Zavrieť

Porady

exekúcia

Dobrý deň. Dnes prišiel list o začatí exekúcie do zamestnania mojej matky. Doposiaľ sme nič neobdržali, až teraz, keď exekútor podal žiadosť o exekučné zrážky. Nemali sme s platením žiadne problémy. Prišlo nám uhradiť vyše 600 EUR za smetné - za mestský byt z ktorého sme sa odsťahovali pred 16 rokmi. Do dnešného dňa sme teda mali 2 trvalé bydliská. Aj dedinský aj mestský úrad tvrdí, že chybu urobil ten opačný úrad. Mamina navštívila mestského prokurátora, ktorý požiadal o exekúciu. Ten podal návrh na zastavenie exekúcie. Lenže to musí prejsť súdom... atď. Mamine však povedali, že do doručenia o zrušení exekúcie jej musia danú časť strhávať z platu, že potom jej peniaze vrátia.
Ide o to, že úrady urobili chybu a my teraz máme niesť následky. Nevieme si predstaviť, že prídeme o časť príjmu. Preto by som sa Vás chcela spýtať, či sa s danou situáciou dá niečo robiť, poprípade podať trestné oznámenie, keďže sa nám to zdá byť nespravodlivé a jednoznačne s tým chceme niečo robiť. Dokonca máme aj exekúciu na dom - teda nemôžeme zmeniť majiteľa doma ani iné podobné zmeny. Ak viete poradiť, veľmi mi to pomôže.
Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    vigorousmissy Pozri príspevok
    no ty toho asi zjavne veľa nevieš
    nato, ako si tu kratko, tak zacinas uplne perfektne... ak teda cakas, ze ti niekto bude dalej radit, aby ti pomohol, tak aby si po tomto komente este nebol sklamany...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    vigorousmissy Pozri príspevok
    Dobrý deň. Dnes prišiel list o začatí exekúcie do zamestnania mojej matky. Doposiaľ sme nič neobdržali, až teraz, keď exekútor podal žiadosť o exekučné zrážky. Nemali sme s platením žiadne problémy. Prišlo nám uhradiť vyše 600 EUR za smetné - za mestský byt z ktorého sme sa odsťahovali pred 16 rokmi. Do dnešného dňa sme teda mali 2 trvalé bydliská. Aj dedinský aj mestský úrad tvrdí, že chybu urobil ten opačný úrad. Mamina navštívila mestského prokurátora, ktorý požiadal o exekúciu. Ten podal návrh na zastavenie exekúcie. Lenže to musí prejsť súdom... atď. Mamine však povedali, že do doručenia o zrušení exekúcie jej musia danú časť strhávať z platu, že potom jej peniaze vrátia.
    Ide o to, že úrady urobili chybu a my teraz máme niesť následky. Nevieme si predstaviť, že prídeme o časť príjmu. Preto by som sa Vás chcela spýtať, či sa s danou situáciou dá niečo robiť, poprípade podať trestné oznámenie, keďže sa nám to zdá byť nespravodlivé a jednoznačne s tým chceme niečo robiť. Dokonca máme aj exekúciu na dom - teda nemôžeme zmeniť majiteľa doma ani iné podobné zmeny. Ak viete poradiť, veľmi mi to pomôže.
    Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
    Pre upresnenie .....MALI ste tie dve bydliská ???

    ...a že ste sa odsťahovali je jedná vec , no či ste sa aj odhlásili z platenia smetného je vecou druhou ...

    Veď dnes sa platí aj v mieste trvalého ( Mesto A ) a aj v mieste prechodného ( Obec B ) pobytu ......a keď existuje aj nejaká tá záhrada ( Miesto C ) , tak aj za to sa smetné cvaká ...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    vigorousmissy Pozri príspevok
    Dobrý deň. Dnes prišiel list o začatí exekúcie do zamestnania mojej matky. Doposiaľ sme nič neobdržali, až teraz, keď exekútor podal žiadosť o exekučné zrážky. Nemali sme s platením žiadne problémy. Prišlo nám uhradiť vyše 600 EUR za smetné - za mestský byt z ktorého sme sa odsťahovali pred 16 rokmi. Do dnešného dňa sme teda mali 2 trvalé bydliská. Aj dedinský aj mestský úrad tvrdí, že chybu urobil ten opačný úrad. Mamina navštívila mestského prokurátora, ktorý požiadal o exekúciu. Ten podal návrh na zastavenie exekúcie. Lenže to musí prejsť súdom... atď. Mamine však povedali, že do doručenia o zrušení exekúcie jej musia danú časť strhávať z platu, že potom jej peniaze vrátia.
    Ide o to, že úrady urobili chybu a my teraz máme niesť následky. Nevieme si predstaviť, že prídeme o časť príjmu. Preto by som sa Vás chcela spýtať, či sa s danou situáciou dá niečo robiť, poprípade podať trestné oznámenie, keďže sa nám to zdá byť nespravodlivé a jednoznačne s tým chceme niečo robiť. Dokonca máme aj exekúciu na dom - teda nemôžeme zmeniť majiteľa doma ani iné podobné zmeny. Ak viete poradiť, veľmi mi to pomôže.
    Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
    akože vobec som nepochopil, na koho a prečo by ste vy mohli podať trestné oznámenie- vieš, čo je to trestné oznámenie?
    srska stenly, dakedy ani policajti nevedia čo je trestné oznámenie - prípad trnávka 2012

    Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

    Pikoška
    Pred začatím exekúcie ste museli byť exekútorom kontaktované, aby ste mu podali informácie o svojom majetku. Osobne by som najskôr skúmala, prečo prišla exekúcia na pohľadávku mesta za smeti 16 rokov po tom, čo ste sa odsťahovali z predmetného trvalého bydliska, a celkový obsah predmetnej pohľadávky. Takže najdôležitejšie je aby ste s maminou pristúpili ku komunikácii s exekútorom.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Zrušiť exekúciu môže len súd, inak sa nepohnete. Ak zamestnávateľ dostane príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy, musí začať peniaze strhávať, ale ešte ich neposiela exekútorovi. Ak bude exekúcia zrušená, zamestnávateľ peniaze vyplatí. Predpokladám, že v krátkom čase dostanete upovedomenie o začatí exekúcie, ak ste ho ešte nedostali.Odporúčam kontaktovať dobrého právnika,pretože už vo Vašom zadaní sú zjavne chybné vyjadrenia a prípadné pochybenie v exekučnom konaní bude mať za následok, že o peniaze prídete.
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    akože vobec som nepochopil, na koho a prečo by ste vy mohli podať trestné oznámenie- vieš, čo je to trestné oznámenie?
    no ty toho asi zjavne veľa nevieš
    bodliak Takže považujem za vyriešené...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Stanislav 1975
    akože vobec som nepochopil, na koho a prečo by ste vy mohli podať trestné oznámenie- vieš, čo je to trestné oznámenie?
    vigorousmissy
    no ty toho asi zjavne veľa nevieš
    ...missy ...keďže jeden nevie a Ty pravdepodobne aj hej , tak by ma zaujímalo , že aký dôvod by bol uvedený v trestnom oznámení ...

    ...a asi aj o " veľa viac vieš " , keď takéto bludy napíšeš ...
    Mamina navštívila mestského prokurátora, ktorý požiadal o exekúciu. Ten podal návrh na zastavenie exekúcie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.