Zavrieť

Porady

z čoho sa vypočita materska ak som dohodarka?

som približne v 16 tt, no pracujem už asi dva roky na dohodu. Som evidovaná na úrade práce. Zaujímalo by ma či vôbec dostanem alebo teda mám nárok na materskú dovolenku, a či dostanem rodičovský príspevok. Neplatím si ani dobrovolne nemocenské poistenie nakoľko zarobím do 100 eur mesačne. Ak nárok aspon nejaký mám podla čoho by mi vôbec vypočitali vyšku materskej ked sa počíta z hrubej mzdy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nikuska.k Pozri príspevok
    zmenilo by sa niečo ak by som sa dobrovoľne pripoistila?
    Zmenilo by sa, ak by si sa zamestnala na pracovnú zmluvu. Do pôrodu, aj niekolko týždňov po ňom, by si mala nárok na nemocenské, ak máš rizikové tehotenstvo. Ale nem.dávky by boli len z minima (55 % mesačnej mzdy). U zamestnancov sa podmienka 270 dní nem.poistenia pre výplatu nemocenského nevyžaduje - neplatí pre materské, nárok na materské ti nevznikne ani zo zamestnania.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nikuska .. je síce neskoro ... ale dobre si toto prečítaj ... žeby si vyskúšala ..
    popozeraj prílohy .. a prípadne si over na SP - ako zadávateľka tejto témy
    http://www.porada.sk/t161172-materska-pri-subehu.html

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nárok na materskú Ti nevznikne,
    dostaneš po narodení dieťaťa rodičovský príspevok čo je cca 194,70 eur mesačne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nemáš nárok na materské zo SP, lebo nesplňaš podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch (dohodári neplatia nem.poistenie). Vznikne ti nárok na výplatu rodičovského príspevku z UP od mesiaca, v ktorom sa dieťa narodí.
    Katy a R už je neskoro

    z čoho sa vypočita materska ak som dohodarka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.