Zavrieť

Porady

Uhrady a záväzky

Prosím o radu , mám úhradu napr. 910 sk poštov.poukážkou zdravotné poistenie, okrem úhrady v peň.denníku musím ešte pred tým zaúčtovať toto do záväzkov voči zdrav. poisťovni??? / Keď ano na základe čoho./A potom to dať ako úhradu záväzku? Alebo stačí iba uhradenie v peň.denníku? Ďakujem. Účtujem v Alfe.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=Bezonmama]Prosím o radu, som živnostník, robím prvý rok JÚ, odvody do poisťovní, ktoré
platím, neviem, či to je napr. v decem. za dece. alebo v januári za jan.,
neviem ako si mám dať teraz pri daňovom priznaní jednu platbu do záväzkov,
alebo je Ok. DIKI.[/quo

8.decembra platíš za november, 8.januára platíš za december atď.Stačí?
V DP končíš s platbou 8.decembra za 11/2005 , pokiaľ si si nezaplatil aj december.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Zivnostnik platil v roku 2005 odvody do ZP prislúchajúce k roku 2005 a súčasne platil aj nedoplatky za predchádzajúce obdobie podla splátkového kalendara ZP. Ide o normálne poistné, nie penále. Ide mu to do danových výdavkov, ked to bolo zaplatené v roku 2005 ? Ide o JU.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
apsgroup
Zivnostnik platil v roku 2005 odvody do ZP prislúchajúce k roku 2005 a súčasne platil aj nedoplatky za predchádzajúce obdobie podla splátkového kalendara ZP. Ide o normálne poistné, nie penále. Ide mu to do danových výdavkov, ked to bolo zaplatené v roku 2005 ? Ide o JU.
V JÚ sa výdavkom stáva zaplatením , to znamená , že keď nejde o penále , ale normálny doplatok poistného , vzťahuje sa na rok 2005.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bezonmama
Už som sa pýtala, len neviem, kde to teraz je. Vediem JU ked som zaplatila
poistné v decembri za november, takže v januári zaplatím za december,
pri daňovom priznaní vo výkaze o stavu záväzkov a majetku mám zapísať
nezaplatenú sumu za december ako záväzok voči poisťovni, prosím poradte
http://www.porada.sk/showthread.php?t=19915

Áno budeš mať zápis v záväzkoch k 31.12.2005 - tento zostatok nevysporiadaných záväzkov budeš vykazovať vo
Výkaze o majetku a záväzkoch .
0 0
Bezonmama Bezonmama

Bezonmama je offline (nepripojený) Bezonmama

Mám takúto otázku, týka sa to záväzkov voči poisťovni, ked som zaplatila
poistné za december až v januári, pri podaní daňového priznania za rok 2005
je potrebné dať do výkazu o stave majetku a záväzkov sumu nezaplatenú
za mesiac december ako záväzok, som začiatočník, nie je mi to jasné, prosím poradiť.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Bezonmama
Mám takúto otázku, týka sa to záväzkov voči poisťovni, ked som zaplatila
poistné za december až v januári, pri podaní daňového priznania za rok 2005
je potrebné dať do výkazu o stave majetku a záväzkov sumu nezaplatenú
za mesiac december ako záväzok, som začiatočník, nie je mi to jasné, prosím poradiť.
Áno treba závazok ktorý nie je uhradený do 31.12.2005 evidovať v knihe závazkov , táto kniha neuhr.faktúr vstupuje aj do výkazu majetku a závazkov. Týka sa to dokonca aj vypočítanej daň.povinnosti za zdaňov.obdobie za r.2005. To znamená, ak ti víde platiť na konci roka daň z príjmu FO z daňového priznania za r.2005 si povinná zaevidovať si závazok voči DÚ a evidovať ho k 31.12. vo výkaze majetku a závazkov.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Prosím Vás, ak živnostík nevedie účto, iba uplatní paušál., vedie len peňažný denník, má odovdať na DÚ s daň.priznaním aj výkazy o majetku a záv. a o príjmoch a výdavkoch, alebo nemusí? Ďakujem.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

SERVIS
Prosím Vás, ak živnostík nevedie účto, iba uplatní paušál., vedie len peňažný denník, má odovdať na DÚ s daň.priznaním aj výkazy o majetku a záv. a o príjmoch a výdavkoch, alebo nemusí? Ďakujem.
Upravím: uplatňuje si výdavky %, nie paušálne, neprikladá k DP výkazy lebo ich nemá z čoho spočítať.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bezonmama
Prosím o radu, nie som v tom doma. Ked mám zaplatené poistné voči poisť.
v roku 2005 iba do novembra a za december zaplatím až v januári, pri daňovom priznaní v tlačive o stave majetku a záväzkoch je potrebné uviesť
v záväzkoch sumu nezaplateného poistného za december 2005 ale nie je to potrebné diki

Bezonmama prosím Ťa vymaž tie Tvoje duplicitné otázky , máš ich neúrekom.Isto je to nevedomky , ale pokús sa .
0 0
Bezonmama Bezonmama

