Zavrieť

Porady

Evidencia na UP a dávka v hmotnej núdzi

Dobrý deň,

Chcel by som sa informovat. V maji som skončil VS mam 26r. a ostal som dobrovolne nezamestnani a platim si preddavky do ZP. Ale teraz sa chcem od septembra prihlasit na UP kedze mi konci praca na dohodu.

Moja otazka je: V ktory den sa mam prihlasit na UP aby som nemusel za september platit do ZP?
A ked som na dohode pocas augusta zarobil viac ako 130eur bude to mat nejaky vpliv aby som v septembri dostal davku v hmotnej nudzi. Resp. mozem si potom na dohode zarobit max. 130eur?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Evidencia uchádzača o zamestnanie a nárok na dávku v hmotnej núdzi sú dve rozdielne veci.

    Ako uchádzača o zamestnanie ťa zaradia do evidencie dňom doručenia žiadosti. Ak to bude v strede mesiaca, alikv.časť mesiaca zaplatíš v zdr.poisťovni ako samoplatitel.

    Aby ti vznikol nárok na dávku v hmotnej núdzi, musíš mať potvrdenie zo sociálnej poisťovne, že nemáš nárok na dávku v nezamestnanosti. Ak za mesiac august (vyplatené v septembri) budeš mať ešte príjem, o dávku v hmotnej núdzi môžeš požiadať až v mesiaci oktobri (vyplatia ti ju v novembri)
    Dakujem za info.

    a ked budem na urade prace potom v septembri kolko mozem max. zarobit na dohode?

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    maurkusA. Pozri príspevok
    Dakujem za info.

    a ked budem na urade prace potom v septembri kolko mozem max. zarobit na dohode?
    maximálne : 143,40 EUR

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    blondy Pozri príspevok
    maximálne : 143,40 EUR
    Doplním - dohodu treba odovzdať na UP pred začiatkom výkonu práce, inak uchádzača o zamestnanie vyradia z evidencie.
    Ak však zarobíš 143 € a nemáš v domácnosti ďalšie spoločne posudzované osoby, nárok na dávku v hmotnej núdzi ti nevznikne, resp. len minimálny. Záleží aj od typu dohody, príjem z každej sa započítava inak.

    Evidencia na UP a dávka v hmotnej núdzi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.