mam email o predlzeni domeny v schranke. Nemohla byt chyba na strane znameho, len to odprezentoval trosku inac? Proti tomuto co sa stalo sa da stale branit, o domenu nemusel prist.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.