Zavrieť

Porady

neprevzatie pisomneho odstupenia od kupnej zmluvy na auto

Ahojte,
Kupil som auto pred 2 tyzdnami za cenu primeranu veku autu a najazdenych km. Kratko po kupe auta zacali vychadzat skutocnosti najavo co sa tyka stavu auta. Majitel auta pri predaji doniesol auto v neumytom stave a vohavaral sa ze nemal cas na umytie. Ked som zobral auto ku mechanikovi ten len poznamenal ze auto ma znaky po havarii ale ze auto vyzera byt funkcny. Prve problemy zacali pri evidencii vozidla: chybal vyrobny stitok auta co uz sa mi nepozdavalo. Dalsi mechanik potvrdil ze auto mal poriadny naraz z predu, ked ze predna cast bola kompletne menena: oba blatniky, naraznik, jedno svetlo, nosna konstrukcia mot. priestoru bola zvarana. Este poznamenal ze auto na oko vyzeral byt OK az mot. priestor prezradil vela veci.
Prihlasenie bolo neuspesne co som pripomenul majtelovi, ktory sa len vyhovaral ze on o nicom nevedel, pricom vlastnil auto uz 3 roky. Nasledne som pred. majitelovi poslal odstupenie od kupnej zmluvy pisomne, ktory ani po 7 dni este neprezval list na poste.
Vedeli by ste mi poradit ako postupit dalej ked ze majitel asi vie preco nechce prevziat ten list? Uz som zacal poobehovat poistovne zistovat ci auto mal nahlasenu poist. udalost ktory by povrdil ci bolo a kedy bolo auto havarovane. Ten clovek robil predtym v poistovni cize mam pocit vie ako veci zariadit.
Da sa aj ustne odstupit od zmluvy a ak ano moze sa to pouzivat ako dokaz na sude? Predsa by to bolo moje tvrdenie proti tvrdeniu pred. majitela?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Na odstúpenie od zmluvy sa nevyžaduje osobitná forma. Ak však bola zmluva uzavretá písomne, aj odstúpenie musí byť písomné (§ 40 ods. 2 obč.z.). Na perfektnosť odstúpenia ako jednostranného právneho úkonu stačí, ak dôjde do sféry adresáta, čo oznámenie o uložení zásielky poštou spĺňa.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Na perfektnosť odstúpenia ako jednostranného právneho úkonu stačí, ak dôjde do sféry adresáta, čo oznámenie o uložení zásielky poštou spĺňa.
    ...no a potom sa bude listová zásielka považovať za doručenú adresátovi. Vtedy sa zmluva bude považovať za neplatnú a budete si povinní vrátiť veci a peniaze. Pokiaľ mu vrátiš vozidlo, ktoré je ešte stále jeho majetkom podľa evidencie, on by ti mal vrátiť kúpnu cenu. Pokiaľ by to však neurobil, dopustil by sa neoprávneného majetkového prospechu.

