Zavrieť

Porady

Reklamácia

ospravedľňujem sa, ale nebolo inde kde zaradiť.

Ide o reklamáciu,
kúpila som si šperk, piersing o cca 3týždne som ho bola reklamovať, nakoľko zhrdzavel, išlo o oceľový šperk, ale oceľové bolo len to čo bolo v koži. Dnes som po troch týždňoch volala a reklamáciu uznali, veď to bolo hrdzavé, ale len výmenu tovaru.
Chcela by som sa opýtať mám možnosť výberu či tovar alebo finančnú hotovosť? Lebo majiteľ mi hovorí, že oni zvyknú meniť tovar za tovar, ale mňa to nezaujíma čo zvyknú, ale na čo mám právo.
ďakujem veľmi pekne za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...zvyknú, ale v zmysle zákona. Zákon jasne hovorí - výmena alebo oprava - nárok na vrátenie peňazí je až po 3. reklamácii tej istej závady
    KatarinaNR ďakujem :-)
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    § 597 ods. 2) Občianskeho zákonníka stanovuje: Právo odstúpiť od zmluvy má kupujúci aj vtedy, ak ho predávajúci ubezpečil, že vec má určité vlastnosti, najmä vlastnosti vymienené kupujúcim, alebo že nemá žiadne vady, a toto ubezpečenie sa ukáže nepravdivým.
    § 623 ods. 1) Občianskeho zákonníka stanovuje: Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť.
    Pre aké právo sa rozhodnete je teda na Vás, nie na obchodníkovi. Zákon teda dáva právo kupujúcemu od zmluvy odstúpiť v prípade, ak vadu nie je možné odstrániť opravou a táto vada bráni riadnemu užívaniu. Právo je na Vašej strane, ak obchodník nebude súhlasiť s vrátením peňazí po vašom prejave vôle odstúpiť od zmluvy, podajte podnet na SOI, aby preverila postup obchodníka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.