Bezonmama je offline (nepripojený) Bezonmama

ako mám vykázať vrátenie daňového bonusu uvediem príklad
daňový bonus 15 000
daň 2005 11 000
vrátenie daň.b. 4 000
mám to vykazovať pri podaní DP do výkazu závazkov a majetku a kde
a ako vôbec to neviem, prosim poradte.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Bezonmama
ako mám vykázať vrátenie daňového bonusu uvediem príklad
daňový bonus 15 000
daň 2005 11 000
vrátenie daň.b. 4 000
mám to vykazovať pri podaní DP do výkazu závazkov a majetku a kde
a ako vôbec to neviem, prosim poradte.
Na môj telefonický dopyt na Poradcu s.r.o., bolo vysvetlené, že na daňový bonus má každý nárok ako občan a nie ako podnikateľ FO. Z tohto dôvodu sa neuvádza vo výkaze medzi pohľadávkami a nemal by sa ani vracať na podnikateľský účet.
0 0
ini ini

ini je offline (nepripojený) ini

Zita, neviem, ci som ta dobre pochopila, ty ked zadavas jednou sumou vysku zavazku, davas to od jula do konca juna dalsieho roka? Viem, ze odvody sa pocitaju platia na zaklade novej DP od 1.7., ale nemalo by to byt len za kalendarny rok a k 31.12.2005 by mi zostalo len neuhradene za december? Ja som to cez zavazky nerobila a na kontrole z DU mi to nikto nevytkol, ale tento rok to tak chcem urobit. Len neviem, ci staci tie zavazky zaevidovat v sume za rok 2005, alebo az do juna. Dik za odpoved.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ini
Zita, neviem, ci som ta dobre pochopila, ty ked zadavas jednou sumou vysku zavazku, davas to od jula do konca juna dalsieho roka? Viem, ze odvody sa pocitaju platia na zaklade novej DP od 1.7., ale nemalo by to byt len za kalendarny rok a k 31.12.2005 by mi zostalo len neuhradene za december? Ja som to cez zavazky nerobila a na kontrole z DU mi to nikto nevytkol, ale tento rok to tak chcem urobit. Len neviem, ci staci tie zavazky zaevidovat v sume za rok 2005, alebo az do juna. Dik za odpoved.
Ja ich zadávam od 1.júla 2005 do 30.6.2006
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

Zita5
Ja ich zadávam od 1.júla 2005 do 30.6.2006
Ale DP spravis za rok 2005. Tak ako mozes do zav. zapisat odvody za rok 2006?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

serena
Ale DP spravis za rok 2005. Tak ako mozes do zav. zapisat odvody za rok 2006?
Veď Ty môžeš mať záväzky aj napr. na r. 2011, ak máš napr. uzavretú takúto zmluvu. Je jedno či ide o záväzok z obchodného vzťahu, alebo so ZP a SP.
Uvediem príklad.
Zdravotné poistenie
Ak má SZČO napr. odvodovú povinnosť z minim. vymer. základu, tak ZA mám za obdobie 1.7.-31.12. z dôvodu, že viem, že k 1.1. nasledujúceho roka sa bude meniť. V účtovníctve ZA neviem navýšiť a tak ho dávam ako ďalší od 1.1.-30.6.
Od 1.7. do 31.12. dám ďalší ZA z vymer.základu daňového priznania z predchádzajúceho obdobia.
Sociálne poistenie
Ak má SZČO napr. odvodovú povinnosť z minim. vymer. základu, tak ZA mám za obdobie 1.7.-30.9. z dôvodu, že viem, že k 1.10. sa odvodová povinnosť bude meniť z dôvodu zvýšenia minimálnej mzdy. V účtovníctve ZA neviem navýšiť a tak ho dávam ako ďalší od 1.10. do 30.6. nasledujúceho obdobia. Od 1.7. do 30.9. dám ďalší ZA z vymer. základu daňového priznania z predchádzajúceho obdobia.
0 0
Adra Adra

Adra je offline (nepripojený) Adra

Zdravím, potrebovala by som poradiť:
- výmer zo ZP pre rok 2005 / 2006 bol 455,- Sk / mes.
- po doručení dokladu zo SP o inval. sa tento výmer upravil na 228,- Sk / mes.
Od 1. 1. 2006 je to už 242,- Sk / mes.
Ako si to mám upraviť v knihe záväzkov?
Ďakujem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Adra
Zdravím, potrebovala by som poradiť:
- výmer zo ZP pre rok 2005 / 2006 bol 455,- Sk / mes.
- po doručení dokladu zo SP o inval. sa tento výmer upravil na 228,- Sk / mes.
Od 1. 1. 2006 je to už 242,- Sk / mes.
Ako si to mám upraviť v knihe záväzkov?
Ďakujem
Jednoducho si každý mesiac nahráš do KZ tú správnu hodnotu, ktorú máš podloženú nejakým dokladom a je to vybavené. A takýto záväzok uhradíš. Aspoň tak to chápem ja z tvojej otázky.
0 0
matokoli matokoli

matokoli je offline (nepripojený) matokoli

Adra
Zdravím, potrebovala by som poradiť:
- výmer zo ZP pre rok 2005 / 2006 bol 455,- Sk / mes.
- po doručení dokladu zo SP o inval. sa tento výmer upravil na 228,- Sk / mes.
Od 1. 1. 2006 je to už 242,- Sk / mes.
Ako si to mám upraviť v knihe záväzkov?
Ďakujem
Ja tomu rozumiem tak, že v KZ potrebuješ opraviť ZA na inú sumu. Závisí od toho ako pracuje ten-ktorý softvér. Ak ti umožňuje opravu ZA, tak len oprav. Ak nie, zruš ZA a v poznámke uveď z akého dôvodu ho rušíš a zadaj nový.
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
...tak ma napadlo v PÚ záväzky voči ZP, SP idú cez Interný doklad.
V JÚ - to ide do evidencie záväzkov, kde mám faktúry, alebo sú tu aj ID? /Alfa/
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dadika
...tak ma napadlo v PÚ záväzky voči ZP, SP idú cez Interný doklad.
V JÚ - to ide do evidencie záväzkov, kde mám faktúry, alebo sú tu aj ID? /Alfa/
Len do evidencie záväzkov .
0 0
Načítať ďalšie