Zavrieť

Porady

Mestská polícia a pokuta za parkovanie

Ahojte Poraďáci! Dá sa zaplaťiť pokutu mestskej polície, v splátkach(a kde sa to vybavuje?) Čo sa stane, keď to nezaplatím, dajú to na exekúciu, máte s tým skúsenosti?
....
Zastavil som v zákazu zastavenia a státia, na 60 sekúnd, motor som ani nezhasol. Skočil som do obchodu pozrieť volačo, prakticky na chvílku. Keď som višiel akurát sa zastavili Mestský Policajti s autom, chlapík fotil ma v behu jak kráčam k vozidlu, jak nejaký paparazzi.
Vyhrážali my 60 eurami, potom išli dole na 20 s dohodou. Keď som odmietol platiť na čierno, tak na mňa navesili sľúbených 60ečiek, blokom. Bolo to strašne nechutné , minimálne 10 minút som tam musel stáť kým vypísali blok za tú chvílu čo som sa tam zastavil. Prakticky ma vykradli. Stalo sa to v Nových Zámkoch, dávajte bacha, lebo okolo obeda sú asi hladný, preto robia takýto exscesi.
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

misoft Pozri príspevok
Šak normál - vyznačené parkovacie miesta, potom dlho dlho nyšt a kuk - zákaz zastavenia - čo je na tom "nenormálne"? A koľko áut ide do firmy je nepodstatné - možno preto je tam zákaz zastavenia, aby sa dalo dostať dnu do firmy a aj von z firmy.
No lenže dnes som videla na všetkých autách, čo tam stáli, papuče..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft Pozri príspevok
A o čom teda? Za porušenie sa platí - a u nás máme len €urá.Tak čo sa rozčuľuješ - urobil si priestupok, čapli ťa - zaplať. A či je to minúta, alebo sekunda - priestupok bol, tak naparili podľa sadzobníka.
BERIEM ...všetko beriem ...
Ibaže mestskí policajti sú len v podstate výpalníci pre svoje mesto , obec ...

Vezmime príklad - bežná to prax :

Mestský poliš dá papuču na auto , ktorým som zaparkoval tam , kde to nie je povolené...
Beriem ten priestupok a aj pokutu , no tú papuču už teda veru nie ...
Akým právom mi obmedzí a zamedzí nakladanie s mojim majetkom ???
Na takéto konanie je potrebné rozhodnutie súdu a nie nejakého ťuťka , lebo počúva rozkazy ...
Vraj je to schválne tak , že obmedzenie za účelom vyhýbaniu sa tej pokuty ...
Ale na to ( platba , vymáhanie ) sú predsa iné páky a technické prostriedky ...

Poliš dá papučku , odíde a dotyčný si musí zavolať na jej odmontovanie ...čakanie trvá aj tú hodinku ...

No nie je predsa mysliteľné , že pre nejakého debka zmešká jedinec dôležitú schôdzku , odchod vlaku , odlet lietadla , presun do špitáľa ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ewita888 Pozri príspevok
Prosím o názor, či je toto dopravné značenie normálne..
na koniec ulice idú asi 2 autá zo 100, pretože je tam firma.. ostatní idú do nemocnice..
nerozumiem čo si sa chcela spýtať zákon č8/2009 § 60 odst 7, umiestňovanie značiek vyhláška 9/2009 dopravné značky názvy, delenie nie je zrejmé ktorým smerom je značka umiestnená
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

pavol54 Pozri príspevok
nerozumiem čo si sa chcela spýtať zákon č8/2009 § 60 odst 7, umiestňovanie značiek vyhláška 9/2009 dopravné značky názvy, delenie nie je zrejmé ktorým smerom je značka umiestnená
park. miesta aj značka sú umiestnené na pravej strane vozovky.. čiže značka zákaz státia a za ňou park. miesta.. na park. miestach mali autá papuče..
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Parkovacie miesta sú za zákazom státia, takže sa na nich nemôže stáť ale iba zastaviť. Slúžia (predpokladám) teda na vystúpenie, nastúpenie pre pacientov nemocnice (zasa iba predpokladám, lebo tam môže byť dáka dodatková tabuľa s iným usmernením).
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ewita888 Pozri príspevok
park. miesta aj značka sú umiestnené na pravej strane vozovky.. čiže značka zákaz státia a za ňou park. miesta.. na park. miestach mali autá papuče..
zákon 8/2009 zvislá dopravná značka má prednosť pred vodorovnou.tá značka je v smere jazdy? lebo podľa náčrtku to tak nevyzeralo, inak tie čiary môžu byť prežitok a minulosti.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

pavol54 Pozri príspevok
zákon 8/2009 zvislá dopravná značka má prednosť pred vodorovnou.tá značka je v smere jazdy? lebo podľa náčrtku to tak nevyzeralo, inak tie čiary môžu byť prežitok a minulosti.
áno, značka je v smere jazdy.. ide len o to, že žiadne auto, ktoré ide do nemocnice, nejde na koniec ulice, kde je značka, ale nacúva si z odbočky na to park. miesto.. čiže nikto ani nevie, že tam tá značka je, a keďže sú tam tie park. miesta, rovno tam zaparkujú..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ewita888 Pozri príspevok
áno, značka je v smere jazdy.. ide len o to, že žiadne auto, ktoré ide do nemocnice, nejde na koniec ulice, kde je značka, ale nacúva si z odbočky na to park. miesto.. čiže nikto ani nevie, že tam tá značka je, a keďže sú tam tie park. miesta, rovno tam zaparkujú..
Vedia ale mestskí poliši a to je ten základ....

Takže platí príspevok č. 27...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ewita888 Pozri príspevok
áno, značka je v smere jazdy.. ide len o to, že žiadne auto, ktoré ide do nemocnice, nejde na koniec ulice, kde je značka, ale nacúva si z odbočky na to park. miesto.. čiže nikto ani nevie, že tam tá značka je, a keďže sú tam tie park. miesta, rovno tam zaparkujú..
buď sa nerozumieme alebo čo ty si načrtla že cesta je jednosmerka,a na ulici do protismeru na pravej strane je značka irelevantná pretože ja tadiaľ idem ako chodec a vystúpením z auta už nemusím ovládať značky platné pre vodiča, ak je obojsmerná a len tak je tam náhodou plná čiara tak holt máte smolu to je pri zaparkovaní prejazd cez plnú čiaru už len to je porušenie predpisov,
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nie je tam žiadna čiara a cesta je obojsmerná.. ja len nechápem ten súvis, že v jednom smere je zákaz státia a zároveň sú tam parkovacie miesta v zákaze státia.. prečo je tam oboje?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Máš možnosť upozorniť kompetentných na nesúlad dopravného značenia - nech to dajú do súladu so zákonom.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

misoft Pozri príspevok
Máš možnosť upozorniť kompetentných na nesúlad dopravného značenia - nech to dajú do súladu so zákonom.
Práve preto sa tu radím
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

OK, ďakujem za súhlas s mojim názorom lebo mne sa to zdá účelové.. ľudia platia pokuty ako diví, aj keď nevedia, prečo..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať