Zavrieť

Porady

Postup založenie vlastnej sro- vlastný elektronický klúč

Ada9 Ada9

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac
Zdravím Vás kolegovia, vie mi niekto poradiť, alebo napísať zrozumiteľný postup ako zaregistrovať sro na živnostenskom úrade - podať elektornický. Mám vlastný elektronický podpis a tak by som to rada využila a neplatila zbytočné poplatky na ŽU a tiež ak my viete poradiť postup odoslania elektronickej registrácie na obchodný register.
Všetky doklady k zápisu mám pripravené , odoslal mi ich vypísané právnik mailom. On nemá elektr.podpis tak by som musela platiť vyššie poplatky. Takže myslím si , že keď mám EP je škoda to nevyužiť. ďakujem za trpezlivosť
Usporiadat
JUDr. Pavol Kollár JUDr. Pavol Kollár
Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac
Na podanie so ZEP sú vydané príslušné formuláre, ktoré je potrebné vyplniť a zaslať. Ten právnik čo to robil by to mal presne vedieť ako postupovať. Neviem ako by som popísal presný postup podania so ZEP. Všetko je to na stránkach žrsr a orsr.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ada9 Pozri príspevok
Zdravím Vás kolegovia, vie mi niekto poradiť, alebo napísať zrozumiteľný postup ako zaregistrovať sro na živnostenskom úrade - podať elektornický. Mám vlastný elektronický podpis a tak by som to rada využila a neplatila zbytočné poplatky na ŽU a tiež ak my viete poradiť postup odoslania elektronickej registrácie na obchodný register.
Všetky doklady k zápisu mám pripravené , odoslal mi ich vypísané právnik mailom. On nemá elektr.podpis tak by som musela platiť vyššie poplatky. Takže myslím si , že keď mám EP je škoda to nevyužiť. ďakujem za trpezlivosť
EP ti nestačí, musíš mať ZEP, som si istá, že je v tom rozdiel, aj ked neviem vysvetliť aký. Dajme tomu, že máš ZEP.
ŽU - niekde tu na Porade je presne adresa ako sa máš preklikať na ŽU, ale tuším tiež cez portal gov, inak to nejde.
za voľnú živnosť nie je poplatok žiadny /pri elektronickom podaní/
a v tom je zadrhel, nestačí mať ZEP, ale ešte treba riešiť prístup na portal:
Musíš sa registrovať na portalgovsk, potom spísať notársku zápisnicu o tejto registrácii /min. 20EUR/
poslať - odovzdať na úrad vlády a až potom môžeš robiť podanie, ked ťa oni zaregistrujú - dostaneš vyrozumenie - cca 24 hod.
prihlásiš sa, nájdeš formulár, vyplníš, podpíšeš ZEPom, všetky prílohy, ktoré máš pripravené preklop do ZEPformy/podpíšeš, uložíš/
tieto ZEP-prílohy vložíš do formulára ako prílohy a odošleš na portál - oni to pridelia sudcovi a ak všetko je v poriadku, tak sa dočkáš zápisu. Predtým ti ešte príde výzva na úhradu 167 EUR, samozrejme, m musíš zaplatiť.
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ada9 Pozri príspevok
Zdravím Vás kolegovia, vie mi niekto poradiť, alebo napísať zrozumiteľný postup ako zaregistrovať sro na živnostenskom úrade - podať elektornický. Mám vlastný elektronický podpis a tak by som to rada využila a neplatila zbytočné poplatky na ŽU a tiež ak my viete poradiť postup odoslania elektronickej registrácie na obchodný register.
Všetky doklady k zápisu mám pripravené , odoslal mi ich vypísané právnik mailom. On nemá elektr.podpis tak by som musela platiť vyššie poplatky. Takže myslím si , že keď mám EP je škoda to nevyužiť. ďakujem za trpezlivosť
Aký máš EP ? Na podávanie musíš mať ZEP a všetko tak ako píše KEJKA.
Postup máš na stránke portálu verejnej správy na portalgove od a až po z.
Pokiaľ nemáš ZEP, pre jedno elektronické podanie sa ti to neoplatí. To skôr využiť službu niekoho z nás, kto ti to podá elektronicky a môžeš tak isto ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
0 0
Ada9 Ada9

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac
Mám ZEP, ktorým podávam dokumenty na DU. Ak by som využila služby niekoho z Vás koľko by ma stálo podanie ŽU a Obch.register - kompletne.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a doplnim, ze treba mat zakupeny program Qsign, kt. sa podpisuju prilohy, kt. sa prikladaju ci uz pri elektronickej komunikacii so ZRSR alebo ORSR.
0 0
Ada9 Ada9

