Zavrieť

Porady

Nezamestnana a narok na matersku

Dobry vecer, rada by som sa spytala, ci budem mat narok na matersku, ked by som dala v zamestnani vypoved. Pracujem v jednej firme 11 rokov, ale je to velmi stresove prostredie a planujem podstupit umele oplodnenie, co si vyzaduje klud a v tejto praci to bude nemozne/urcite neuspesne. Rada by som to vyriesila vypovedou s tym, ze budem dufat ze otehotniet / najst novu pracu kym otehotniem sa mi podari co najskor. Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre vznik nároku na materské je potrebné 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch. Túto podmienku splňaš.
    Ak bude tehotenstvo aktuálne, ozvi sa na Porade, poradíme ako ďalej.

    mataba je offline (nepripojený) mataba

    mataba
    dakujem za odpoved. Niekde som sa ale docitala, ze ak nepracujem v obdobi nastupu na matersku, narok na nu nemam, je to tak?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mataba....môžeme ti vymenovať x prípadov, kedy bude a kedy nebude MD.....
    podstatné je keď budeš tehotná, ozvi sa.....
    a teraz choď napr. na PN a uvidíš čo a ako bude s umelým oplodnením......

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mataba Pozri príspevok
    dakujem za odpoved. Niekde som sa ale docitala, ze ak nepracujem v obdobi nastupu na matersku, narok na nu nemam, je to tak?
    Mataba, nem.poistenie nemusíš získať len zamestnaním, existuje aj dobrovolné poistenie. Tak ako píše Mila123, tých kombinácii je viac, závisí od dlžky tehotenstva, výšky príjmu v zamestnaní a pod. Zatial to nie je pre teba aktuálne. Podstatnú podmienku 270 dní nem.poistenia máš splnenú.

    Nie je pravdou, že musíš byť zamestnaná v období nástupu na materskú. Ochranná doba tehotných je 8 mesiacov. Stačí, aby si bola tehotná v čase skončenia prac.pomeru.
    Naposledy upravil veronikasad : 23.08.12 at 04:44

    mataba je offline (nepripojený) mataba

    mataba
    veronikasad, prave to je ten kamen urazu... to co som chcela spravit je, ze ked podam vypoved este tehotna nebudem a prave preto zistujem moznosti...

    Nezamestnana a narok na matersku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.