Zavrieť

Porady

Má niekto skúsenosti s predajom služieb a tovarov cez zľavové portály?

Dobrý deň,

uvažujem cez predaj tovaru prostredníctvom zľavových portálov. Toto nakupovanie je v poslednej dobe veľmi populárne. Avšak poskytnuté zľavy (nemám až takú vysokú maržu) a provízie portálov sa mi zdajú privysoké. Má niekto skúsenosti? Vrátia sa zákazníci k vášmu e-shopu alebo je to len vyslovene o obrate prostredníctvom využitia zľavového kupónu.

Ďakujem!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zubro85 je offline (nepripojený) zubro85

    zubro85
    No podľa mňa je to ideálne pre služby, mne sa tiež raz núkali s takéhoto portálu a keď mi slečna povedala že minimálna zľava je 70% tak som sa len zasmial a dovi-dopo.

    Tiež nemáme také vysoké marže, a kôli zľavovému portálu ich dvíhať nebudem, aj by sa tam náš tovar nepredával.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    to je presne o tom, ze je to vhodne pre sluzby, nie az tak pre tovary...
    pri zlave 70% mate kupon v hodnote 30%... z toho si zlavovy portal vezme 15-20% + DPH takze v konecnom dosledku dostanes cca 22-26% z povodnej ceny...

    a nie, zakaznici sa nevratia za plnu cenu... len absolutne minimum... pokial zakaznik bude znova chciet vyuzit tieto sluzby, najde si na zlavovom portali hoc aj ineho poskytovatela, len aby to mal lacno...
    Pripajam sa k odpovediam vyssie, pre sluzby a tovar, ktory je na trhu unikatny sa zlavove portaly daju vyuzit, pre tovar s nizkou marzou nie. Diskutoval som na tuto temu s obchodnikom zo zlavomatu a dosli sme k tomu, ze niektori predavajuci co sa tyka tovaru asi nemaju ani kalkulacku, lebo ked skonci akcia placu, ze vlastne nic nezarobili. Je vela lepsich marketingovych kanalov na internete ako zlavove portaly...

    danni je offline (nepripojený) danni

    danni
    ďakujem za odpovede, bude sa mi jednoduchšie rozhodovať. môj produkt nie je unikatny ale nedostať ho všade. je zaradený medzi darčekové predmety a preto som si myslela, že by zľavový portál pred vianocami zvýšil odbyt (aj keď vianoce sú u mňa najlepšou sezónou). rátala som odpredu odzadu a ak by som oddialila plánované zníženie cien, nejaký malý zisk by tam bol. tak snad ešte niekto prispeje a uľahči rozhodovanie.
    Internetovy marketing: je smutne ak si podnikateľ nevie vyratať maržu. potom asi pre neho ani nie je vhodne pomenovanie "podnikateľ.
    ešte raz ďakujem za prispevky!
    danni Pozri príspevok
    Internetovy marketing: je smutne ak si podnikateľ nevie vyratať maržu. potom asi pre neho ani nie je vhodne pomenovanie "podnikateľ.
    Čudovali by ste sa, kolko takych 'podnikatelov' na Slovensku je. :-)

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Neodporúčam. Podnikám v službách a predali sme asi 100kupónov a ani 1 klient sa nevrátil. Nechcem tu robiť zlú krv, ale tento tip zákazníkov je ten s ktorým nič nechcem mať spoločné. Je to tip ľudí čo lovia zľavy a keď konkurencia ponúkne o 0,10centov lacnejšie už prejdú tam. Pravidlá predaja nedodržujú, keď im nevyhoviete v predĺžení kupónov, tak sú oni na vás urazení a vyhrážajú sa zlými referenciami. Ak kupón využijú, tak chcú do budúcna rovnakú zľavu zo služieb (veď keď to išlo raz prečo by to nešlo aj nabudúce?). Stratíš tým stálych zákazníkov, ktorí si to všimnú a budú nahnevaní, že len deň pred tým nakúpili za plnú sumu a teraz by to mohli mať o 70% lacnejšie. Ak raz niekto uvidí, že si dala zľavu, tak na ňu bude vyčkávať aj do budúcna a nenakúpi za plnú sumu. Veľa našej konkurencia padlo na zľavových portáloch, našťastie my sme sa do toho kruhu nedostali a odmietli sme všetky ponuky.

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    ja zlavove portaly oblubujem, lebo na nich predam vsetko, co mam dlhsie na sklade a potrebujem sklad uvolnit, ziskam tym kopec kapitalu a mozem nakjupit nove veci. a tiez, je to dobra reklama pomaly zadarmo, kedze niekolki zakaznici kupia aj dalsie veci popritom
    Naposledy upravil slabikar : 06.09.12 at 10:29 Dôvod: gramchyba

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    slabikar... a nemas potom zbytocne peniaze v sklade? asi nakupujes zbytocne vela tovaru, ja by som sa na tvojom mieste az tak netesil

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    ja sa tesim, pretoze 2x sa mi podarilo vyprazdnit sklad. podnikam s vecami, ktore su stale nove a nove, nie s tymi istymi dookola

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Ja mám iba dobré skúsenosti. Hlavne so zlavomat.sk
    Ale pozor sú aj podvodné zľavové portály
    Kúpil som za dobré ceny a nemyslím, že som kúpil braky.

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    treba si vybrať portál , niektoré predali 2 - 5 ks a niektoré cca 30 ... ale je to aj tým ako nastavíš podmienky uplatnenia a HLAVNE čo predávaš . ľudia už nekupujú "všetko a veľa" lebo je zľava .

    Ankaa7 je offline (nepripojený) Ankaa7

    Ankaa7
    slabikar Pozri príspevok
    ja zlavove portaly oblubujem, lebo na nich predam vsetko, co mam dlhsie na sklade a potrebujem sklad uvolnit, ziskam tym kopec kapitalu a mozem nakjupit nove veci. a tiez, je to dobra reklama pomaly zadarmo, kedze niekolki zakaznici kupia aj dalsie veci popritom
    Na sklade máš veľký počet ks z jedného druhu tovaru alebo z rôznych, ktorých sa potrebuješ zbaviť? Teda zľava je určená na jeden konkrétny produkt alebo ako?

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    Ankaa7 Pozri príspevok
    Na sklade máš veľký počet ks z jedného druhu tovaru alebo z rôznych, ktorých sa potrebuješ zbaviť? Teda zľava je určená na jeden konkrétny produkt alebo ako?
    kedy ako, vzdy to je inak

    melli je offline (nepripojený) melli

    Vylúčený člen melli
    záleží od druhu ponúkaného tovaru, ak ho potrebuješ vypredať a zároveň to je celkom príťažlivá či kvalitná vec, a dáš si pozor na dobrý servis a celkový dojem, je možné, že sa zákazníci vrátia (ale nebude to veľké percento pravdepodobne, pokiaľ im neukážeš niečo extra). pri výbere zľavového portálu si daj pozor nielen na dôveryhodnosť, ale aj na to, či ho agregátory zliav uverejňujú (viac ľudí uvidí ponuku, a potom ju aj kúpi) - taká zľava dňa je samozrejme všade, dobré overenie je na zlavypokope.sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.