    benjib98 je offline (nepripojený) benjib98

    benjib98
    Problem je ze povodny majitel auto uz odhlasil z evidencie, ale ja som nemohol prihlasit v mojom (inom) okrese ked ze od zaciatku tohto roka sa uz kontroluju vyrobne stitky ktore chybalo na aute. Viem ze odstupenie dosiel na miestnu postu len adresat to neprebral. Na aute sa jazdilo len z nevyhnutnych dovodov 200km, to je navsteva mechanikov, atd inac sa auto nepouziva. Tu nejde o to ze auto sa mi nepaci ked ze zo vsetkych aut pred kupou co som videl toto sa zdalo byt najschopnejsim. Problem je v tom ze predajca zamlcal skutocnosti co sa tyka stavu vozidla a cena bola primerana stavu autu ako nehavarovanemu. Ide o to ze boli vykonane zasahy do nosnej konstrukcie mot. prisetoru, co potvrdil aj mechanik, a aj to ze tieto zasahy neboli vykonane v autorizovanom servise. Chceli by ste sa viest v aute ktore moze mat amaterske zasahy do konstrukcie? Ak by pred. majitel sa priznal po kupe ze to a to sa stalo bral by som to kludnejsie, ale zatlkavanie a zakryvanie problemov zvycajne znamena ze sa jedna o vacsi problem.
    Zajtra beriem auto do autorizovaneho servisu na kompletnu prehliadku, ked ze sa mi nezda ani Airbag - ak cely predok mal riadny zasah a teda mechanik ukazal ze ano, nemyslim si ze Airbag este bude funkcny, jedine ak vymeneny ale ak dobre viem tak to stoji okolo 700 eur. Kontrolka sice ukazuje ze je fajn ale da sa to prepnut na inu poistku.
    Predavajucemu som uz pripomenul po telefone ze auto musel mat vacsi naraz (vid chybajuci stitok, viditelne zvarania v konstrukcii) a on jednoducho ze o nicom nevie, stale sa snazil vsetko zamlcat, tak ako by som sa mohol s nim dohodnut?
    Zhorsuje pripad ze clovek robi v poistovni dost dlhe roky, tak ze nie som si isty ci nejaky zaznam bude o havarii v poistovni.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    misoft Pozri príspevok
    ...no a potom sa bude listová zásielka považovať za doručenú adresátovi. Vtedy sa zmluva bude považovať za neplatnú a budete si povinní vrátiť veci a peniaze. Pokiaľ mu vrátiš vozidlo, ktoré je ešte stále jeho majetkom podľa evidencie, on by ti mal vrátiť kúpnu cenu. Pokiaľ by to však neurobil, dopustil by sa neoprávneného majetkového prospechu.
    len tak čisto zo zaujímavosti.... je jasné, že kupujúci si auto nevystavil na dvore, ale že s ním jazdil... zrazu sa mu nepáči (resp. má dôvody na jeho vrátenie...) tak odstúpi od zmluvy a vratí ho predávajúcemu avšak auto má o 1000 km viac ako pri predaji... nemá predávajúci nárok na primeranú kompenzáciu, za opotrebenie vozidla? nakoľko ak by si vymenili auto a peniaze z rúčky do rúčky... nejednalo by sa tu o neoprávnený majetkový prospech na strane kupujúceho, keďže si bezodplatne užíval auto a potom ďakujem neprosím si???

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Ice dive Pozri príspevok
    len tak čisto zo zaujímavosti.... je jasné, že kupujúci si auto nevystavil na dvore, ale že s ním jazdil... zrazu sa mu nepáči (resp. má dôvody na jeho vrátenie...) tak odstúpi od zmluvy a vratí ho predávajúcemu avšak auto má o 1000 km viac ako pri predaji... nemá predávajúci nárok na primeranú kompenzáciu, za opotrebenie vozidla? nakoľko ak by si vymenili auto a peniaze z rúčky do rúčky... nejednalo by sa tu o neoprávnený majetkový prospech na strane kupujúceho, keďže si bezodplatne užíval auto a potom ďakujem neprosím si???
    platným odstúpením od zmluvy sa zmluva od počiatku zrušuje a zmluvné strany sú povinné vrátiť si vzájomné plnenia (on jemu auto, on jemu celú kúpnu cenu). Predávajúci má právo domáhať sa samostatným nárokom (ak sa nedohodnú už pri odstúpení) na určitej sume za užívanie automobilu, ak ho bude vedieť vyčísliť.

    k zadávateľovi: neviem, čo tvrdil predávajúci o vlastnostiach vozidla a či sa dá auto riadne užívať, existuje totiž možnosť, že si nemal dôvod na odstúpenie od zmluvy.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    napíš sem VIN číslo auta... viem sa pozrieť, v registri poistných udalostí, či bolo vozidlo búrané alebo nie... ale ber do úvahy, že ak nebolo poistené resp. ak sa nehoda neriešila z havarijného alebo zákonného poistenia tak záznam tam nebude... mohlo byť už búrané dovezené zo zahraničia...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    benjib98
    Problem je ze povodny majitel auto uz odhlasil z evidencie, ale ja som nemohol prihlasit v mojom (inom) okrese ked ze od zaciatku tohto roka sa uz kontroluju vyrobne stitky ktore chybalo na aute.
    Tak toto ma zarazilo! To akože si kupoval vozidlo len tak, pozrel si sa a vycáloval si prašule? To si ani nekontroloval všetky náležitosti, ako je výrobné číslo, číslo karosérie, číslo motora, VIN?
    A pôvodný majiteľ o tom vedel? Ak áno - zamlčal ti dôležité skutočnosti, pre ktoré by mohla byť KZ neplatná - ako ste písali do KZ tieto čísla - či len kupujem-predávam auto XXXX so štyrmi kolesami, červenej farby? A auto už bolo odhlásené? Ako? Aj odhlásenie vozidla z evidencie má svoje pravidlá.

