Zavrieť

Porady

Po skončení školy evidovaná ako nezamestnaná na ÚP, presiahla 139,90 eur

Som zúfala prosím poraďte mi čo mám robiť, nechcem byť vyradená z ÚP.
Som evidovaná na ÚP ako nezamestnaná a za júl 2012 mi účtovníčka napísala zárobok 150 eur, odvody do soc. poisťovne už boli uhradené cez internetbanking. Od 11.8. ma Dr. vypísala na materskú dovolenku.
Je lepšie požiadať účtovníčku, aby urobila opravu? Alebo počas materskej môžem zarobiť viac a skúsiť poprosiť Dr. aby ma vypísala už v júli, ak áno, musí to byť od 1.7. alebo hocikedy?

Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lennyschwarz Pozri príspevok
    MD mi vypísala Dr. len teraz, že to mám zaniesť do soc. poist., ja som jej hovorila, že ja asi nemám nárok na nič, a ona, že mám vyskúšať ...
    Kolko som skutočne za júl zarobila, možno to vyznie blbo, ale ani neviem, nepočítam si to ... iba občas, to však teraz nie je podstatné, dôležité je, ako vykorčuľovať z tejto situácie ...
    Ak nesplňaš podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch, nárok na materské ti nevznikne. Zbytočne budeš chodiť do SP. Ak poberáš dávky v hmotnej núdzi, odovzdaj tlačivo na UP.

    Zámerne som sa pýtala na výšku príjmu, lebo ak si prekročila limit a boli už odovzdané výkazy, aj odišli platby, mzdárka si to nezoberie na zodpovednosť ... Rovnakú sumu ako vo výkazoch by mala uviesť aj na potvrdení na UP - UP a SP sú SW-ovo prepojení, vyradia ťa z evidencie aj neskôr,spätne...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Z akého poistenia máš vypísanú MD ? Dohodári nem.poistenie neplatia ...

    Kolko si skutočne za júl zarobila ?
    veronikasad Pozri príspevok
    Z akého poistenia máš vypísanú MD ? Dohodári nem.poistenie neplatia ...
    Kolko si skutočne za júl zarobila ?

    MD mi vypísala Dr. len teraz, že to mám zaniesť do soc. poist., ja som jej hovorila, že ja asi nemám nárok na nič, a ona, že mám vyskúšať ...
    Kolko som skutočne za júl zarobila, možno to vyznie blbo, ale ani neviem, nepočítam si to ... iba občas, to však teraz nie je podstatné, dôležité je, ako vykorčuľovať z tejto situácie ...
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak nesplňaš podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch, nárok na materské ti nevznikne.
    Zámerne som sa pýtala na výšku príjmu, lebo ak si prekročila limit a boli už odovzdané výkazy, aj odišli platby, mzdárka si to nezoberie na zodpovednosť ...
    Ďakujem za rady ... a keby ma Dr. vypísala skôr na MD, nič by sa nezmenilo?
    A keby ma za ten júl vyradili, od augusta ma môžu znova evidovať?

    Po skončení školy evidovaná ako nezamestnaná na ÚP, presiahla 139,90 eur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.