Zavrieť

Porady

predaj cez ERP nad 50 tisic

Mame predajnu, kde sa casto predava tovar nad 50 tisic korun. doteraz sa vystavil doklad cez ERP, no momentalne je potrebne vystavit fakturu.
Je spravne, ak vystavime doklad cez ERP a prilozime ho k fakture ako prilohu o uhrade?
Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Juraj13 je offline (nepripojený) Juraj13

    Juraj13
    O to sa nebojim, skor ci by s tym nemala problem kontrola - ze mame vlastne dva doklady - ERP i fakturu.

    Dakujem
    Juraj, ja osobne to tak nevystavujem, no mam par takych faktur a dokladov o zaplatení cez ERP

    lepotka je offline (nepripojený) lepotka

    lepotka
    Bola som na školení kde prednášala pracovníčka daňového úradu a o tejto situácii tam hovorili, že to tak môže byť. Podstatné je to že je tam faktúra, lebo v tomto prípade nie je doklad z ERP považovaný za faktúru. Už len pozor na dvojité zdanenie.

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    lepotka
    Bola som na školení kde prednášala pracovníčka daňového úradu a o tejto situácii tam hovorili, že to tak môže byť. Podstatné je to že je tam faktúra, lebo v tomto prípade nie je doklad z ERP považovaný za faktúru. Už len pozor na dvojité zdanenie.
    Aj ja mám informáciu z daňového úradu, že sa v tomto prípade môže vystaviť doklad cez ERP a zároveň faktúra. Len z praktického stránky mi vadí to, že je tu vysoká pravdepodobnosť chyby, mení sa tým obeh dokladov a veľmi ľahko sa môže stať, že DPH odvedieme dvakrát.

    predaj cez ERP nad 50 tisic

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.