    Ak si na to pristúpil (nehnevaj sa) - tak si totálny BLBEC.

    benjib98 je offline (nepripojený) benjib98

    benjib98
    VIN:TMBJC16Y154278954, auto bolo poistene to viem na istotu ked ze mam poistne cislo predch. majitela na toto auto. Auto bolo kupene ako nove na Slovensku v r. 2005
    Vdaka

    benjib98 je offline (nepripojený) benjib98

    benjib98
    No auto som kupoval s blizkym ked ze sa v autach sa velmi nevyznam a len teraz som sa vratil zo zahranicia. VIN, cislo motoru, zhoduje s udajmi v techn. preukaze, auto zvonka vyzera byt dobre, a motorovy priestor az po umyti prezradzal svoju "historiu". Ako som hovoril stitok sa kontroluje od zaciatku tohto roka tak sme na to ani nemysleli. Zmluva obsahuje vsetky nalezitosti: VIN, ECV, farba, najazdneych km, rok vyroby, atd. Odhlasit auto je jednoduche: mas technicky preukaz mas PZP a je to auto sa nekontroluje a nemusi byt ani pri odhlasovani!

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://www.vinformer.su/en/ident/vin/decode.php
    REPORT TMBJC16Y154278954
    Main parameters of vehicle
    VIN TMBJC16Y154278954
    Make (brand) SKODA
    Model Fabia I
    Version Classic
    Model year 2005
    Body type combi
    Doors quantity 5-door
    Sequential number 278954
    The check symbol passed a verification
    Engine parameters
    Engine series AUA; BBY; BKY
    Engine displacement, cc 1390
    Description of engine petrol, 16V, (55kW)75hp
    Engine # AUA; BBY; BKY-*******
    Restraint system & brakes
    Resistant system driver airbag
    Manufacturer & assembly
    Country of origin Czech Republic
    Assembly country Czech Republic
    Assembly plant Mlada Boleslav
    Manufacturer Škoda Auto AS
    Manufacturer address , Tr. Vaclava Klementa 869, 293 60 Mlada Boleslav, Czech Republic
    Manufacturer phone the data is abcent
    Date of WMI registration 02.12.1998
    Web the information is abcent
    Other information
    Additional information Cars

    Search in stolen cars databases
    There is no this VIN in stolen cars databases
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    checking by database of www.ugnaly.com

    benjib98 je offline (nepripojený) benjib98

    benjib98
    Hej misoft, vdaka za VIN decoder info, uz som to aj ja skontroloval predtym na inej web stranke s VIN decoderom. Ako som hovoril zuto bolo kupene na SR ako nove. Na http://www.skp.sk/ sa da vypatrat cislo poistnej zmluvy vozidla podla ECV, co som aj urobil a podla toho len "zhanat" info v jednotlivych poistovniach ci auto nebolo havarovane a ak bol v akom rozsahu a kedy. Ale je to ale tazke ked vo vacsinom pripade sa vyhovaraju na to ze tieto informacie su chranene lebo sa jedna o osobne udaje - blbost! Ked uz sa da vypatrat cislo PZP na internete zadarmo a zakonnym sposobom tak o aky chraneny udaj ide ked len potrebujem potvrdenie ci auto bolo havarovane?