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac
kde je možne túto aplikácia zakúpiť?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Spoločnosť ARDACO Bratislava
0 0
Ada9 Ada9

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac
Ja som ti asi slepá, fakt som to nikde nenašla, je to veľká drzosť, kedy som Ťa požiadala o ten link
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
https://www.ardaco.com/sk

Prečo drzosť ? Nemám s tým žiadny problém... :-)
Naposledy upravil Economic : 27.08.12 at 09:07
0 0
Ada9 Ada9

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac
ďakujem !
0 0
Ada9 Ada9

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac
Ďakujem Kejka, dnes som absolvovala notára, len nejde to na počkanie, tak sme sa dohodli o 2 dni. Potom budem "maturovať " s prílohami,lebo ja ich mám v pdf formáte. Pekný deň!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prílohy v pdf sú fajn, proste ich len dáš podpísať ZEPom a on ti to uloží do formátu .zep, ktorý je vhodný na podanie cez portal.gov.sk.
medzitým však musíš zápisnicu o registrácii na portalgov zaniesť na úrad vlády.
0 0
Ada9 Ada9

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac
...áno ,pošlem to doporučenou poštou
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ada9 Pozri príspevok
...áno ,pošlem to doporučenou poštou
tak budeš čakať pár dní - musíš vyčkať na akceptáciu z ich strany.
0 0
Ada9 Ada9

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac
Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o radu. Je potrebné splnomocnenie pre spoločníka a konateľa v jednej osobe, ktorý si zakladá vlastnú sro, pre zaslanie dokladov spoločnosti k zápisu do OR. Podanie robím elektronický, v prípade, že je potrebné splnomocnenie, je ho potrebné aj overiť? ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ada9 Pozri príspevok
Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o radu. Je potrebné splnomocnenie pre spoločníka a konateľa v jednej osobe, ktorý si zakladá vlastnú sro, pre zaslanie dokladov spoločnosti k zápisu do OR. Podanie robím elektronický, v prípade, že je potrebné splnomocnenie, je ho potrebné aj overiť? ďakujem.

Nie nepotrebuje PM, keď si všetko robí sám.
0 0
Ada9 Ada9

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac
ďakujem, tiež mi to tak vychádzalo, lebo som si nevedela predstaviť to splnomocnenie, budem ako spoločník-konateľ splnomocňovať seba samého ako fyz.osobu?..to mi nedávalo zmysel, tak som volala na OR a tam mi pán, ktorý to spracováva povedal, že je potrebné aj splnomocnenie, tak preto sa pýtam
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
zdravím vás, ja by som chcela poprosiť niekoho skúseného, či by mi nespísal nejako jednoducho, ako a kde sa mám obrátiť /lepšie povedané krok po kroku/ pri založení s.r.o. Nemám s tým skúsenosť a zrejme pristúpim k tomuto kroku, lebo neviem čo ma čaká - tie minimálne odvody sú hrozne vysoké, plnenie v prípade PN, dôchodku úbohé, tak uvažujem o s.r.o. ak by to bolo vybaviteľné s čo najmenšími výdavkami. Ďakujem za každú radu
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Robina Pozri príspevok
zdravím vás, ja by som chcela poprosiť niekoho skúseného, či by mi nespísal nejako jednoducho, ako a kde sa mám obrátiť /lepšie povedané krok po kroku/ pri založení s.r.o. Nemám s tým skúsenosť a zrejme pristúpim k tomuto kroku, lebo neviem čo ma čaká - tie minimálne odvody sú hrozne vysoké, plnenie v prípade PN, dôchodku úbohé, tak uvažujem o s.r.o. ak by to bolo vybaviteľné s čo najmenšími výdavkami. Ďakujem za každú radu
a čo tak trošku pohľadať? už je tu toho toooľkoooo napr.:

http://www.porada.sk/t82035-p6-zaloz...r-o-navod.html
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Robina Pozri príspevok
zdravím vás, ja by som chcela poprosiť niekoho skúseného, či by mi nespísal nejako jednoducho, ako a kde sa mám obrátiť /lepšie povedané krok po kroku/ pri založení s.r.o. Nemám s tým skúsenosť a zrejme pristúpim k tomuto kroku, lebo neviem čo ma čaká - tie minimálne odvody sú hrozne vysoké, plnenie v prípade PN, dôchodku úbohé, tak uvažujem o s.r.o. ak by to bolo vybaviteľné s čo najmenšími výdavkami. Ďakujem za každú radu

Pokiaľ si v živote nezakladala žiadnu sro, ja by som ti doporučila obrátiť sa na niekoho z nás, kto sa v tomto vyznáme, podávame to elektronicky čím ťa tie náklady vyjdu naozaj perfektne a práca bude urobená spoľahlivo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať