Zavrieť

Porady

Moze ma zamestnavatel nutit dodrzat vypovednu lehotu?

Moze ma zamestnavatel nutit dodrzat vypovednu lehotu?Chcela by som dat vypoved dohodou,ale bojim sa ze mi zamestnavatel da vypovednu lehotu. Do prace cestujem,platim sukromne jasle, za posledny pol rok sa mi mzda stale znizuje,cize na to ze pracuje doplacam a nie zarabam.Do teraz som pracovala na sedem hodin teraz ziadaju aby som robila dvanast hodin(v zmluve nemam stanovene kolko hodin im odpracovat).Takto pracovat nemozem,lebo mi nema byt kto s detmi kedze ich vychovavam sama.Ak by mi chceli dat 2-mesacnu vypovednu lehotu,mozem ju odmietnut z dovodu ze sa musim starat o deti, ze ich nemam kde dat?Alebo co mam spravit?Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    silva1808 Pozri príspevok
    Moze ma zamestnavatel nutit dodrzat vypovednu lehotu?Chcela by som dat vypoved dohodou,ale bojim sa ze mi zamestnavatel da vypovednu lehotu. Do prace cestujem,platim sukromne jasle, za posledny pol rok sa mi mzda stale znizuje,cize na to ze pracuje doplacam a nie zarabam.Do teraz som pracovala na sedem hodin teraz ziadaju aby som robila dvanast hodin(v zmluve nemam stanovene kolko hodin im odpracovat).Takto pracovat nemozem,lebo mi nema byt kto s detmi kedze ich vychovavam sama.Ak by mi chceli dat 2-mesacnu vypovednu lehotu,mozem ju odmietnut z dovodu ze sa musim starat o deti, ze ich nemam kde dat?Alebo co mam spravit?Dakujem
    ZP nepozná výpoveď dohodou, takže upresni. Chceš dať výpoveď, alebo sa dohodnete na dohode?
    silva1808 no ja by som sa chcela dohodnut na dohode,ale asi s tym nebude zamestnavatel suhlasit.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    silva1808 Pozri príspevok
    Moze ma zamestnavatel nutit dodrzat vypovednu lehotu?Chcela by som dat vypoved dohodou,ale bojim sa ze mi zamestnavatel da vypovednu lehotu. Do prace cestujem,platim sukromne jasle, za posledny pol rok sa mi mzda stale znizuje,cize na to ze pracuje doplacam a nie zarabam.Do teraz som pracovala na sedem hodin teraz ziadaju aby som robila dvanast hodin(v zmluve nemam stanovene kolko hodin im odpracovat).Takto pracovat nemozem,lebo mi nema byt kto s detmi kedze ich vychovavam sama.Ak by mi chceli dat 2-mesacnu vypovednu lehotu,mozem ju odmietnut z dovodu ze sa musim starat o deti, ze ich nemam kde dat?Alebo co mam spravit?Dakujem
    AK sa teda nedohodnete na skončení PP dohodou, ostáva len podať výpoveď s výpovednou dobou. Odmietnúť VD nie je možné, tá je daná zákonom.
    §62 ZP
    (2) Výpovedná doba je jeden mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak.
    (6) Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je dva mesiace.

    Moze ma zamestnavatel nutit dodrzat vypovednu lehotu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.