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no takže auto malo 4 poistné udalosti, jednu z PZP spôsobilo, a tri z havarijného poistenia:
    ? Č.p.udalosti Dátum Produkt Poisťovňa Rezerva Majitel Evid.číslo / VIN Poškodený Evid.číslo / VIN
    2618015312 15.06.2012 casco Uniqa a.s. KS871CI / TMBJC16Y154278954
    2618015212 01.06.2012 casco Uniqa a.s. KS871CI / TMBJC16Y154278954
    2082006477 14.01.2008 casco ČSOB poisťovňa a.s. 2323.57432118 € BA872LZ / TMBJC16Y154278954
    2054003590 08.03.2005 PZP ČSOB poisťovňa a.s. 497.908783111 € BA872LZ / TMBJC16Y154278954 KS135AF / TMBEFF613W0898908

    no a už si 4 majiteľ... :

    Platnosť od Druh zmeny EČV Číslo TP Číslo OEV Číslo OE Prevádzkový stav Číslo OE časť 1 Číslo OE časť 2





    10.08.2012 AVÍZO PREVODU DRŽBY VOZIDLA KS871CI SF693066 dočasne vyradené

    02.10.2009 ZÁPIS NOVÉHO DRŽITEĽA VOZIDLA KS871CI SF693066 prevádzkované

    30.09.2009 AVÍZO PREVODU DRŽBY VOZIDLA KE320GL SF668449 dočasne vyradené

    08.04.2009 ZÁPIS NOVÉHO DRŽITEĽA VOZIDLA KE320GL SF668449 prevádzkované

    08.04.2009 OPRAVA TECHNICKÝCH ÚDAJOV VOZIDLA BA872LZ SC847104 SG065488 dočasne vyradené

    08.04.2009 STOTOŽNENIE ZTO BA872LZ SC847104 SG065488 dočasne vyradené

    03.04.2009 AVÍZO PREVODU DRŽBY VOZIDLA BA872LZ SC847104 SG065488 dočasne vyradené

    28.01.2005 SYSTÉMOVÁ ZMENA BA872LZ SC847104 SG065488 prevádzkované



    5488 prevádzkované

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    buchač Pozri príspevok
    ....očúvajte chlapci .....

    ...ohodnocujem to auto na takých cca 5 litrov ..........................



























































    ALE benzínu ......zápalkou nech škrtne , kto len chce .....

    no ale nie si ďaleko od pravdy sekol si sa len o cca "litrík"...:

    Protokol k oceneniu jazdeného vozidla


    ♦ I d e n t i f i k á c i a


    Značka, model, typ : SKODA Fabia Combi 1.4 16V Classic
    Objednávací kód vozidla (výrobca) : 6Y51F4
    Interné číslo / databáza AAD : A31021020 / 1206EOVOSK
    Kategória vozidla (vyhl. 116/1997 Z.z.) :
    Druh / prevedenie : osobné / kombi
    Počet dverí / miest : 5 / 5
    Kontrolné číslo VIN9 : TMBJC16Y* - - - - - - - - , hviezdička nahrádza znaky, ktoré môžu mať na tejto pozícii viacero významov
    Výrobné číslo (VIN) :
    Kód a výrobné číslo motora :
    Motor / uloženie / počet valcov : OTTO /R / 4
    Zdvihový objem valcov motora : 1390 cm3
    Maximálny výkon : 55 / 75 kW/k
    Prevodovka s počtom prevodov / pohon : M5 / P (M=manuálne radenie; A=automatické radenie; AV=automat. variátor; R=s robotr./sekvenč. radením)
    Rozmer plášťov pneumatík (prvomontáž) : predné 165/70 R 14; zadné 165/70 R 14
    Rozmer plášťov pneumatík (na vozidle) :
    Druh / farba / kód laku karosérie (kabíny) :


    ♦ D o k l a d o v a n á p r e v á d z k a


    Evidenčné číslo vozidla :
    Rok výroby : 2005
    Krajina pôvodu vozidla :
    Vozidlo prihlásené do evidencie :
    Séria a číslo technického preukazu :
    Číslo osvedčenia o evidencii :
    Platnosť technickej kontroly do :
    Platnosť emisnej kontroly do :
    Dátum poslednej servisnej prehliadky :
    Počet kľúčov :
    Zoznam dokladov :
    Počet odjazdených kilometrov : 108800 km (štatistický priemer = 108800 km)




    ♦ V ý b a v a - š t a n d a r d n á : airbag - vodiča; anténa; bočné smerovky; delené zadné sedadlo od 1/04; hmlovky od 1/04; do 10/04; hodiny - digitálne; imobilizér; kryt batožinového priestoru; kryty kolies - puklice; napínače bezpečnostných pásov; nastaviteľná poloha volantu; nastaviteľné reflektory; nárazníky vo farbe karosérie; opierky hlavy na PR+Z sedadlách (4x) do 10/04; opierky hlavy na PR+Z sedadlách (5x) od 10/04; otváranie batož. priestoru z miesta vodiča; otáčkomer; peľový filter privádzaného vzduchu; príprava na inštaláciu rádia; reproduktory - 4; servoriadenie; stierač + ostrekovač zadného skla; stredová konzola; tretie brzdové svetlo; tónované zasklenie; vyhrievané zadné sklo; výškovo nastaviteľné bezpečnostné pásy; výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča od 1/04; ♦ p r í p l a t k o v á : ; ♦ d o p l n k o v á : ;
    Štandardná výbava a výbava dodaná výrobcom za príplatok je obsiahnutá v cene nového vozidla. Hodnotené vozidlo neobsahuje výbavu označenú *). Obstarávaciu cenu doplnkovej výbavy, rok obstarania a jej zostatkovú hodnotu doplnil užívateľ softvéru








    ♦ S t a n o v e n i e h o d n o t y k 27.08.2012
    (hodnoty sú vrátane DPH)


    Priemerná obstarávacia cena nového porovnateľného vozidla v roku 2005 vrátane výbavy za príplatok 13.318,73 € (401.240 Sk )
    Cena novej doplnkovej výbavy v čase obstarania 0,00 €
    Odhadnutá zostatková hodnota doplnkovej výbavy k rozhodnému dátumu 0,00 €
    Odhadnuté náklady na dosiahnutie stavu porovnateľného s technickým stavom priemerne opotrebovaného vozidla 0,00 €




    Priemerná výkupná hodnota porovnateľného jazdeného vozidla (databáza AAD: 1206EOVOSK) 3.280 € (98.813 Sk )
    ♦ V ý k u p n á h o d n o t a jazdeného vozidla po kilometrovej korekcii s ohľadom na štatistický priemer 3.280 € (98.813 Sk )
    + zostatková hodnota doplnkovej výbavy (max. 30% hodnoty vozidla) 0,00 €
    - náklady na dosiahnutie technického stavu priemerného vozidla (max. 50% hodnoty vozidla) 0,00 €
    Výkupná hodnota jazdeného vozidla 3.280 € (98.813 Sk )
    Kontrolné číslo (037416F0)




    Priemerná predajná hodnota porovnateľného jazdeného vozidla (databáza AAD: 1206EOVOSK) 3.950 € (118.998 Sk )
    ♦ P r e d a j n á h o d n o t a jazdeného vozidla po kilometrovej korekcii s ohľadom na štatistický priemer 3.950 € (118.998 Sk )
    + zostatková hodnota doplnkovej výbavy (max. 30% hodnoty vozidla) 0,00 €
    - náklady na dosiahnutie technického stavu priemerného vozidla (max. 50% hodnoty vozidla) 0,00 €
    Predajná hodnota jazdeného vozidla 3.950 € (118.998 Sk )

    benjib98 je offline (nepripojený) benjib98

    benjib98
    Vdaka Ice dive za info. Prvy majitel auto kupil ako fyzicka osoba, neskor to previedol na svoju firmu ktoru vtedy zalozil, cize pocet vlastnikov bolo "ako ze" 3, tolko som uz stihol vypatrat. Teraz sa snazim ziskat info od prveho majitela ci to auto predal v zmluve ako havarovane alebo nie, ak ano tym padom predavajuci (ktory mne predal auto) mi jasne zamlcal skutocny stav auta.
    Este k tomu ohodnoteniu auta: ma zaratane v cene aj poistne udalosti, teda ze bolo havarovane?
    Ten zoznam positnych udalosti je zaujimavy: posledne 2 ktore sa stali v Juni nie je tam uvedna Rezerva - to znamena ze poistovna neohodnotila skodu na aute alebo ako?
    To auto som kupil za 3 litre ale podla vsetkeho hodnotu ma asi nie c#viac nez 2000 eur.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    buchač Pozri príspevok
    ...na základe toho popisu ( príspevok 1 , 6 , 13 ).......DAL by si za to " auto " toľko love ????

    Lebo ja teda nie .......
    to je len štatistické ohodnotenie... takého auta, s takým počtom km... prakticky keď auto nevidíš, tak nevieš určiť cenu... lebo každé auto je individuálne... niektoré o ktoré sa majiteľ stará môžu mať aj 200 000 km a sú ako nové, a niektoré môžu mať 30 000 km a sú zrelé na šrotovisko...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    benjib98 Pozri príspevok
    Vdaka Ice dive za info. Prvy majitel auto kupil ako fyzicka osoba, neskor to previedol na svoju firmu ktoru vtedy zalozil, cize pocet vlastnikov bolo "ako ze" 3, tolko som uz stihol vypatrat. Teraz sa snazim ziskat info od prveho majitela ci to auto predal v zmluve ako havarovane alebo nie, ak ano tym padom predavajuci (ktory mne predal auto) mi jasne zamlcal skutocny stav auta.
    Este k tomu ohodnoteniu auta: ma zaratane v cene aj poistne udalosti, teda ze bolo havarovane?
    Ten zoznam positnych udalosti je zaujimavy: posledne 2 ktore sa stali v Juni nie je tam uvedna Rezerva - to znamena ze poistovna neohodnotila skodu na aute alebo ako?
    To auto som kupil za 3 litre ale podla vsetkeho hodnotu ma asi nie c#viac nez 2000 eur.
    ocenenie nezohľadňuje poistné udalosti, je to len štatistické ohodnotenie... presné ocenenia robia znalci... zas na druhej strane ak je vozidlo opravené v súlade s technologickým postupom výrobcu nepovažuje sa za havarované... napr. ak štrajchneš blatník, dostaneš nový a ten sa lakuje, t.j. už po tomto lakovaní pri meraní laku výjde najavo, že vozidlo bolo striekané.. avšak vážnosť nehody na jazdné vlastnosti je priam nulová...

    uniqa nezadáva výšky škôd, t.j. ak tam nie je rezerva, znamená to, že škoda bola avšak o rozsahu plnenia uniqa neinformuje... ale podľa čísla udalosti by si to mohol v uniqe zistit, ale záleží na koho natrafíš, či sa s tebou budú ochotný o tom baviť..

    P@uLie je offline (nepripojený) P@uLie

    P@uLie
    to ze si mal blizkeho ktory sa v autach dost vyzna este neznamena ze si dobre kupil, ja som automechanik a aj keby sa na hlavu postavim tak skrite zavady neobjavim tie sa ukazu az po case, drzim sa porekadla co je psano je dano,
    pri kupe vozidla je najdolezitejsia kupno predajna zmluva a nie stav vozidla,,,
    kupno predajna zmluva musi byt postavena podla zbierky zakonov ktora je nato stanovena,,,,
    ja mam vyhotovenu kupnopredajnu zmluvu podla zakona tak aby sa nepredislo nezhodam ci uz zo strany kupujuceho alebo predavajuceho, musi byt vyvazena a aby boli spokojne obidve strany a drzat sa zakona.
    A keby sa vyskitli niake problemi tak sa mam pravo branit a nato mi pomoze dobre vyhotovena kupno predajna zmluva v ktorej to je zahrnute.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ....očúvajte chlapci .....

    ...ohodnocujem to auto na takých cca 5 litrov ..........................



























































    ALE benzínu ......zápalkou nech škrtne , kto len chce .....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ice dive Pozri príspevok
    Predajná hodnota jazdeného vozidla 3.950 € (118.998 Sk )
    ...na základe toho popisu ( príspevok 1 , 6 , 13 ).......DAL by si za to " auto " toľko love ????

    Lebo ja teda nie .......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.